Najdi forum

Kaj čutim do ljubice, je to ljubezen?

Zdravo, sem srečno poročen moški, star 42 let, poročen 20 let in en otrok. Z ženo se razumem odlično in lepo funkcionirava skupaj. kar se tiče sexa pa je že kar nekaj časa slabo. sexa sploh ni, ko pa je če že je pa je z njene strani sploh ni interesa. ženska je skoraj kot hlod. pa da ne govorim, da se v sexu zelo potrudim s predigro, vse bi naredil zanjo in tudi se trudim na vse možne načine. ampak njej nič ni všeč, nič ji ne paše, pa ni položaj vredu, pa jo nekaj žuli, pa jo glava boli, skratka čisto nezainteresirana je za sex. Ko se me usmili po 1 mesecu prosačenja za sex mi ga pa samo zdrka z roko. To je vse kar dobim zadnjih 15 let doma. Zaradi tega sem si našel ljubico. Druge ženske sploh nisem iskal ampak je ona našla mene. Ko sva se spoznala mi je takoj dala vedeti, da si me želi in sva bila še isti dan skupaj. Takoj ko me je začela osvajati je nisem resno jemal, ko pa sem videl da resno misli in ker sem bil pač ful potreben in nepotešen, sem popustil in se ji prepustil. Ko sem bil z njo sem ugotovil, da takšnega sexa sploh v življenju še nisem doživel. Ona je zame najboljša v sexu do sedaj. Ustreže mi v vsem, ujameva se odlično. Skupaj sva pol leta. Tudi ona je poročena in ima otroka. Stara je 37 let. Tudi ona vara zato, ker doma ne dobi tega, kar dobi pri meni. Sedaj pa me je začelo skrbeti, ker bolj ko razmišljam bolj ugotavljam, da mi ljubica pomeni preveč. Zelo zelo jo imam rad, vedno sem rad z njo. Ko nisem z njo, jo vedno pogrešam in komaj čakam da jo vidim, pa tudi če greva le na pijačo, tudi če ni sexa sem rad z njo. Zadnje čase razmišljam celo, da bi ona bila lahko moja žena in če sem sploh res popolnoma srečen s sedanjo ženo. Vem, da če bi ljubico spoznal pred ženo, bi se sigurno želel poročiti z njo. Rad jo imam, želim si jo, in če pomislim, da se bo najino razmerje enkrat končalo me zelo zaboli, tega si ne želim. Ne želim prekiniti z njo. Če pa razmišljam, da bi mogoče žena kdaj ugotovila ali izvedela za to razmerje sem pripravljen sprejeti posledice, da me zapusti. Samo ne vem če bi ljubica bila pripravljena zame zapustiti moža. Kaj vi menite ali ljubim ljubico? Ali je možno da ljubim obe hkrati? Kaj naj naredim? Se naj pogovorim z ženo ali z ljubico ali obema?

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Pozdravljeni,

Povsem naravno je, da se navezujete na partnerko, s katero se lepo ujamete v spolnosti. Ni malo moških, ki se celo zaljubijo v žensko zaradi tega, ker imajo z njo tako dobro spolno življenje! Kar je zame moteče in pa, kot sami veste družbeno nesprejemljivo, je to, da imate doma ženo, ki ste ji obljubili zvestobo in se s tem, da vas spolno zadovoljuje druga ženska, najbrž globoko ne bi strinjala! Sicer ste zelo argumentirano opravičili vašo nezvestobo, a kar je mene zmotilo je, da od žene nimate privolitve za tovrstno početje in pa da pri njej po vsej verjetnosti niste izkoristili vseh “klicev v sili.” Če bi odkrito spregovorili koliko vam pomeni spolno življenje in ji predočili, da imata hudo resno težavo, zaradi katere boste to kar vam pri njej manjka,poiskali pri drugi ženski, bi zadeva bila najbrž drugačna tudi z njene strani. Ali pa bi se oglasila morda celo do terapevta, kjer bi vajine težave lahko poglobljeno reševala. Tako pa ste, vsaj po vašem pismu sodeč, pri njej zavzeli držo:”Vse je cool z najinim zakonom,” po strani pa rešujete stvari na drug način.

Razmislite o tem s kakšno figo v žepu ste trenutno v vašem zakonu in da bi bil že čas, da ženi nalijete čistega vina in pričnete igrati na odprte karte! Sicer bo po vsej verjetnosti resnica prej ali slej prišla mimogrede na dan takrat, ko boste na to popolnoma nepripravljeni, rezultat pa je lahko ta, da boste izgubili obe ženski v vašem življenju!

