Najdi forum

Prevaran, a bi puskusil še enkrat…

no meni se je zgodila taka reč…s punco sva bila tri leta skupaj nakar sva se nekoliko oddalila…jaz sem se preveč posvečal študiju ona pa je imela veliko več časa in letala na okoli. Prišlo je do tega da me je prevarala. Po mesecu ali dveh ognja sva prišla nazaj na skupni tir, se pogovorila in sklenila, da bi poskusila znova. Moram reči da nama gre kar ok in se imava super, lahko bi rekel boljše kakor kdaj koli prej. A včasih pride ta misel za mano in me zelo potolče in sem lahko več dni slabe volje…je kar hudo.
Zanima me, če je kdo že prestal kaj takega. Je vredno še nekaj časa vztrajati ali ne? Te to spominjanje za nazaj kdaj mine?

Pozdravljen!

Na srečo tega nisem nikdar doživela in upam, da tudi ne bom. Ti bom pa vseeno podala nasvet oz. kaj bi jaz naredila, če bi se to zgodilo meni.

Kot prvo, se moraš zavedati, da sta za problem vedno kriva dva. Sam si v času študija dekle nekako postavil na stranski tir, medtem ko se je ta začela zaradi tega dolgočasiti. Vendar namesto, da bi se ona, kot odrasla oseba o tem problemu pogovorila s teboj, je naredila kar je naredila.

Sedaj pa kaj narediti.

Sama bi na tvojem mestu končala razmerje v prijateljskih odnosih.

Zakaj?
Veza temelji na ljubezni, spoštovanju, zaupanju.

In če ji ti ne moreš več zaupati, zakaj bi vstrajala?

Je pa tukaj še nekaj res. Osebe, katere gredo varat, v večini še kdaj skočijo čez plod. Ne ostane samo pri enkrat.

Premisli. Odločitev je tvoja.

Srečno!

Ljudje smo si različni. Kaj bi ali ne bi jaz, ne velja nujno za koga drugega.
Prišlo je do prevare. Kakšne, kolikokrat, s kom….. in še milijon vprašanj, na katere mi ne poznamo odgovora in je nemogoče odgovoriti, svetovati.
Do prevare pride zaradi 1000 razlogov, včasih je dovolj le 1x skok in človek prepozna napako in ja, je možno, da odnos obstane in je kvaliteten. Velikokrat pa, sploh ko dva ne razčistita težav, prevara ni enkraten pojav in ne, tu kvaliteten odnos ni dovolj. Kot ni možen, če se prevarani partner žre v sebi.
Sama prevare takšne ali drugačne najverjetneje ne bi mogla predelat. Bi še poskušala razumeti, če bi razlog bil tehten. Ampak dolgočasje med temi zagotovo ni. Veš, kolikokrat ji bo še dolgčas?! Bo prišla služba pa nadure in kaka službena potovanja pa otrok in monotonost……… Njej je seveda trenutno fajn. Ima tebe, neko stalnost, in zaenkrat še adrenalin v sebi in malček slabe vesti,…, zakaj ne bi bila dobre volje? Saj ji gre kot po maslu. In niti ne vidim razloga, da tega ne bo ponovila. Pa ne, ker bi bila slaba ocena ali ker bi te želela namenoma prizadeti. Po moje, ker ljubezen ni dovolj močna, ker zgrabi, ko ima možnost in postavlja svoj “dolgčas mi je,nisem v središču pozornosti doma, zunaj pa” pred vajin odnos.
Lp

Ni se zgodilo meni, se je pa zgodilo, da sem jaz prevarala svojega, sedaj bivsega. Podobna situacija, ni se mi posvecal, bil je izredno dolgocasen, jaz pa nisem imela dovolj samozavesti, da bi ga pustila ze prej. Nato se je name napalil nek tip, se mi posvecal in je bilo, kar je bilo. Ne obzalujem ampak VEM pa , da, ce bi se mi bivsi posvecal in si vzel cas zame, po vsej verjetnosti tega ne bi naredila. Po tem nikoli in nikdar nisem vec varala in tudi ne bom. Sem spoznala pravega.
Ce je tvoja punca samo seksals z nekom kar tako brez custev slucajno… potem bi ji jaz na tvojem mestu dala se eno sanso ampak ji jasno povej da samo ena sansa. Ce pa te je varala veckrat z razlicnimi ali z enim veckrat, zmenki, pisanja, planiranje z njim… potem bi jaz zakljucila.

