Najdi forum

Pozdravljeni. Moja situacija je sledeča. Z punco se poznava vec kot 10 let, leto in pol sva bila par. Vse je bilo lepo, imela sva se super, prezivela marsikaj lepega… popolna zveza, vendar sem bil veliko ljubosumen in zategnjen do nje, saj je imela veliko moskih prijateljev in se je z njimi tudi veliko pogovarjala kar pa mi ni bilo najbolj ok in sem to veckrat tudi povedal. Na koncu je izpadlo kot nezaupanje. Imel sem strah da bo med naju prisel boljsi, in to je ubijalo najino zvezo. Zacel sem jo tudi nadzorovati na snapchatu, ni mi bilo vsec ko je oblekla kaj “modernejsega” vglavnem bil sem zagrenjen bedak, zato so custva iz njene strani zacela ugasati in sva se razsla. Veckrat je rekla da rabi malo casa zase ampak si tega nisem dopovedal, zato mislim da je edino kar se je lahko da bi ji dal malo mira to, da koncava. Mogoce je kdo od vas ze bil v taksni situaciji? Je to samo zacasna resitev da se malo umiri? Pomeni mi vse, vedno je bila edina… rad jo imam in jo pogresam… naj ji dam malo mira in nato poskusim znova?

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Po mojih mišljenju si jo po moje preveč odbil s svojim ljubosumjem in nadzorovanjem in če je to trajalo več časa, ji je pač prekipelo in je šla. Po moje je boljše, da začneš delat na sebi, da znebiš teh lastnosti, ker drugače boš to počel tudi v naprej in na tak način nobena ne bo ostala s tabo.

Ce ji bos se naprej dokazoval kak kreten si, si bo res nasla boljsega. Ce ljubosumja ne mores obvladovat, si poisci pomoc strokovnjaka.

Vsaka normalna ženska ima v “friend zoni” nekaj potencialnih snubcev. V prvi plan pa stopijo le, ko izgubi spoštivanje do partnerja.
Dandanes ne moreš preprečiti ne enega ne drugega, ker zanje vedno obstaja varnost, tako ekonomska kot socialna, v obliki države…

Bla bla bla, dr. Coach, ni je izgubil zaradi drugih moških, izgubil jo je zaradi tega, ker je bil preprosto preveč ljubosumen i, in je to nezaupanje kazal na vse različne načine, namesto da bi pri sebi razčistil, za kaj sploh prihaja z njegove strani do tega početja. Ko ženska reče, da potrebuje čas zase, je to čas v katerem išče razloge, zakaj bi še ostala s takim moškim. Enkrat je pač vsega dovolj in če moški ne zna prepoznati znakov oziroma opozoril, ki prihajajo z njene strani, pomeni le, da jo ne spoštujejo in ljubijo dovolj, da bi ostala. Zakaj pa bi? Edino pravilno, da gre naprej z dvignjeno glavo, moški bo pač naslednjič premislil o tem, kaj se mu je zgodilo. No, če bo. Drugače je bolje, da ostane sam.

Mačo crap.

Ker ženka v kletki (celo razširjeni na digitalno) je srečna ženska?

Moški, ki mora na vse načine obvladovati žensko v prostoru, besedi in celo mislih.. ima dokaj bedno življenje. Ves čas nezaupanje, nadzor, ljubosumje.

Kvalitetno partnerstvo nikjer na svetu ne temelji na nadzoru, temveč obrato: na medsebojnem zaupanju.

V nasprotnem primeru se še vedno lahko preselite v Saudsko Arabijo, kjer ima večina žena naložene applikacije na telefonu, ki omogočajo možu mirno vest – ker preko njih nadzirajo svoje žene.. vedo kje so, s kom se družijo, pogovarjajo in dopisujejo (mož ima vpogled v vse).
Države itak ne smejo zapusiti brez dovoljenja moža.

De omnibus disputandum..

