Najdi forum

Zdravo,
Vem, da je na to temo bilo že veliko napisano ampak jaz odpiram svojo, saj je vsaka svojstvena.
Obračam se na vas z mojo dilemo, ki me žre že nekaj časa. Namreč spoznala sem fanta, ki je od mene starejši 23 let oz. jaz sem stara 23 on pa 46. Ima sina iz prejšnjega zakona, jaz nisem razlog, za ločitev. Doma imamo podjetje, kjer tudi jaz delam. Nekaterim zaposlenim je prišlo na uho, da se pentlam s starejšim in se mi zdi, da odziv ni kaj dober. Se dobro razumeva, imava lep odnos, se mi zdi da trenutno nič ne manjka. Ampak bojim se odziva, vseh, ki jih poznam, kako bi to sprejeli. Tega se najbolj bojim, saj bi vsi mislili, da sem z njimi samo zaradi dobrega družbenega statusa. Prosila bi za nasvet tudi tiste, ki so bili oz. so v podobni situaciji.

Kogarkoli si izbereš, vedno se bodo našli ljudje, ki bodo nekaj ugibali in sklepali o vaju kot paru. Eni bodo celo prepričani, da imajo prav itn. Temu se ne moreš izognit. Ja, gotovo se bodo našli tudi ljudje, ki bodo sklepali, da si z njim samo zaradi statusa. Ni druge, kot da se s tem soočiš, saj na koncu se ne bo nič strašnega zgodilo. Ljudje bodo pač govorili za tvojim hrbtom tako in drugače v vsakem primeru, eni ti bodo tudi povedali v obraz. Ti pa jim poveš svoje mnenje in to je to, kaj več od tega ne moreš. Če ti je z njim lepo, je to najpomembneje in drugi tega ne morejo uničit. Razen, če bolj verjameš drugim, kot sebi in svojim občutkom.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

imajo prav. ded je prestar zate, sedajle ima še par let do zapečka, ti pa si v cvetu mladosti.

Tako ti bom rrkla, uzivajta kolikor lahko, samo pazi da ti ne naredi otroka. Med nama je 16 let razlike. Jaz sem 26, on pa 42. In po 8ih letih skupnega življenja vidim da to ne gre nikamor. Jaz sem mlada, rada bi se znorela, njemu ni do nicesar vec. Skupaj imava pa puncko 4 leta staro. Najraje jo imam na vsem svetu ampak ona je razlog da sva midva se vedno skupaj, ceprav ze nekaj casa moledujem da bi sla narazen.

Premisli no. Vem pa da je lepo 🙂

Moja žlahtnica je v podobni sceni. Oziroma ti lahko samo povem kaj te čaka.

Njen je sedaj star 70. Še morem kaj dodati? Ne?

Pa bom. Imata najstnika, ki je “brez” očeta, nič se mu ne da, doma samo leži in jamra, skozi ga nekaj muči, nemaren. Bljak.

Ti si sicer mlajša kot je bila ona, ko sta se spoznala, ampak raje sem celo življenje sama, kot pa da si nakopljem starega deda na grbo.

Še 1x….bljak.

Na žalost sem se tudi sama ujela v to starostno razliko. In ja,odlično nekje do njegovega 57-60 leta. Potem je razlika prevelika. Človek pri 60ih pač ne zmore in si tudi ne zeli več uživat tempa življenja kot 35 letnik. Sploh pa kot stars,prestar.pri 50ih.Odličen,skrben, otrok ima od oceta ogromno,a preveč pozornosti in premalo igrivosti. Manjka mladostne energije,prežete z adrenalinom. In potem gre samo navzdol. Potem ugotoviš,da od življenja zelimo več,skupno rast,zato si izberemo življenjskega sopotnika in to je poleg spoštovanja ključ zakona ali partnerstva.
In se strinjam ok za kratkotrajno vezo,ne pa za druzino. Verjemi v tem trenutku je odlično,varno,idilično in modro,a življenje gre naprej in zaslužiš si vsak trenutek v vsej dobi.
Kar se tiče govoric mene niso ganile. Res da si mlada,ampak verjemi vase,ne v druge. Obrekovanje pusti daleč stran, ne jemlji in ne povzročaj.

Dvajset let nazaj se je prijateljica tvojih let zaljubila v podobno starejsega. Jaz se s tem takrat nisem sprijaznila, zdelo se mi je škoda dobre prijateljice. V najlepših letih, meni pa se je zdelo, kot bi bila s fotrom… Žal se je zaradi mojega neodobravanja najino prijateljstvo skrhalo. Vmes je rodila tri otroke. Ampak sedaj ze nekaj let niet vec skupaj. Razlika se je izkazala kot prevelika. Ona še vsa v cvetu, njemu pa se ne da nič več. To je primer, ki ga poznam. Mogoče bo pri tebi vse ok. Srečno!


Živite zase – svoje življenje – ali za druge – življenje nekoga drugega?

[img] http://img.picturequotes.com/2/51/50188/care-about-what-other-people-think-and-you-will-always-be-their-prisoner-quote-1.jpg%5B/img%5D

De omnibus disputandum..

