Najdi forum

Pozdravljeni! Ne vem, če je to pravi forum za mojo izpoved, ampak ne vem na koga naj se obrnem glede tega kar me obremenjuje.
Poročena sem nekaj mesecev, pred kratkim pa sem izvedela, da so nekateri svojci mojemu možu svetovali naj mi da podpisari predporočno pogodbo, ker sva imela v planu nakup stanovanja po poroki. To me je šokliralo, saj imam svoje premoženje in dobro službo, predvsem pa zato, ker mi niti na pamet ni padlo, da bi razmišljala o njegovem premoženju, prav tako ne o temu kakšne koristi bi imel on od mene, sploh pa ne o koncu najine zveze že pred poroko. Predvsem me je prizadelo nezaupanje. Prvič, ker ne vem kako jim taka ideja sploh pade na misel in drugič, ker so to nezaupanje hoteli vsaditi vanj. Seveda se on s pogodbo ni strinjal, ampak me to ni povsem potolažilo. To je samo sprožilo moje nezaupanje v njegovo družino in tudi vanj. Z njegovo družino nisem nikoli imela nobenih težav in sem verjela, da so me lepo sprejeli in so veseli za naju. Zdaj pa imam občutek, da so zahrbtni in ker se ne znam pretvarjati, ne vem kako se bom lahko obnašala kot da nič ne vem in da ni nič narobe. Razumem, da ga imajo radi in ga hočejo zaščititi, ampak pred kom? Nisem tip človeka, ki bi kaj vzel. Raje bi kaj več plačala, kot pa ukradla. To, da sploh pomislijo kaj takega, me žalosti. To, da se vtikajo v najino zvezo pa se mi tudi ne zdi prav. Z možem do sedaj nisva imela težav in se iskreno ljubiva, če ne bi bilo tako, se sploh ne bi odločila za poroko. Take stvari pa ranijo ljubezen. Ne vem kaj naj si mislim. Vem samo, da sem žalostna in razočarana.

Po mojem so kar nekaj blebetali, ker se zdaj spet malo več govori o predporočni pogodbi oziroma uradno se ji reče malo drugače, popis premoženja.

Glede na to, da stanovanje kupujeta skupaj, po poroki, in da ga v tem trenutku še nimata, ga itak ne moreta popisati a ne.
Ampak: zdaj več, kako stojijo stvari pri žlahti – če že niso dejansko zahrbtni, so pa vsaj nerazgledani, in kako stojijo stvari pri možu, kar je seveda neprimerno pomembnejše.

Drugače pa taka pogodba ne more škodit. Vsi vedno zatrjujejo, da oni ne bi nikoli vzeli, kar ni njihovega, če bi te pa mož čez nekaj let izigral, zapravljal (skupni) denar za ljubico namesto za otroke, te metal ven iz skupne nepremičnine in vanjo vselil ljubico, te odkrito varal, ko bi bila še poročena, bi pa tudi ti mogoče pokazala zobe. No, lahko bi jih pa tudi on tebi in te skušal na vsak način še dodatno izigrati. Dogajajo se res neverjetne stvari – pravica je slepa.

Sorodniki očitno že imajo kake slabe izkušenj, tebe pa še ne poznajo dovolj dobro ali pa sumijo na podlagi česa, kar niti sama ne poznaš. V glavnem, za dobre odnose bi bilo najbolje se vsesti skupaj s pobudnikom te ideje in povedati stvari, ki so za povedati. Če imaš čisto vest, se nimaš česa bati.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Mislim, da pretiravaš.
Predporočna pogodba, če je fer do obeh, ni nujno nekaj slabega.
So pa tudi brez nje stvari definirane.

Kdorkoli je tvojemu partnerju prelagal predporočno pogodbo, ima verjetno svoje razloge. Čisto možno je, da ta vzrok nima nič s tabo.

Če lahko nasveti tretjih oseb ranijo vajino ljubezen, potem se bojim, da jim dovoliš/pripisuješ bistveno prevelik vpliv.
Verjetno so bo še večkrat našel kdo in podajal svoje nasvete. Od vaju je odvisno, katere bosta upoštevala in katere ne.

Lepo pozdravljena,

razumem vaša čustva ob tem…Za vas so maske padle…Občutek imaste da za njih niste “dovolj dobra”, zaupanja vredna. Ob tem se lahko naučite, da ni vse zlato kar se sveti in ste previdna glede njih (njegovih sorodnikov). Ne se preveč razkrivati pred njimi, saj boste lahko še razočarana. Vem, da boli…ampak bolje, da so že sedaj pokazali svoj obraz.

Vseeno pa jih ločite od partnerja. Vajina veza je vajina stvar. Čuvajta jo! Nobeden nima pravice, da se vtika v vaju. Na vama pa je ali bosta to znala omejiti. V kolikor partner ne podlega vsemu temu, zamahnite z roko in ne dajejte energije v to. Raje jo dajte v vajin odnos.

Hvala in vse dobro;

S samo predporočno pogodbo, kot so že nekateri povedali, ni prav nič narobe, če imata oba, tako mož, kot žena dobre namene. Če gremo še malo dlje in napredno, lahko hkrati pripravita ločitveno pogodbo. Tako, da te ekstremi so danes dejstvo in tega ne gre zanikati.

Zakaj je do vas prišla ta informacija ipd… je bolj vprašanje. Tako vi, kot vaš mož imata različne osnove! Da pa boste te dobro spoznali, bo verjetno potrebno še nekaj časa. V nasprotnem primeru se glede dvomov in nezaupanja ne bi niti spraševali.
Namig. Morda, pa vam je žlahta malce nevoščljiva, ko imate tako dobrega moža. Ali pa v vas vidijo nekaj motečega in bi radi vašega moža zaščitili. Ne pravim, da je nujno tako, vseeno pa, boste skozi čas stvari malo bolje spoznali. Kako in kaj boste naredili, pa je odvisno predvsem od vas.
Če dvomite ali ne zaupate, imate moža, se o tem lepo pogovorita in se dogovorita kako bosta te stvari v bodoče v dobro obeh reševala skupaj.
Srečno!

New Report

Close