--- Klementina Sambolič, magistra znanosti, zakonska in družinska terapevtka http://zavod-druzinskaharmonija.si/

Mogoče sem samo jaz tako naivna, ampak jaz si srečen zakon predstavljam precej drugače. Vsekakor si ne predstavljam, da bi imela za srečno zvezo takšno, v kateri me partner povsem nedvoumno že 15 let telesno popolnoma odklanja in si ne želi mojega dotika.
In ponavadi je razlog za to odklanjanje pomanjkanje ljubezni. In razlog, da zakon ne razpade, ekonomsko in družbeno udobje. Ko/če se bo tvoja žena spolno prebudila – in bojim se, da to ne bo s tabo – ti bo postalo jasno, kako “srečen in dober” zakon imata.
Ne vem, če je to, kar čutiš do ljubice, ljubezen, vsekakor je pa zaljubljenost. In to, kar čutiš do žene, po mojem tudi ni ljubezen, ampak kvečjemu prijateljstvo.

Žena mi ne da,jaz pa grem si iskati ljubico. Ma,kaj si ti normalen? A si slišal za zadevo ki se ji reče odkrit pogovor? Sedaj si uničil svojo familijo in tudi njeno. Da vas bojo dobili je samo vprašanje časa. Vsekakor ko vas partnerji odjebejo boste imeli dovolj časa za sex. Kaj ti bo rekel otrok ? Da si mu uničil življenje zaradi neke stvari ?

Se podpišem pod mezinčico.
Če vajino “spolno” življenje že tako dolgo škripa, je zelo verjetno nekaj narobe z vajinim partnerskim odnosom. Vprašaj, pogovori se, te pa občudujem, da si tako dolgo zdržal. Prijateljev imaš lahko cel kup, s svojo žensko pa imaš dober seks, to je poanta partnerske ljubezni, ni edina veliko jih je, je pa med najpomembnejšimi, če ne celo predpogoj za vse ostale. Vprašaj se, če želiš tako živeti še nadaljnjih x let, nekateri zdržijo celo življenje in se s tem sprijaznijo.

Ja pa še to, obeh ne ljubiš, kvečjemu eno, ju imaš pa rad, samo vsako na svoj način. Imaš rad tudi svojo sestro, mamo, prijatelja? No vidiš, vse imaš rad.

Denis_42 in ostali, ki sprašujete podobno in čutite podobno

1. pravite, da je doma vse super, žena je odlična, vse funkcionira….ni da ni.
Očitno temu ni tako, ker manjka seks. Ki si ga vi želite. Torej niste popolnoma zadovoljni.
Vprašanje – bi bili potem do konca zadovoljni, če seks ne bi manjkal???
Če bi bili, potem: pogovori se s partnerjem
Če ne bi bili, potem: pogovori se s partnerjem, vedi pa, da ste na poti v vse večje nezadovoljstvo. Žal.

2. pravite, da je doma vse super, žena je odlična, vse funkcionira….ni da ni.
Ne manjka niti seksa, tudi tu vse tako kot mora biti. Niste popolnoma zadovoljni, želite si seks z drugo.
Vprašanje – bi bili potem do konca zadovoljni, če bi uresničili to željo???
Če bi bili, potem: naredi to, pozabi in pojdi dalje.
Če ne bi bili, potem: vprašaj se, kaj ti v resnici manjka.

Večini izmed vas manjka en dober seks. Mislim da bi vam ga vaša žena milostno oprostila, če bi slučajno odkrila.

Vendar pozor – v kolikor je v igri kaj drugega in je seks samo podaljšek vašega hrepenenja imate dve možnosti. Lahko se podate v neznano in upate, da to ni še ena napaka v nizu napak. Lahko ostanete pri sanjajrjenju in čakate, da vas mine. Zagotovo vas bo čez nekaj časa, zagotovo. Tam ,kjer je ljubezen res prava, tam tega ne sprašujejo po forumih!

Denis_42
ne ljubiš obe hkrati. Eno ljubiš. Kar me čudi pri tvojem pisanju je to, da si z ljubico borih pol leta, zaradi nje bi zapustil ženo, NE VEŠ PA, ČE LJUBIŠ LJUBICO? Po moje tudi ti pogrešaš en navaden seks. Zdaj pa preberi ponovno zgoraj napisano in potem razmisli, kaj tebi v resnici manjka v življenju in kaj v resnici pričakuješ in si želiš v življenju.
In da, pogovori nikoli ne škodijo.

