Najdi forum

Dolgo sem premišljeval, ali naj napišem to objavo in na koncu sem se odločil, da bom objavil, ker me zanima mnenje širše množice ljudi. Skratka na začetku poletja (konec maja) sem se zbližal s sošolko iz faksa, da sva se začela več družit. Takrat je končala s fantom in hitro je pri nama preskočila iskra in sva se zaljubila. Naj povem, da je neka simpatija bila že 4 leta nazaj, ko sva se prvič srečala na šoli. Od takrat se nisva videla, saj je bila starejša generacija. Letos sva pa postala sošolca in so iskre (simpatije) prišle nazaj).

No in konec junija sva začela hodit. Poletje je bilo božansko. Delala sva tolk različnih stvari, kot nekateri pari ne naredijo v enem letu ali več. Oba sva čutila drug do drugega veliko, ker se je vidlo v odnosih in v sporočilih. No in avgusta je mela rojstni dan in se je en dan pred tem vidla z bivšim. In takrat je zvedla, da ima novo in to jo je sesulo. Meni je zatrjevala, da jo je to sesulo, saj ni predelala starih čustev. S tem se čisto strinjam, saj ne moreš po nekaj letih nekoga pozabiti (skupaj sta bla 3 leta, vendar na koncu je njun odnos pešal). Odločila sva se, da greva narazen in bova videla kaj prinese prihodnost.

No in od takrat se veliko dobivava. Počneva stvari kot jih počnejo pari, kar mi zelo ugaja, saj si želim njene bližine, objemov, poljubov,… V njenih očeh se vidi, da si enako želi, tudi v sporočilih mi velikokrat napiše, da si ne želi trenutno, da imam drugo, moti jo če si pišem z drugimi, zatrjuje mi, da z bivšim nima nič (čeprav se dobita 1x na tri tedne),…

Skratka kaj menite vi? A se je smiselno potruditi ali je boljše narediti konec, če druga oseba ne ve ve točno kaj bi? Namreč nisem oseba, ki bi kar takoj obupala, vendar včasih ne vidim izhoda iz situacije, kakršna je.

Zakaj sta šla narazen? Tega ne razumem.
In zdaj počneta stvari, ki jih počnejo pari pa nista skupaj? Kaj to sploh pomeni?

V čem je problem, če jo je sesulo, da ima bivši drugo? Kakšno zvezo ima to z vajinim odnosom? Kaj pa če bi ji (bognedaj) umrl kak sorodnik, bi bil to tudi problem? Žalost zaradi “izgube” (ki je itak vedno navidezna saj ljudi nikoli nimamo), nima nobene veze z ljubeznijo. Če si žalosten zaradi nekega dogodka, ki se tiče bivšega partnerja (ali sodelavca, simpatije, soseda), nima nobene zveze s partnerskim odnosom.

Če se imata lepo skupaj, bodita skupaj, če ne pojdita narazen in si ne komplicirat življenja zaradi nekih čudnih konceptov glede ljubezni oziroma partnerstva.

------------------------------------------------- [url=http://gresak.net]Gresak.net[/url] [url=http://pesem.si]Pesem.si[/url]

Narazen sva šla, ker je rekla, da rabi mal biti sama, da oddela stvari. Je rekla, da še ni pozabila na vse, kar sta imela z bivšim in rabi čas. Lahko bi bila skupaj, ampak ker je rekla, da ni čist z glavo pri stvari, sva se odločila, da si vzameva malo premora oz. greva narazen in bova pozneje vidla ali bova nadaljevala.

Ji zaupam, mi pove vse stvari, ki se ji dogajajo trenutno, vendar me malo mori, ali bi se še trudil za tako osebo, ki ne ve kaj bi sama s sabo. Na začetku zveze mi zatrjevala, da ne goji ničesar do bivšega, sedaj pa je zmedena.

Sam predvidevam (glede na njene odgovore), da jo je sesulo, ker ni oddelala svojih čustev do bivšega, ker je načeloma končala zvezo in pršla v novo in bi rabila čas. Je tudi takšna oseba, da stremi k popolnosti, zato verjetno tudi noče biti trenutno v zvezi, ker ve, da ni vse rožnato.

