Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Ljubezenski nasveti, partnerska intima in nezvestoba Ne prenesem, da partner v življenju ne bi seksal le z mano

Ne prenesem, da partner v življenju ne bi seksal le z mano

Pozdravljeni,

imam velik problem, namreč, ne morem si predstavljati, da bi bila z nekom, ki je sexal z drugo.. Stara sem 24 let, s fantom sma bila skupaj 5 let, sedaj že leto nisma, ampak ne vema, ali je to pravilno, se še dobivama, imama se lepo, vendar je enkrat moje zaupanje že nekoliko izrabil. Bila sva prva drug drugemu (v sexu, poljubljala sva se že z drugimi) in nama se je vedno zdelo, da je to čar. Da si vedno z enim. Da je tezko, da so skusanjave, ampak ta car je zelo lep.
Sedaj pa ima ta fant zamisel, da mogoce se more le zlaufati, poskusiti z drugo, da ga nebo mucilo potem, ce bi imela ze druzino… Ampak tega enostavno ne morem sprejeti. Gnusi se mi, da bi kadarkoli v zivljenju bila z nekom, ki je ze bil v drugi. Ne morem sprejeti te misli, niti si tega ne zelim zase, da bi s kom drugim zaradi radovednosti, ker sm si uredila v glavi, da to kar imam s tem in ce bi imela se naprej, bi bilo lepo, imela bi se super in vredno se mi zdi da se pac zadrzim sexa z drugimi. Strah me je da se bo on predal in ko bo enkrat naredil to bo vse uniceno, sesulo me bo. Sedaj, ko niti še ni z nobeno imel nic, me je ze groza, nemorem spati, ko si ga predstavljam sexat z drugo. To sem mu tudi povedala in na trenutke tudi on noce uniciti najinega cara, a prizna da ga mika..
Meni pa se gnusi imeti vec kot enega za sex….

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Iz lastne izkušnje ti povem, da je bolje, da se znori(ta) zdaj. Ker ko bosta imela enkrat družino in bo sredi 30ih dobil te ideje “testiranja” drugih…boš trpela ti, razbita bo družina. Verjemi, imam sama izkušnje trenutno s tem. Če že mora, naj pač zdaj. Verjemi.

Te podpiram. Zasluzis si partnerja, ki misli enako kot ti. Drzim pesti, da se ti bo izslo z sedanjim

Sem zelo za zvestobo enemu partnerju!
Ampak, ta gnus – to bo pa kar kmalu potrebno kakšne terapije.
Razmisli: če se slučajno razideta, in spoznaš fanta…ki se mu gnusi, da je že kdaj drugi bil v tebi. 🤔
Veliko dela na sebi te čaka, da ne boš preveč trpela. Odnosi niso enostavni, sploh, če o vsem preveč tuhtaš in predvidevaš.

Znoret se moraš tudi ti. Poznam par ki sta bila prva in edina drug drugemu do 35leta potem pa boom po dveh otrocih takšna ekspedimentiranja z drugimi da jih prej niti z besedami ne bi znala opisati. Moj nasvet. Sex je super in ko imaš mlado Telo ga izkoristi.

dekle

eno leto nista vec skupaj. un si je ze ali pa si bo hitro nasel eno, ki nima tako zaplankanih pogledov kot kaksen golob, da od zacetka zivljenja do konca samo z istim partnerjem. verjemi da bo on, v primeru da sreca normalno in malo zivahnejso dekle hitro pozabil nate in tvoje (ali v tvoji glavi vajine) nazore in se predal stvari, ki se ji rece – zivljenje. Ti pa trpi pa sanjaj belega princa. Kaj mislis da stran pade ce je ze kdaj kdo z drugo? najboljse zveze nastanejo, ko se partnerji “zletajo” – se pravi druga, tretja zveza. Ti kar vztrajaj, ce ostaneta skupaj, zna celo tebi preklopiti, da bi bilo pa vseeno fino se kaj drugega vidit. Ceprav podajas obcutek nedoraslosti in posesivnosti. S takim clovekom kot si ti – v dolgotrajno zvezo – nikdar. Danes seks, jutri ze gledat ne bo smel cez ograjo vec, pojutrisnem mu bos govorila kaj lahko je in kaj ne.