Pac situacija je bila taka jaz sem si res prevec prizadeva za ta faks in nism hodil z njo okoli po raznih zurih kar se ne pomeni da se ji nisem posvecal…ampak ona je hotela da bi hodil z njo okrog, pa naprimer nisem sel z njo na smucanje ker so sli s klapo ravno ko sem imel izpite in se vec podobnih stvari
In to njeno prizadetost zaradi mojega pomanjkanja je izkoristil nek tip iz nase druzbe in ji na vso moc pihal na duso in me blatil in vse in potem se je ob nekaj pijace ene parkrat zgodilo (dogajalo), preden sem jaz to ugotovil (namrec popolnoma sem ji zaupal).
Potem ko sem znorel in rekel da tako ne gre vec je bilo kaksn mesec vojne in slabih odnosv ker sploh ni vedela kaj naj naredi…
Potem ji je bilo zelo zal…o vsem sva se pogovorila in nekako razcistila …
Nocem je izgubiti ker je res fajn punca…samo kaj ko se je to zgodilo in se mi vcasih vrne nazaj
Razmisljam da bo vrjetno cez cas boljse….
Pa se nekaj si moram priznati…odkar se je to zgodilo sem se spremenil in na nekatere, nekoliko drugace se obnasam in razmisljam. Ampak ce se to nebi zgodilo se vrjetno nebi spremenil (grenko ampak resnicno). Tako da sem tudi jaz nekaj potegnil iz tega

Hvala za odgovore.

živjo, kot oseba k je biu pr 20 prevaran 5x v roku 6 mesecov z istim partnerjem ti lah rečem sam to. Vem da ni lahko, vem da je gadn filing, sam jz ti priporocam da das tako osebo vn iz svojega živlenja, ker je velika moznost da se zadeva ponovi, prevara je neka rana k ji žau samo čas pozdravi. Odkar sm biu prevaran je minil 4 leta in niti ne pomislm vec na to, tudi ko vidim bivsega partnerja ni nobenih obcutkov ali karkol, Mrtvo hladno je neka oseba, se razumeva a nikoli vec nebi imeu kaj z njo.
Je pa tako usaka palica ima 2 konca, in v mojem primeru se je zgodilo točno to in milo za drago se je vrnilo.

Strinjam se z odgovorom od Pri nas.

Punci bo še velikokrat dolgčas v življenju. In res, da si potem s tako osebo omisliš družino. Boš službeno odsoten, ona pa se bo iz dolgočasja dala dol z prvim, kateri ji bo začel pihati na dušo in ji posvečati pozornost.

Nevem no.. 3 leta sta skupaj, to ni neka velika številka, pa so se v vajini vezi že začeli takšni problemi..

Ne dvomim v to, da je ti nimaš rad, to vidim od prebranega. Vendar pa močno dvomim v njeno ljubezen do tebe. Saj ne rečem, lahko te ima rada, ampak očitno ne dovolj da bi se lahko uprla skušnjavam.

Mi lahko prosim definiraš, zakaj je ta punca, katera te je iz dolgočasja prevarala tako “fajn”?

Igra tu njen karakter? Ali je bolj “fajn” za pogledat?

Ker oprosti, sama žal ne vidim razloga zakaj bi kdorkoli želel nadaljevati takšno vezo po tem, ko ti oseba, kateri si ji najbolj zaupal, porini nož v hrbet.

L.p.

Pustimo izgled pac je karsna je in meni je bila taka usec pa vem da so tudi boljse glede tega ampak me to ni nikoli toliko zanimalo…
Glede karakterja seveda. Vedno sva se skupaj ujela, vse probleme razn tega sva lahko resila, zdelo se mi je da zna in ve veliko stvari in konec koncev sva se ljubila…res se mi zdi v primerjavi z drugimi zenskami v veliki prednosti…
Ja glede tega kar mi je naredila resno razmisljam da bi prekinil, ampak je to veliko lazje reči kot storiti…ne vem mislim da bom se malo pocakal in vztrajal in ce ne bo nič boljše in če ji ne bom mogel več zaupat zadevo prekinil.
Lp

Dvomim, da sta se res ” ljubila”, zdi se mi, da je (bilo ) to bolj v tvoji glavi.

Seveda ne moremo vedet, kaj vse je škripalo v vajinem odnosu, saj si podal zelo malo informacij in še te samo zunanje ( zunanji dogodki ).