Obraten primer, on je pustil njo, ker je kot prvo pritiskala za otroka – on je že imel otroke in se mu pri 45 ni več ljubilo ukvarjati z dojenčkom – čeprav je v dobri kondiciji, zdrav, energičen, se mu je preprosto zdelo, da je prestar za dojenčka in malčka. Poleg tega je to vseeno dve generaciji razlike, on otrok socializma, ona milenijec, kje je štekala njegov način razmišljanja, enako glede mesta otrok v njegovem življenju. Je pač bila premlada. Kot drugo, v redu je bilo, dokler sta bila zaljubljena, za resno partnerstvo pa je enostavno zmanjkalo skupnih temeljev.

Še zanimivost: že pred to mlado žensko je bil dve leti s skoraj 10 let starejšo, po tej zvezi je spoznal 6 let starejšo, zdaj je s tri leta starejšo.

Poznam pa par z razliko 30 let in sta skupaj po mojem že kakih 15 let, s tem, da dejansko ona zgleda taka nebogljena, kot da rabi fotra, hišnika in vzdrževalca v eni osebi. In tisti, ki ju malo bolje poznajo, pravijo, da je dejansko tako. Tudi ima on več življenjske energije kot ona, ona je bolj meglica od človeka, samo da se lahko usede in enega prižge.

Zdravo

Najbolj si želim, da mi na tole, kar bom napisal, odgovori ravno Primorka1996, seveda pa pričakujem in želim tudi nasvete in odgovore ostalih.

Imam namreč obrnjeno težavo, spoštovana Primorka… Star sem približno kot tvoj fant, ki ga opisuješ, že nekaj let sem samski. Ne tako dolgo nazaj sem spoznal punco tvojih let, ki mi je obrnila svet na glavo, pa ona najbrž sploh ne ve za to, ali pa mogoče le sluti – skratka, do ušes sem se zaljubil vanjo, čeprav sem se kar nekaj časa upiral temu in se po svoje še vedno upiram. Spomnim se, ko sem jo prvič videl: kot bi jo nebo poslalo, tja, da jo vidim, mislim, da sem se vanjo zaljubil po eni do dveh sekundah, ne več. Upam, da se razumemo, da sem pri mojih letih doživel že marsikaj, od partnerskega brodoloma, nekaj vez, vsega skupaj sicer številčno bolj malo, pa vseeno… Hočem razložiti le, da dosedaj nisem bil “zapakiran” nekje v vati, čeprav nisem bil nikoli ravno nek izstopajoč lomilec ženskih src ali pa “zbiratelj tovrstnih trofej”, ampak ravno nasprotno. Ne gre torej za željo po “mladem mesu”, kar si moški mojih let radi privoščijo, ampak za čisto srčno zadevo. Kakorkoli, tole mojo lepotico sem pa prvič videl nekje, kjer niti slučajno ne bi pričakoval, na tistem mestu sem bil takrat s čisto drugim namenom, nervozen, z drugimi mislimi, s še nekaj drugimi osebami. Kasneje navezal stik z njo, tak, bolj uraden, to je vse.

Da ne dolgovezim: kaj naj naredim?? Kako se počutim, kaj čutim, mislim, da je jasno. Ostaja le vprašanje: KAJ NAJ STORIM?

Hvala za vsakršen odgovor.

P.S.: nekdo je napisal nekaj o 45-letnih starčkih, itd. Ok, 45 res ni 20, ampak zase lahko povem, da na meni ni ničesar, kar bi pripadalo starcu. Poznam sicer ljudi moje generacije, ki zgledajo kot eni fotri, pa spet druge, ki se pretirano delajo mladostne, ampak to so izjeme in spomnim se teh istih ljudi pri njihovih 25-ih ali manj; takrat so se vedli ravno tako kot se sedaj: naveličano, resnobno ali pa pretirano otročje – skratka, ti isti so bili izjeme od vedno, to niso postali z leti. Ne mečimo torej vseh 40+ v isti koš.

Zivjo, ne razumem v cem je tezava ce ti ja pa svet obrnila na glavo. Imej jo rad.
Lep vecer

Ljubezen je slepa, poleg tega pa tudi matematike ne obvlada. Sama sem pred več desetletji srečala 16 let starejšega moškega, bila zaljubljena do neba in nazaj, on pa tudi. V najini 13 letni vezi sva dobila 2 krasna otroka, ustvarila marsikaj, toda popustila okolici in sorodstvu, ki je bilo prepričano, da ne spadava skupaj. Nisva se znala upreti z vsemi silami in sva šla sporazumno narazen. Ponosna sem na naju oba, da sva ostala starša otrokoma in verjetno boma tudi kmalu dedek in babica skupnim. On si je uredil novo vezo, jaz pa šele po enih 12 letih, ki je po 11 letih propradla. Dosti je bilo hudega in ne bi rada šla še enkrat skozi. Sem pred kratkim spoznala nekaj let mlajšega gospoda. Pa saj leta niso ovira, bolj razdalja med nama. Moram priznati, da me kljuva, kaj počne in s kom je, ko nisva skupaj. Pa sem preponosna in pretrmasta, da bi ga preverjala na x možnih načinov. Vem, da so njemu všeč veliko mlajše in sem mu tudi odkrito rekla, da če naju ne vidi v skupni prihodnosti, naj mi to pove direkt, ker me bo manj prizadel, kot da se gre frajerja, ki sedi na dveh stolih. Si pa ne znam predstavljati, da bi v teh zrelih letih imela toliko starejšega partnerja. Starejši ko smo, težje se navajamo na razlike v razmišljanju. Ampak vsem, ki ste skupaj in je med vami velika starostna razlika – veliko spoštovanja, ljubezni in pogovorov je potrebno, da drži veza na daljši rok.

New Report

Close