Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Ljubezenski nasveti, partnerska intima in nezvestoba Razočaran fant, ker mu nisem čestitala za RD, ko si je on zamislil

Razočaran fant, ker mu nisem čestitala za RD, ko si je on zamislil

Živijo,
zanima me vaše mnenjo o spodnjem dogodku.

Fant je pred pari dnevi praznoval rojstni dan. Ker ne živimo šeskupaj, sem mu takoj ob polnoči poslala sms z najino sliko in napisanom »vsenajboljše, ljubezen moja« (-prvič sem mu napisala »ljubezen moja«). Zvečer koje imel namen pridet k meni, sem imela v planu, da bi mu kupla torto, dalasvečke, čokolado in potrdilo o plačilu vikend paketa v toplicah, takat bi mutudi v živo čestitala za rojstni dan.
Ker pa sva tudi sodelavca, je na ta dan prinesel pecivo tudiv mojo pisarno, jaz mu takrat nisem čestitala, ker sem mu želela zvečer ker bi bil pomojem mišljenju tudi lepši trenutek, kot pa v pisarni med množico ostalih sodelavcev. Takrat bi mu čestitala kot še ena izmed ostalih sodelavcev. po mojem mišljenju ne bi bil pravi »feeling«, kot pa zvečer ob koščku tortices svečko.Slabo urco po tem jutranjem »dogodku«, sem tudi prejelanjegovo sporočilo, da me opomne, da sem mu pozabila čestitat.
Češ, da v vseh teh letih se mu kej takega ni zgodilo, da bi mu oseba voščila 25tič v dnevu oz.ko je dneva že skoraj konec.

Seveda, sem mu takoj po njegovem sporočilu tudi povedala za moje večerno “presenečenje”, ampak ni prav nič pomagalo, še vedno je bil zgrožen nad dogodkom.

Fant je še dan danes žalosten, razočaran,… ker mu nisem čestitala takoj zjutraj, ko sem ga vidla, ko so mu vsi ostali čestitali.

zanima, me vaše mnenje o tem? ali se vam zdi normalno, da oseba v zrelih tridesetih oz. se bliža kar 40im letom, tako odreagira in je še dan danes čisto razočarana nad mano?!

Ojoj, opravka imaš z nekom, čigar samovrednotenje je pretirano in to tudi jasno kaže drugje. Imam občutek, da tudi pri drugih ljudeh izsiljuje neko spoštovanje do njega.

Nič ni narobe s teboj, ne sekiraj se in ne pusti, da ti vliva slabo vest. Malo ga daj na hladno in mu čisto mirno napiši sms (v živo je brezveze, saj bo poskušal verjetno še manipulirati in nadaljevati ping-pong pogovor) da naj se zamisli nad neresnostjo in njegovim vedenjem. Potem mu ne odgovarjaj več, saj bo to sporočilo s tem izgubilo pomen. Morda se bo spametoval, če ne, pa si vsaj spoznala, s čim NOČEŠ imeti opravka še naslednja leta.

Lp in ne pozabi, da si bitje in ne metla.

Ne vem zakaj takšna reakcija če pa ste mu čestitali po SMS in to na res lep način. Malo otročja reakcija po meni. Čeprav nekateri znajo iz teh rd narediti cel halo češ danes je moj dan, jaz sem glavni.
Pri naju je bilo vedno tako da sva si voščila po službi nazdravili smo, tortica, darilo in ne zjutraj ko ni bilo časa zaradi odhoda v službo in ni nihče zameril če je voščilo počakalo do popoldneva…. mogoče ga kaj druga muči ali pa je kdo drug opazil da niste voščila in je moral odgovarjati na vprašanja??
Upam da rešita.lp


Podvojen prispevek. Nahaja se tudi v sosednjem forumu o Čustveni inteligenci.. moj odgovor tam, na isto pisanje:

V idealnih razmerah, bi se fant opravičil: “Oprosti, ker sem predvideval, da mi kar ne boš voščila za rojstni dan. Vseeno pa vedi, da mi več pomeni, da mi voščiš, kot vse romantične geste iz ameriških filmov. Pomembna si mi ti, tvoje voščilo in ne materialne stvar.. veliki dogodki. Ti sicer so lahko kasneje, vendar si mi v osnovi pomembna ti.”

In Vi bi v idealnih razmerah pravzparav prva lahko povedala – glede na to, da smemo spreminjati zgolj sebe – nekao takole: “Oprosti, ker ti nisem čestitala takoj. Razumem, da se slabo počutiš zaradi tega in v bodoče se bom potrudila premagati lastno nelagodje pred drugimi in ti voščila v živo takoj, ko se vidiva. Intimna voščila bom pa vseeno dodala, ker mi veliko pomenijo.”

Problem solved.
Če so besede obeh iskrene in dejansko mišljene.

V zgodbi zgoraj pa sta le dve “žrtvi”. Vloga žrtve je več vredna, kot ljubezen.
Spreminjate lahko samo sebe, kot rečeno in se iskreno opravičite.

Bodite pa pozorni na to, da opravičilo pride tudi z druge strani.. iskreno. Drugače bo to postal stalni vzorec: vi se boste za stvari opravičili, on nikoli.

In že zgolj ena “žrtev” v partnerstvu je ena žrtev preveč. To pokoplje vsako partnerstvo, zakon.

De omnibus disputandum..

New Report

Close