Najdi forum

Nov forum o ljubezni!
Prav rada bi ti kaj povedala ali vprašala, ampak nimam kaj, ker se mi zadnje čase ne dogaja prav nič na tem področju.
Ampak to je tudi problem, ali ne?

Katarina,

zakaj bi se počutila prazno, če se na ljubezenskem področju ne dogaja prav nič. Problem je takrat kadar misliš, če miliš, da se dogaja samo takrat kadar zaznavamo nekaj notranjega, vznemirljivega.
Vsak dan se dogaja kaj in to prav v tem trenutku in prav tebi. drugače ne bi postavila vprašanja. Ravnokar sem prebral eno dobro misel:

Veš kaj je najboljše takrat ko si dosegel dno? Da se lahko tolažiš, da slabše ne more biti.

Problemov ni, smo samo ljudje, ki se prepričujemo, da problemi obstajajo. Veliko sem že napisal in še veliko bom. Pravijo, da sem baje svetovni prvak. Da lahko povem 1000 besed v minuti 🙂 V življenju je tako, da vedno nekaj iščemo, da se nekaj dogaja, pa čeprav je vse okoli nas ena sama tišina. A bi rekel, da če ničesar ne napišem, če nihče nič ne vpraša, ali se mi nič ne dogaja? In takrat ko je vse okoli nas tiho, se odloči in poslušaj kako raste trava. No in tako je tudi v tvojem življenju. Eni imajo veliko za povedati, drugi manj, ni pa nikogar na svetu, ki se mu ne bi nekaj dogajalo. Mogoče bom enkrat razložil svojo zgodbo, zakaj toliko govorim. Ampak če pogledam za nazaj ugotovim, da ravno zaradi tega, ker sem mislil, da se z mano in okoli mene ničesar ne dogaja. To je ravno tako kot če bi se vprašali, ali morda ni zamah metuljevih kril na enem koncu sveta, povzročil vihar na drugem koncu?

V življenju le malo ljudi postane znanih in jih imenujemo, da so veliki ljudje človeštva. Vendar se le redki veliki ljudje zavedajo, da bi bilo brez tistih majnih in nepomembnih oseb, bilo njihovo življenje popolnoma nezanimivo in nepomembno. nikoli ne bi postali to kar so, če ne bi bilo ostalih. Ali lahko potem rečemo, da ima celo življenje nek smisel in to od vsakega posameznika, ali nam je življenje v naprej določeno? Mogoče bo ravno zaradi tebe, nekdo postal velik. In kdo si potem ti, zaradi katerega se je to zgodilo? Mi vsi smo veliki, samo zavedati se moramo svoje pomembnosti.

Največji je tisti, ki lahko vidi veličino v najmanjši stvari.

Torej, pomisli kateri najmanjši delček v tvojem življenju je tisti, ki te je povszidgnil v višine? kateri delček, za katerega sploh ne veš da se je zgodil, je najbolj pomemben? vsak trenutek, ki se ti zgodi se vprašaj ali ni to tisto, kar me poveličuje, da sem to kar sem, najbolj veličastno bitje na tem svetu, edina in edninstvena oseba? Vendar v vsakem trenutku lahko tudi izbiraš. Med dobrim in slabim. In že sama misel, te lahko povzdigne ali pa porine na dno. Pa še vseeno, ko boš popolnoma na tleh, se spomni tolažbe. In zopet greš lahko samo še navzgor.

verjetno boš iskala in ne boš mogla priti do spoznanja, katera zadeva te poveličuje. Ko ne boš našla odgovora, se ustavi in tega ne išči več, temveč se vprašaj, ali lahko ti koga drugega povzdigneš med velike, ali lahko nekdo drug zaradi tebe postane velik. pozabi nase, mogoče bo skromna tovja gesta, nekoga povzdignila. Ko to narediš boš spoznala kaj sem ti želel povedati.

Primož

New Report

Close