Moraš vedeti, da ko se povežeš z osebo, ki je ravno zaključila nek odnos, da tvegaš več, kot pa, če se povežeš z osebo, ki je že nekaj časa sama. Nič pa ti ne garantira, da bo nekdo ob tebi ostal večno (recimo).
Malo je smešno, da njo moti, da bivši ima punco, medtem ko sama hodi s teboj, ampak jo razumem, ker je še mlada. Kar pa tebi nič ne koristi. Smešno je tudi, da se ona dobiva z bivšim, tebi pa govori, da ji ne bi bilo prav, da bi se dobival z drugimi. Po mojem bi tukaj ti moral potegniti mejo. Če želi biti s teboj, naj bo s teboj, sicer pa naj gre h komurkoli želi. Pa tudi, če te to boli. Moraš ji dati vedeti, kaj ti je pomembno. Kajti, če ji ne boš, bo mislila, da ti je vseeno, tako zanjo, kot zate.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Se mi zdi Markov odgovor, da ti je odlično podal vpogled v vajino situacijo, jaz bi morda samo povdarila, da se mi zdi ključno točno to, da ji POVEŠ kaj si sam želiš, kaj te moti in zakaj in potem postaviš mejo, glede na vse povedano, ker v nasprotnem si pravzaprav na istem kot ona oz. izražaš prav to isto, kar te pri njej najbolj moti in si v dvomih; neodločnost, da tudi sam ne veš kaj bi sploh rad iz vsega skupaj.

Meja sicer ne pomeni, da mora bit za deset let vse v naprej določeno, ampak bolj to, da ji iskreno poveš, kaj ti v tej vezi lahko sprejmeš, toleriraš in kaj ne moreš (tudi zakaj ne, je fer povedat). Za vse to moraš seveda sebe dovolj tudi sam poznat, in imet pogum biti do drugega toliko iskren, da mu poveš česa te je strah (da s tem, ko ona ne ve kaj sploh bi ali nebi, vzbuja pri tebi dvome, da morda do tebe ne čuti toliko in tako, kot ti do nje itn.

V bistvu iskren pogovor je ključen, potem oba lahko brez strahov funkcionirata svobodno (ona si vzame pač čas za predelavo preteklosti, ti lahko svobodno komuniciraš in se družiš tudi z ostalimi ljudmi).

[img] https://i.pinimg.com/736x/bd/f8/c1/bdf8c130336de921183ae8c786e5b93c–wedding-quotes-inspiring-people.jpg%5B/img%5D

https://youtu.be/LSGl3d4KOMk

De omnibus disputandum..

Tudi jaz se strinjam z Markotom.. In pa nikoli nisem videla smisla v tem, da bi bivsi ostali v stikih.. Komu na cast? O cem mislis da se pogovarjata ko sta skupaj? Bivsi so z razlogom bivsi.. In verjemi, najprej moras ceniti samega sebe, da bi te lahko drugi cenili…

Postavi si meje in vse bo ok! 🙂

Vso sreco ti zelim!

Jst mislim da je najboljs da gres na distanco . Nimaj stike z njo nekaj casa ( mesecov).
Razumem njo da je zmedena in da ji ni vseeno ker je bolno izvedeti da bivsi ima novo punco ,posebej ce sta sezmeri v stikih.
Edin k te lahko svetujem je da ji ne delas pritisk in pokazi da se sam sebi cenis ,na tak nacin da ji pokazes razumevanje vendar pod pogojem da nimata stike nekaj casa .pomojem ona bi lahk premislila in predelala stvari ,ker vbistvo bo cutila da je tudi tebi zgubila na nek nacin.
To je najboljsi nacin ,ker ce ji stojis ob strani dokler ona premislja o bivsem ,das obcutek da se ne cenis sam sebi in tudi ona bo se bolj zmedena ( ker se ima lepo s tabo ).

New Report

Close