Najdi forum

Pozdravljeni
Tudi jaz se na vas obračam za pomoč.. ker nevem več kaj naj naredim
In sicer stvar je sledeča.. s fantom sva skupaj 2 leti in skoraj 4 mesece..on je star 34 let,jaz pa 22.. je res, da je med nama velika razlika, ampak to ni bila nikoli ovira.
Problem je, da se je v zadnjem letu zelo spremenil. Na začetku zveze je bilo res vse kot v pravljici,nonstop objemi,poljubi,bil je pozoren,in res je, da potem čez čas padeš v neko rutino, ampak je vedno slabše..se mi zdi, kot da že njegov objem več ni iskren, ni več tistih pogovorov, ni več smejanja, vse je izginilo..saj pa če greš npr na sprehod ali pa na kavo,zakaj si nebi mogel dati poljub?ali držati za roke?in se trudim, zelo se trudim, da bi to vse ohranjala, ampak se mi zdi da delam to v zvezi samo še jaz. Velikokrat sem mu tudi povedala in vprašala zakaj ni več tako in po tem pogovoru je bilo 2 tedna spet super,potem pa vedno slabše. Nazadnje pa sem mu povedala res čisto vse to kar me je težilo,1 mesec nazaj, in je rekel, da imam dejansko vse to prav.. Ampak je še vedno vse isto.. sploh me ne osrečuje več in zadnje čase se res sprašujem, če me sploh še ljubi..nočem pa oditi stran ker ga preveč ljubim in hočem, da se oba potrudiva, ker mislim da je potrebno ohranjati tisto vez med sabo, da se obdrži ljubezen,ne?
Ima mogoče katera isti oziroma podoben primer? in, če mi lahko kdo svetuje kaj še naj naredim, ker sem čustveno uničena..

Težko je reči. Morda je tvoj fant tip, ki ne rabi veliko telesne bližine in nežnosti, vse te zaljubljenske osladnosti, kot so objemčki, držanje za roke, božanje … so mu odveč in se mu zdijo nepotrebni za zvezo. Če se ti ne zdi, da je tak tip, potem imaš resnejši problem.
Ko nekoga ljubiš, se ti ni treba truditi za dotike. Do njih pride samo od sebe, ker si tega želiš. Če vprašaš srečne pare po nekaj desetletjih, ti bodo to potrdili. In ko pride rutina, je to samo pozitivno, če je to dobra rutina. Midva s partnerjem ne počneva nič revolucionarnega in pretresljivega, pa še vedno uživava v družbi drug drugega in me še vedno kdaj v javnosti diskretno zgrabi za rit.

Pri 22-tih človek se ni pretirano izkušen z daljšimi zvezami. Zaljubljenost traja povprečno ali pa okrog 2 leti in takrat je izkazovanje pozornosti na vrhuncu. Ko to mine, le ta zagotovo upade, vendar to še ne pomeni, da ti partner kaj manj pomeni. Seveda, če to šele prvič ali pa drugič spoznavaš, imaš občutek, da partnerju nisi več všeč ali da te nima rad. Vendar nobena zveza na dolgi rok ne more ohraniti toliko medsebojne pozornosti, kot jo je na začetku zveze, ko je vse sveže. To je nekaj povsem normalnega in dokler je partner še vedno ljubeč in spoštljiv, ter pozoren, ni strahu.
Se bo pa tudi pokazalo, ali ti v resnici ljubiš njega ali pa ti je samo do tega, da nonstop doživljaš občutek, da si sama neznansko oboževana. To je precej značilno za mlade, ko zaljubljenost mine, mislijo da je ljubezen odšla. Vendar ljubezen in zaljubljenost sta dva zelo različna pojma.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Idealizacije je konec. Počil je lonec.

New Report

Close