No, prvo kot prvo – danes se res malo ljudi gre nedolžnost do poroke. Ampak zvestoba pa se mi vseeno zdi razumna zahteva. Tu so tudi spolno prenosljive bolezni faktor, marsikaj se prenaša tudi s slino.
Nihče te nima pravice siliti v “odprti zakon”, sta pa oba še dovolj mlada, da si najdeta “ta pravega/pravo”. Če ni za bit, je za it.

prosim, slovnica- pa kje smo: sma, nisma, vema, dobivama, imama

Drugače pa: če je z manoj, je z menoj, če pa hoče biti z drugo pa naj bo – ampak brez mene- ne bi hotela imeti takega fanta

Ne vem, kako sta se tako zaciklala, da prevelik čar pripisujeta nečemu, ki si tega ne zasluži, ker taka vrednota, imeti samo enega spolnega partnerja v življenju, pa to spet ni.
Drugače pa, ne bi ti rada malo več časa posvetila drugemu prepihu v svoji glavi, in sicer praviš, da eno leto nista več skupaj, pač pa še vedno seksata. Torej ali sta obadva totalno otročja in blesava, in sploh ne vesta, kaj hočeta – v tem primeru ta spolna eksluzivnost izpade še toliko bolj trapasta, ker ne vem, kako jo mislita prakticirat, če niti nista več par. Ali pa si blesava samo ti in fant samo drži figo v žepu zato, da te ima na voljo, v resnici se pa že ne samo razgleduje naokrog, ampak tudi že konkretno deluje na tem področju (se pravi, ima druge spolne partnerke).
Daj malo premešaj te svoje prioritete. Kot prvo, kaj sta in kaj nista, s kom spiš (s svojim fantom že ne, ampak imaš samo fuck buddyja) in kako si predstavljaš iskreno ljubezen (ker to, da zvezo po petih letih degradiraš v posteljno druženje, definitivno ni prava ljubezen).
Stara sta že preveč za take otročarije.


Paradoks.. če si že v vezi, je malce čudno, da se sedaj eden partner zmisli, da bi moral še malce “znoreti se po svetu”.
No, rešitev sicer obstaja.. od swinganja, do panamornosti.

Velja pa, da je prav tisto, s čimer se OBA strinjata.

V osnovi pa je devištvo kot zahteva za vstop v partnerstvo še bolj čudna.
Vrniti se bo potrebno v čas, ko je bil Svet še raven. Tam nekje so travmirali za devicami v zakonu.
Ampak paradoksalno so papeži, ki bi morali biti v celibatu natepavali vse povprek. Borgijci so celo svoje otroke imenovali na razne funkcije.

Samo zelo nesigurne osebnosti ali versko indoktrinirane določajo odnos kot število spolnih partnerjev. Spolna nesigurnost lahko izhaja iz lastnega občutka manjvrednosti, ki se ga kompenzira z “edinostjo”.. ali pa družinske travme, kjer je pač nekdo ves čas varal.

Biti edini v spolnosti, je pravljica za odrasle. A bi človek pričakoval, da odrasli vedo, da Dedek Mraz ne obstaja in ne bo prinesel devičnikov v posteljo in jih tam večno zveste obdržal.

De omnibus disputandum..


Paradoks.. če si že v vezi, je malce čudno, da se sedaj eden partner zmisli, da bi moral še malce “znoreti se po svetu”.
No, rešitev sicer obstaja.. od swinganja, do panamornosti.

Velja pa, da je prav tisto, s čimer se OBA strinjata.

V osnovi pa je devištvo kot zahteva za vstop v partnerstvo še bolj čudna.
Vrniti se bo potrebno v čas, ko je bil Svet še raven. Tam nekje so travmirali za devicami v zakonu.
Ampak paradoksalno so papeži, ki bi morali biti v celibatu natepavali vse povprek. Borgijci so celo svoje otroke imenovali na razne funkcije.

Samo zelo nesigurne osebnosti ali versko indoktrinirane določajo odnos kot število spolnih partnerjev. Spolna nesigurnost lahko izhaja iz lastnega občutka manjvrednosti, ki se ga kompenzira z “edinostjo”.. ali pa družinske travme, kjer je pač nekdo ves čas varal.

Biti edini v spolnosti, je pravljica za odrasle. A bi človek pričakoval, da odrasli vedo, da Dedek Mraz ne obstaja in ne bo prinesel devičnikov v posteljo in jih tam večno zveste obdržal.
[/quote]

Patria potestas, le na glavo obrnjeno!

Drži se tega načela, ker je krasno, ali pa bolje, najdi takega, da se boš lahko.

Le verjemi,da je ze sexal drugje.Za zvestobo se lahko odlocis sele,ko spoznas njeno nasprotje.Meni je znorel po 20 letih zakona.Ob zivcnem napadu sem ga vrgla ven,kar se vedno globoko obzalujem.Draga prijateljica,narava terja svoje in si bo to tudi vzela.Glavo pokonci,pojdi naprej in zajemi zivljenje z veliko zlico.Vse dobro Ti zelim.

Pozdravljena, s tem, ko vam je “fant” povedal, da je morda dobra ideja, da bi probal še s kakšno drugo osebo pomeni točno to kar je rekel. Skrbi me najbolj to kako, da se še vedno vidita skupaj, potencialno, dolgoročno in to z družino?

Vajine zveze je bilo konec (1 leto nazaj) in sedaj še vedno ne zmoreta drug od drugega popolnoma, čeprav čustvene bližine, zaupanja in ljubezni očitno več ni med vama. Ali pa morda še je kaj več ostalo med vama?