Mene pa zanima, kaj je bilo prej, kura ali jajce. Oziroma koliko je “veliko moških prijateljev” in kaj je zate, da se pogosto pogovarja z njimi. Glede na to, da si očitno ljubosumne sorte z željo po nadzoru, bi veliko lahko bilo že dva ali tri. Jaz si drugače pod cifro veliko predstavljam vsaj deset takih ljudi.

Ja, po eni strani je res, da bi prepričana ženska moške prijatelje hitro omejila, saj to zahteva že partnerska zveza in druge obveznosti. Po drugi pa je ohranjanje stikov danes neprimerno lažje in časovno bolj ekonomično kot nekoč. Moji otroci so študenti in imajo vsi dobre prijatelje drugega spola, pa njihovih punc/fantov to ne moti. In ne gre za flirtanje, vsaj pri mojih otrocih ne. Včasih me kar presune, kako naivno iskreni so v teh svojih prvih resnih ljubeznih.

Vsaka normalna ženska ima v “friend zoni” nekaj potencialnih snubcev. V prvi plan pa stopijo le, ko izgubi spoštivanje do partnerja.
Dandanes ne moreš preprečiti ne enega ne drugega, ker zanje vedno obstaja varnost, tako ekonomska kot socialna, v obliki države…
[/quote]

Ti preveč slediš ameriškim MGTOW, tam so glede ekonomskih zadev ženske v popolnoma drugačnem položaju. V Sloveniji revščina najbolj ogroža samske mame, tako za njimi so samske ženske. Kje ti tukaj vidiš varnost v obliki države, ne vem. Sicer pa so možnosti vseh mogočih podpor jasno in nedvoumno s pogoji vred predstavljene na netu, višina preživnine za otroke takisto, verjetno se da izbrskat tudi podatek, koliko je preživnin za bivše partnerje (pri nas je to izjema, večinoma je preživnina začasna).

Ti preveč slediš ameriškim MGTOW, tam so glede ekonomskih zadev ženske v popolnoma drugačnem položaju. V Sloveniji revščina najbolj ogroža samske mame, tako za njimi so samske ženske. Kje ti tukaj vidiš varnost v obliki države, ne vem. Sicer pa so možnosti vseh mogočih podpor jasno in nedvoumno s pogoji vred predstavljene na netu, višina preživnine za otroke takisto, verjetno se da izbrskat tudi podatek, koliko je preživnin za bivše partnerje (pri nas je to izjema, večinoma je preživnina začasna).
[/quote]

Kje vidim varnost – v sociali in v nerealnem čaščenju ženske. Nenazadnje to dokazujejo tudi enormni zaslužki punčar z instagrama in onlyfans…
Večina žensk je samskih po lastni izbiri, ker pač ne želijo spustiti kriterijev. Pri moških je pač drugače – vezal bi se s katerokoli samo, da bi lahko imel družino pa jih je precej, ki jim ne uspe. MGTOW tu nima nobene zveze in je le posledica delovanja mehanizmov medspolne dinamike.

No, nobena količkaj pametna ženska ne bo imela partnerja, ki bi ji “dovolil ali prepovedoval” prijateljstva. Samozavesten moški v srecni vezi se ne spušča na tako nizek nivo in svoji partnerki zaupa – in obratno, seveda. Ljubezen ni omejevanje, pisec gornjega komentarja pa je navaden sovinisticen kreten. Govorim tudi iz izkušenj, imam čudovitega moža in tudi dobre moške prijatelje – večinoma še iz časov šolanja.

Mačo crap.

Ker ženka v kletki (celo razširjeni na digitalno) je srečna ženska?

Moški, ki mora na vse načine obvladovati žensko v prostoru, besedi in celo mislih.. ima dokaj bedno življenje. Ves čas nezaupanje, nadzor, ljubosumje.

Kvalitetno partnerstvo nikjer na svetu ne temelji na nadzoru, temveč obrato: na medsebojnem zaupanju.