Ampak čisto tako je. če imaš nekoga rad, ga ne prevaraš. Ampak poskusiš -če imata res težave- reševati odnos. Iti nekam sam se zabavat to ni. In če je res, da si se ji premalo posvečal SAMO zaradi študija ( mislim pa, da mogoče ni bilo samo to ), je to jasen znak, da o kaki ljubezni ni govora. Predstavljaj si, da ona zanosi in ima rizično nosečnost in mora vse mesece preležati. Dolgčas. In seveda se ti ne bi mogla posvečati. A to pomeni da če ti bo neka tvoja prijateljica pihala na dušo pa ti šimfala njo, lahko z njo seksaš? In se potem še mesec dni “odločaš “, kaj bi sploh rad ? Medtem ko je tvoja nujno zasedena z nečim, kar je zelo pomembno tako za njo kot za vaju oba? 😮

Iskreno, jaz na njenem mestu sploh ne bi šla na smučanje. Ne pravim, da je to prav, samo povem, kaj bi jaz naredila. S tabo bi si uredila časovnico, po kateri bi imel vsak dan vsaj eno uro časa zame, za naju. Preostali čas bi, če res nimam nobenega drugega dela, izkoristila za svoje hobije, ki menda presegajo ” imeti se fajn”, pozornost moških in pa smučanje. Če pa ne, sem zelo plitva in dolgočasna oseba jaz sama!

Ti pa si se že odločil , kaj ti moremo reči drugega kot ” good luck ” in da bi iz te zveze izšel čim manj ranjen in s čim več znanja za v bodoče.

je smiselno vztrajat v zevi kjer se ves čas ali občasno sprašuješ če ti je zvesta? in če bi se obneslo, se boš spraševal ali je s tabp k bolšga ni? in ko bo šla kam na novo se boš spraševal ali bo našla kaj bolšga in te pustila?

Zaradi tega se ti res ne splača razdirati zveze, ki je sicer vredu. Ti spomini bodo vedno bolj bledeli. Poznam nekaj primerov ko jih je prevara na nek nacin streznila in je bilo potem bolje

Te popolnoma razumem, da ti je težko zaključit zvezo v katero si verjel in najbrž še vedno verjameš. Sem bila v zelo podobni situaciji. Najprej, zanesi se na to kar čutiš in ne na to kar ti kdorkoli piše/pove. Sama sem bila predno se mi je to zgodilo, enakega prepričanja kot večina tukaj na forumu…šla bi naprej, postavila bi ga pred vrata, čaka me nekaj boljšega, zaslužim si nekaj boljšega. In ja vse to drži. Žal pa življenje ni vedno tako, žal ti življenje ne da vedno kar si zaslužiš. Seveda je veliko odvisno od tebe. Življenje ni črno/belo in samo ti boš vedel če boš lahko živel s tem ali ne. Sama sem vztrajala, ker sem čutila, da me ima rad, da je bila prevara povezana z njegovimi osebnimi problemi in ker mi je bilo žal zavrečt odnos, ki je drugače funkcioniral. Seveda se vedno najdejo taki, ki so trdno prepričani, da če je prišlo do prevare odnos prej ni bil dober. Mogoče ni bil idealen, je bil pa zame dovolj. Meni osebno je recimo pomagalo, da sem brala knjige o odnosih, nezvestobi, samozavesti. Skupaj sva obiskala terapevta in sedaj lahko rečem, da sem zadovoljna. Priznam pa, da mi je veliko vlogo igral način prevare, šlo je za enkratni dogodek in ne vzporedno/dvojno življenje. Seveda še pridejo trenutki, ko zaboli, ampak so manj pogosti in hitro minejo. Žal sem v življenju poleg prevare doživela še marsikatero hujšo travmo, in edino kar (vsaj meni) zares pomaga je čas. In pa delo na sebi in svoji samozavesti. Glavo gor, kakorkoli se boš odločil, bo prav. Univerzalnega recepta žal ni. 🙂

Res je. Univerzalnega recepta ni in nihče ni do ničesar upravičen. Vsak dobi le tak odnos in partnerja, za katerega se potrudi in z njim odnos izgradi. …so pa načini razmišljanja in podzavest in večino tega je pogojeno z evolucijo, družbo in njenimi normami, nenazadnje tudi z odnosi v primarni družini.
Ženska moškemu težko da dober nasvet, še posebej takega, ki ga izlušči iz lastnih izkušenj. Dejstvo je, da moški prevaro težje preživi, ženski pa (podzavestno) ni težko deliti kvalitetnega (ne v smislu moralnih vrednot) moškega.
Po mojih izkušnjah, ki so precej drugačne od vaših, je najbolje narediti analizo odnosa, dati vse na tehtnico in se odločati na osnovi tega.

New Report

Close