Če drug v drugemu vidita še kaj potenciala se bo potrebno odločiti. V tem primeru ne bi bila slaba ideja poiskati dobrega zakonskega svetovalca. Svetovalec vama bo pomagal ali se uspešno posloviti ali pa morda ponovno graditi zdrav odnos, zvezo, zaupanje itd. Če ne drugega vama lahko pomaga tudi pri osebni rasti.

Bi vas pa rad potolažil, da ni nič narobe, če si želite biti z samo eno osebo ali z osebo, ki nima toliko izkušenj z večjim številom partnerjev. Vseeno pa življenje navadno prinese kar pač prinese in ljubezen vašega življenja je lahko tudi nekdo za katerega si ne bi mislili, da bi lahko to bil.

Za zaključek vam lahko povem še eden pogled iz moje izkušnje in moške perspektive. Vsak dan lahko vidim veliko lepih deklet. Lahko so zelo privlačna, mlada, urejena, popolne “sanjske” postave, simpatična, lahko se najde tudi katera, ki bi mi takoj dala priložnost za kaj več…ampak tega ne bi zamenjal za svojo izbranko s katero imava toliko let lepih in tudi manj lepih spominov, tisto močno povezavo in zvezo, ki jo parnerja zelo težko zgradita zgolj z spolnostjo brez prave ljubezni in ogromno obojestranskega truda za skupno prihodnost. Tudi žena mi prizna, da opazi kdaj privlačnega ali pa simpatičnega moškega in všeč mi je, da sva lahko brez ljubosumja tako odkrita. Na zmenkih in v postelji pa si redno pokaževa drug drugemu kaj bi zamujala in pogrešala drug pri drugem 😉

Vso srečo!

Napaka je bila že, da nisi s seksom počakala do poroke. Če bi , bi imela čas da najdeš nekoga, ki te je vreden in ki bi ti obljubil večno zvestobo. Nisi kriva ti da si se v spolno razmerje spustila pred poroko. Kriva je seksualna revolucija v šestdesetih, ki je popačila svet do dana današnjega, da je postalo no big deal če seksaš za sebični užitek pred poroko, in sprobavaš razno razne partnerje. In kot vidim družba to spodbuja: “naj se znori” in reducira spolnost na živalsko raven, ko pa ne gre samo za telesno zadevo ampak tudi duhovno, ki bi morala biti sad ljubezni. Moj nasvet je, da daš še eno šanso svojem jahaču in če mu kaj pomeniš bo ostal samo pri tebi. V nasprotnem primeru te ni vreden in ga čimprej pozabi. Misli nase in se posveti drugemu, da ne boš pila svojega in njegovega strupa. V življenju te čakajo lepe stvari in po napisanem sodeč si zaslužiš več kot njega. Poskusi zaživeti v veri, da je ljubezen v vseh ljudeh, iz napak se učimo in prepričan sem, da če stopiš iz okvirjev, boš s časom našla nekoga, s katerim ti bo 1000 krat bolje in si boš takrat rekla še dobro, da si me poslušala ker boš videla kaj bi zamujala če bi ostala v precepu in negotovosti kjer se trenutno nahajaš. Srečno in pogumno, v življenju je treba potegniti črto, imej se rada.

 

Iz lastnih izkusenj – sem bil ta fant. Punca tega ni sprejela. Ampak, jaz sem to rabil. Nikoli in res nikoli ne bi cenil tega, kar sva imela, ce nebi okusil drugacnega zivljenja. Danes ziviva vsak po svoje, ker tega ni mogla sprejeti. Ona jih ima 29, jaz 31. Nekako sem se s tem sprijaznil in sel naprej. Imam druzino. Ona je sama, kolikor vem. Vsekakor nima resnega partnerja. Nic otrok. Vem, da sva bila ustvarjena drug za drugega. Ampak ni moglo funkcionirat, brez da se “znorim”, cerav tega izraza nimam rad. Okusiti sem moral to, kar je na zunaj zanimivo, na vznotraj pa grenko.
vsekakor pa mi ni za – brez teh izkusenj danes ne bi bil to kar sem, ne bi cenil tega kar imam. Res pa je, da ce bi ona to lahko sprejela, bi danes bila skupaj, v to sem prerican. Se 7 let po tistem, ko sva se razsla bi jo vzel v sekundi nazaj.Danes je seveda nebi. Imam druzino in sem srecen. Ampak, ce bi sprejela to dejstvo, da to rabim – ne da uzivam z drugimi, ampak da ugotovim kaksna oslarija je to da se “znoris” – bi danes sigurno bila skupaj, s svojo druzino.
Ne rabis razumet, ampak ko/ce se bo znorel,… Poskusi iti cez to in poskusi ponovno iz nule. Ce mislis da je pravi.

New Report

Close