V nasprotnem primeru se še vedno lahko preselite v Saudsko Arabijo, kjer ima večina žena naložene applikacije na telefonu, ki omogočajo možu mirno vest – ker preko njih nadzirajo svoje žene.. vedo kje so, s kom se družijo, pogovarjajo in dopisujejo (mož ima vpogled v vse).
Države itak ne smejo zapusiti brez dovoljenja moža.
[/quote]

Zanimivo… še posebej pa zato, ker Saudova Arabija zelo visoko kotira na lestvici “srečnih”.

Vaš link

Zanimivo… še posebej pa zato, ker Saudova Arabija zelo visoko kotira na lestvici “srečnih”.

Vaš link
[/quote]
Seveda.. če se praktično ne moreš in ne smeš ločiti (razen zelo, zelo bogatih posameznic).. in do pred kratkim ženske še voziti niso smeli.. si “srečen”.

Ženske se za mnenje itak ne vpraša.

De omnibus disputandum..

Kje vidim varnost – v sociali in v nerealnem čaščenju ženske. Nenazadnje to dokazujejo tudi enormni zaslužki punčar z instagrama in onlyfans…
Večina žensk je samskih po lastni izbiri, ker pač ne želijo spustiti kriterijev. Pri moških je pač drugače – vezal bi se s katerokoli samo, da bi lahko imel družino pa jih je precej, ki jim ne uspe. MGTOW tu nima nobene zveze in je le posledica delovanja mehanizmov medspolne dinamike.
[/quote]

Tvoj prvi odgovor je tipična lajna ameriških MGTOW. Imam ameriškega prijatelja, ki pripada tej struji, in kot bi njega poslušala. Ko sem mu razložila, kako je z ekonomskim položajem slovenskih žensk, ni mogel verjeti, ne glede delitve premoženja ne glede preživnine bivšim zakoncem.
Kaj imajo influencerke tu zveze, pa dejansko ne vem. Mislim pa, da niti v sanjah ne dohajajo nogometašev, nogomet je pa po mojem še vedno bolj moška kot ženska zadeva ali se motim? In verjetno milijonov ne služijo zato, ker so toliko boljši športniki v primerjavi z na primer gimnastičarji?

Tvoj prvi odgovor je tipična lajna ameriških MGTOW. Imam ameriškega prijatelja, ki pripada tej struji, in kot bi njega poslušala. Ko sem mu razložila, kako je z ekonomskim položajem slovenskih žensk, ni mogel verjeti, ne glede delitve premoženja ne glede preživnine bivšim zakoncem.
Kaj imajo influencerke tu zveze, pa dejansko ne vem. Mislim pa, da niti v sanjah ne dohajajo nogometašev, nogomet je pa po mojem še vedno bolj moška kot ženska zadeva ali se motim? In verjetno milijonov ne služijo zato, ker so toliko boljši športniki v primerjavi z na primer gimnastičarji?
[/quote]

