Najdi forum

Kaj se dogaja z mojimi čustvi? Sledi propad zakona?

Spoštovani! Za nama z ženo je 10 let zakona in moram povedati, da je teh 10 let zelo hitro minilo in da sva v tem času marsikaj doživela in preživela. Imela sva lep zakon, si bila vseskozi zvesta, v tem času sva dobila tudi otroka, ki je zdaj že osnovnošolec in si seveda ustvarila tudi skupen dom. Naj povem še, da ima žena iz prvega zakona dva otroka, ki pa sta že odrasla in ne živita več pri nama.

Pred kakšnim mesecem ali mesecem in pol pa se je z mano začelo dogajati nekaj čudnega. Izgleda, kot da me moja žena ne bi več tako vzburjala kot je to bilo do sedaj. Naj v zvezi s tem omenim, da sva imela v redu spolno življenje, da pa noben od naju ni glih divji na seks. Spolne odnose sva imela nekako 1 do 3x na mesec. Zaradi tega sem se začel zelo sekirati in se bati, da je to znanilec konca najinega spolnega življenja in s tem tudi zakona. Poleg tega mi od tedaj roji po glavi vse mogoče in neprestano se ukvarjam z mislijo, kako bo izgledalo, če in ko se bova razšla, kako bova živela potem, kaj bo z otrokom itd….Skratka bojim se in zaradi tega sem že po cele dneve napet in pod stresom, ponoči ne spim, postal sem razdražljiv itd…Vse skupaj me zelo muči, tako da imam že prav vsak dan pokvarjen. Kot da kličem nesrečo in da smo čakam trenutek, ko bo vsega skupaj konec, čeprav si tega ne želim. Ženi sem upad želje po spolnosti sicer omenil, vendar je rekla, da naj se zaradi tega sploh ne sekiram in da kakor je prišlo bo tudi minilo. Morda bi omenil tudi, da sva prejšnja leta bila z ženo zelo veliko skupaj, ker je bila brezposelna, jaz pa veliko delam doma. Sedaj pred kakšnim mesecem pa je dobila zaposlitev in sva skupaj veliko veliko manj kot prej, zato sem veliko več sam in neprestano mi nekaj roji po glavi, torej tudi takšne misli in strahovi.

Kaj mi je storiti? Vse skupaj je šlo že tako daleč, da imam zelo okrnjeno kvaliteto življenja. Ženi nočem preveč jamrati, ker je nočem strašiti in ji delati skrbi. Prosim za kakšen nasvet!

Lan

V spolnosti in tudi sicer velja preprosto pravilo: “Prav je tisto, kar OBEMA ustreza.”

Pravi naslov je torej vaša življenjska sopotnica, ne mi. Vsakemu izmed nas ustreza neka drugačna pogostost, intenzivnost, razigranost, oblika, obarvanost itd.

Paničarnjenje vnaprej pa bolj nakazuje eno vrsto Cherofobije, ki je žal na Slovenskem dokaj pogosta.

De omnibus disputandum..

Gospod, vi dejansko nimate teževa. Že dejstvo, da vas moti pomanjkanje spolne privlačnosti in da iščete rešitev, je super. To pomeni, da vam je mar do sebe, do žene in vajinega zakona. Da še naprej želite kakovost na tem področju. Pohvalno in spoštovanja vredno, kajti velikokrat se zgodi, da nekomu niti ni mar in da se ne ozira na partnerja, ampak potešitev poišče izven zakonske zveze. Tudi prav je, da ste omenili partnerici. O tem se nikoli ne nehajta pogovarjati. Torej odgovor na vaše drugo vprašanje, ali to pomeni propad zakona je NE. Ne pomeni. Pri svojem vprašanju imejte v mislih sledeče:

1. Kolikokrat, na kakšen način imate spolne odnose je stvar vsakega para posebej. Ni pravila. So pari, ki imajo spolni odnos 1x mesečno ali redkeje, pa med njima obstaja veliko ljubezni in podpore. Nimata težav, tak ritem spolnosti jima ustreza. In so pari, ki imajo spolni odnos vsak dan, pa manjka nekaj drugega: pristnost, intimnost, tista povezanost. Če sta zadovoljna oba glede pogostosti spolnih odnosov, potem dejansko ni težave, kajne? Ne delajte je tam, kjer je ni. Ne nasedajte raznim anketam in pavšalnim raziskavam v stilu: za dober zakon morate imeti tako in tako pogost spolni odnos. Če ohranjate pogostost spolnega odnosa kot doslej in vama to ustreza, je problema glede pogostosti samo v vaši glavi. Preusmerite misel, poglejte dobre plati vajine spolnosti in zakonske zveze.

2. Nikoli spolna privlačnost ne bo na enakem nivoju. Enkrat sem gledala na to temo odličen prispevek. Šel je nekako takole: na začetku je ogenj sam od sebe in z leti začne slabeti. Na ogenj moramo priliti olje, moramo ga razpihati in se tako truditi, da ohranjamo spolnost in intimne odnose. Torej: ni vam vedno treba čutiti nore spolne privlačnosti. Spolno smo aktivni tudi zaradi občutka bližine, objemov, intime. Včasih je to samo nežen udarec po zadnjici ali objem, ki pomeni več kot divji 2-urni seks. To je tudi intima. Včasih že pogled. Včasih pa divji seks. Ne obremenjujte se. Občutek je tisti, ne sam opis dejanja. Za občutke pa se je treba včasih potruditi. Oba. Veste kaj pomaga: fantaziranje. Deljenje fantazij in uresničitev teh, ki sta ok obema. Veste še kaj: dopisovanje z ženo. Pravite, da sedaj dela. Napišite ji seksi sporočilo. Morda bo na začetku presenečena, a ni je skoraj ženske, ki ji ne bi pihalo na dušo, ko ji mož napiše, kaj vse bi ji ali ji bo delal, ko pride domov. Zaključite s poljubčki, s besedo, da jo pogrešate. Torej, dajte se v tak položaj, sanjarite, uporabite domišljijo in ko pride res domov, napisano uresničite. Ni nujno, da bo delovalo prvič, morda bo celo malo komično ker nista vajena. A tudi v skupnem smehu je nekaj izredno seksi, se strinjate?? Govorim vam iz lastnih izkušenj.
Teorija je namreč nekako takole (če sem si prav zapomnila): spolnost razpihuje svoboda in da je nekaj novega (zato je misel na seks z nekom drugim, novim zelo privlačna). Novost in svoboda v takšnem pomenu pa se izključujeta z zakonsko zvezo /oz. zvezo na splošno. Področje, ki združuje oboje, pa je fantaziranje in uresničitev teh fantazij, ki popestrijo spolnost, saj dodaja neko novost.

3. Poželenje pride in gre. So obdbja takšna in drugačna. Aja, pa ukvarjajte se s športom. Za moške je značilen upad testosterona, ki pride z leti. Upad pa vpliva negativno na spolno poželenje. Morda izbereta skupno telesno dejavnost.

Upam, da ste nekoliko umirjeni in ste dobili namig, kako se problema lotiti 😉

Hvala za vzpodbuden odgovor. V tem času sem tudi sam ugotovil, da je nekako tako, kot ste napisali. 😉Vendar sem se tako zasekiral zaradi tega, da si še zdaj nksem opomogel. Ugotovil pa tudi, da sem kar se športa tiče, celo pretiraval, imam tudi težko službo in se soočam s pregorelostjo ter neko obliko anksioznosti. Pridejo boljši in slabši dnevi. Medtem bil že tudi pri zdravniku. Hvala

New Report

Close