Mene MGTOW zanima le toliko, kolikor od te skupine dobim relevantnih informacij.
Kako se določi višino preživnin, je jasno. Sodišče praviloma določi višino preživnine glede na vse redne prihodke starša, ki jih zmanjša za osnovne življenjske stroške oz. za znesek, ki temu staršu zagotavlja preživetje. Ves ostali znasek je osnova za izračun preživnine.
Razen v primeru tistih 20% najuspešnješih, določitev preživnine za starša pomeni, da čez noč postane najmanj kreditno nesposoben, če že ne revež, ki se bo večji del preostalega življenja boril za obstanek in za stike z otroki. Skozi to kalvarijo je šel moj znanec, ko je zaradi krize ostal še brez dohodkov in vložena urgentna tožba zaradi novega stanja ni bila obravnavana prej kot v treh meecih, vmes pa je njegova bivša že vložila izvršbo s katero ga je pahnila le še globje v govna in si lasten problem pomanjkanja denarja le še podaljšala. Tip je tistega pol leta živel dobesedno od pomoči v nas – njegovih prijateljev, ni imel niti za hrano.
Sam sem se taki situaciji izognil tako, da sem šel na svoje, zavihal rokave in ustanovil podjetje, ki je že po par letih delovalo zelo uspešno. Za razliko od mojega prijatelja, ki take možnosti ni imel… Se je pa mati mojih otrok tudi trudila v smeri, da bi me odtujila mojim otrokom in bili so tudi poskusi dodatnega finančnega izžemanja, ki pa so propadli, ker se je tega lotila prehitro… morda bi uspela, če bi počakala par let in ne pristala na dogovor o delitvi premoženja pri notraju. Kolikor pa sem imel opravka glede ločitve na sodišču pa lahko rečem, da so bile moje izkušnje take, da sem hitro dojel, da sem kot moški in oče v zelo podrejenem položaju, čeprav so zakoni napisani dokaj fer. Praksa sodišča in menje CSD reč namreč obrneta na glavo.
Moje izkušnje so me nato pahnile v branje literature s področja psihologije in medspolne dinamike, še posebej tistega dela, ki se tiče družin in ločitev. Zanimivo – največ dobrih informacij, ki so bile preverjene, sem dobil iz sveta PUA in “svetovalcev” tipa “Coach Dr Marton”, ki straši po MON-u, a s pomembno distinkcijo – vse te informacije je potrebno vzeti s premislekom in potrditvijo v literaturi s področja psihologije, v večji meri s področja vedenjske psihologije.
Influencerke? Verjetno si napačno razumela, da ne gre za influencerke, ampak za novodobni tip internetne prostitucije, kjer neka ženska moškim preko neta ponuja kvazi “GF izkušnjo”, oni pa jo zalagajo z denarjem, čeprav ima večina teh instagram, patreon in onlyfans starlet zadaj nekega moškega, ki upravlja s financami, promocijo in pomaga pri ena na ena seansah z njenimi “dobrotniki” in se z njimi v realnem življenju nikoli ne sreča. 😉

Tvoj prvi odgovor je tipična lajna ameriških MGTOW. Imam ameriškega prijatelja, ki pripada tej struji, in kot bi njega poslušala. Ko sem mu razložila, kako je z ekonomskim položajem slovenskih žensk, ni mogel verjeti, ne glede delitve premoženja ne glede preživnine bivšim zakoncem.
Kaj imajo influencerke tu zveze, pa dejansko ne vem. Mislim pa, da niti v sanjah ne dohajajo nogometašev, nogomet je pa po mojem še vedno bolj moška kot ženska zadeva ali se motim? In verjetno milijonov ne služijo zato, ker so toliko boljši športniki v primerjavi z na primer gimnastičarji?
[/quote]

Z ekonomskim položajem žensk v Sloveniji ni nič narobe, gre po načelih socialne demokracije.

jaz bom tak reko, ti si jo odbil s tem lubosumjem in ona se je ohladila in tesko je da bosta kdaj skupaj, bojše da zacnes iskat drugo njo pa pozabis…

Drugace bom tako reko moski in zenska sta lahko samo prijatelja. Jaz imam primir ko sma prijatelja in tut dogovor da med nama nic ne more bit ker se tako super zastopima in si pomaga pri problemih in zakaj bi clovek unico prijateljstvo.

Dr.Marton…o cem pisete?Dovoliti moske prihatelje?Dovoliti??????? Meni starsi niso cesa dovolili, ko sem bila otrok. Kako to mislite ne dovoliti? Najraje bi vas stresla malo, da se zbudite iz srednjega veka.

Odgovor na objavo uporabnika
Potrtljivec, 22.11.2020 ob 15:57

Pozdravljeni. Moja situacija je sledeča. Z punco se poznava vec kot 10 let, leto in pol sva bila par. Vse je bilo lepo, imela sva se super, prezivela marsikaj lepega… popolna zveza, vendar sem bil veliko ljubosumen in zategnjen do nje, saj je imela veliko moskih prijateljev in se je z njimi tudi veliko pogovarjala kar pa mi ni bilo najbolj ok in sem to veckrat tudi povedal. Na koncu je izpadlo kot nezaupanje. Imel sem strah da bo med naju prisel boljsi, in to je ubijalo najino zvezo. Zacel sem jo tudi nadzorovati na snapchatu, ni mi bilo vsec ko je oblekla kaj “modernejsega” vglavnem bil sem zagrenjen bedak, zato so custva iz njene strani zacela ugasati in sva se razsla. Veckrat je rekla da rabi malo casa zase ampak si tega nisem dopovedal, zato mislim da je edino kar se je lahko da bi ji dal malo mira to, da koncava. Mogoce je kdo od vas ze bil v taksni situaciji? Je to samo zacasna resitev da se malo umiri? Pomeni mi vse, vedno je bila edina… rad jo imam in jo pogresam… naj ji dam malo mira in nato poskusim znova?

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Ne ponavadi to kar ubije vezo.

Res je moski in zenska ne morata biti samo prijatleja!

 

 

Moški in ženska sta absolutno lahko samo prijatelja in neverjetno srečna sem, da ne živim v okolju ali času, kjer sta komunikacija in prijateljstvo z nasprotnim spolom omejena na partnerja in druženje skupaj s partnerjem. Sama se na splošno veliko bolje razumem z moškimi, imam več dobrih prijateljev kot prijateljic (to ne pomeni 10 prijateljev, ampak 3/4). Naš odnos ni nikoli postal seksualen (in ne, nihče od nas ni grd ali prav posebej neumen), je pa res, da na določeni točki prijateljstva lahko pride do trenutka, ko to postane vprašanje: a bi se med nama lahko kaj zgodilo? Ampak če imaš dovolj samozavesti, si dovolj iskren in veš koliko ti pomeni prijateljstvo, greš zelo hitro tudi čez to fazo. Seveda imam tudi nekaj moških prijateljev, ki so moji bivši partnerji oziroma sem z njimi imela seksualen odnos, vendar je v teh primerih do prijateljstva prišlo kasneje in imam zelo dobro razčiščeno, da se noben od teh odnosov ne bo vrnil na čutno raven. Sem pa res takšna, da mi prijateljstva res veliko pomenijo in mi vzdrževanje tovrstnih meja ne povzroča nikakršnih težav.

Sem se pa že večkrat znašla v situaciji, ko so moja prijateljstva šla partnerju malo v nos. Nihče ni bil divje posestniški (s takim niti ne bi bila v zvezi), so se pa dogajali zbodljaji ljubosumja in se je bilo treba o tem konkretno pogovorit. Popolnoma lahko razumem zakaj pride do tega, vendar se glede tega, razen s popolno iskrenostjo, ne mislim preveč prilagajat. Normalno je, da je odnos s partnerjem popolnoma drugačen, da mu posvetim več časa in svoje intime, vendar je moj pogoj, da imam čas in prostor tudi za svoje prijatelje, tip mi pa pač mora zaupat. Ker mi res lahko in to tudi na različne načine pokažem. Če to ne gre, nisva za skupaj, potrebujem nekoga bolj samozavestnega.

Ne vem kaj se bo zgodilo s tvojim odnosom, ampak absolutno predlagam, da delaš na sebi. Da poskusiš raziskat od kod tvoja nesigurnost in ljubosumje pravzaprav izvirata. Ne si samo reči, da si kreten in se ne ukvarjat s tem, ker se bo verjetno ponovilo v drugih odnosih. Zgradi samozavest, potrudi se, da postaneš boljša verzija sebe. Hkrati pa zdaj, ko te je dala na hladno, še enkrat razmisli o njej. Bi zdaj z distance rekel, da si ti pretiraval? Morda zdaj vidiš drugače, vidiš da ti je poskušala pokazat svojo zvestobo in zaupanje, pa tega le nisi videl? Ali te še vedno žre ljubosumje? Ob razhodu ali pa kakršnikoli distanci ljudje hitro ugotovimo kakšne stvari, za katere smo bili prej slepi. Kakšen eureka moment se ti bo zagotovo zgodil, brez skrbi. Vem, da ti je težko, ampak poskusi ji res dat čas, boš videl, da si ga verjetno ti tudi potreboval 😉

New Report

Close