Dober dan!

“denis_42” kako se mi zdi znana tvoja zgodba. Ko, da bi sam govoril, z izjemo ljubice. Malo mlajši in še bolj dolgo v vezi z nekom, ki noče redno sexat. Če bi to videl sprva, na začetku, 16 let nazaj, bi se drugače odločil. Sex je zame tudi svetinja. Moja pa, če je dvakrat na mesec, je praznik. In to me ubija…. me je ubijalo!!!! Namreč vmes sem tudi sam prišel do spoznanja, da pa bi bilo lepo imeti ljubico. Nekaj klikov nekaj mesecev in glej ga zlomka tri, ne eno, se najdel z enakimi težavami doma. Dejansko sem bil tik pred tem, da neki res naredim. Varanje preko mailov je že potekalo in varanje v živo, pa je bilo tik pred tem… VENDAR… doma otroci, dom, varnost, plani za prihodnost, stanje ob strani ko je bilo potrebno. Vse sem premislil in vendar želel sexati drugje. Sovražil sem mojo, kajti doma ve naredim, vse, vse. Samo ko pride domov, se usede pred Tv in skoraj nič ne “mrdne”. Torej gremo v varanje, fizično varanje?

NEEE. Ni šlo, ne sme iti. Zavestno sem si moral reči ne!!!!!! Potem pa… moja je vedela… čutila, da ni ok. Saj je intelektualka. Še celo dela v “tej branži- pomoč drugim”. Vse sem ji povedal. Ona pa meni. Nastopila je kriza, ki je trajala skoraj eno leto. Pogovori, sovraštvo, zapiranje vase, zmerjanje – temu pravim faza spoznanja, kaj ne delam prav jaz in to odsevam na partnerja, ter ga obtožim, da je on kriv. In to je bilo tisto, kar je pomagalo. Spoznanje, kaj ti je pomembno, kdo ti je pomemben in kaj si želiš s kom….

Danes je veliko bolje, ne pravim da idealno, saj večina moških gleda na odnos skozi sex in željo po sexu. Tudi jaz sem tak. Sexal bi vsak dan, tudi sedaj zjutraj, ko je en otrok že ustal ob 5.30 in še moja sladko spi. Tako kot vsako nedeljo tam nekje do 9.00. Tiste dni ima, ko rabi mir in pripomočke za ženske. Mir moram dat. Rad jo imam. Nisva poročena, a imava družino in okoli sebe vidim preveč trpečih se otrok. Na žalost delam v takem okolju in to boli, pa čeprav niso moji.

denis_42: pusti ljubico, pogovarjajta se z ženo, pelji jo nekam, da se sprosti in to brez otrok, pusti ji čas in bodi ob njej. Zagotovo si sam tudi kriv. Zmeraj vidimo samo z ene plati. Druge ženske pa le poglej, saj si moški. Torej samo poglej!!!!! Tako, kot si se zaljubil, zagledal v ljubico, se zaljubi nazaj v ženo. Pa ne bluzi več.

P.S.: Mail ljubice pa daj meni, da pogledam kaka je. Črni humor.

Vidim da še obstajajo moški ki se trudijo za družino. Bravo lahko rečem.

Jaz te popolnoma razumem.Sex je glavna začimba vsakega zakona ali razmerja.Je glavni temelj ali vez med dvema osebama,ki se ljubitaa in spoštujeta in kjer upoštevata želje in potrebe en drugega.Če tega ni,žal manjka zelo veliko.Manjka bistvo,ki ju ohranja in povezuje skozi vsa obdobja skupnega življenja.
Zakaj bi bil vsega kriv tisti,ki v takšnem primeru vara?Zakaj v tem primeru,ko žena njemu obrača hrbet leto za letom,že skoraj dve desetletji ni nič kriva?A je ona kaj “boljša” od njega.Po moje nikakor ne,ona je krivec za njegova varanja!
Če ne razume njegovih prošenj,če je gluha in slepa za njegove želje in potrebe,da ima vedno ona svoj prav,da ni kompromisna in fleksibilna,povejte mi,kaj mu še v tem primeru preostane?Ljubica ima doma podobno situacijo,le da je mož tisti,ki mu ni do teh zadev,da bi poskrbel za svojo ženo v smislu seksualnosti.
Ne zagovarjam varanj,vendar vsak primer po svoje ima svoj odgovor.Tukaj je drugače,kot pri tistih,ko je doma res vse urejeno,kot more biti,pa še za povrh,pa vseeno varajo na polno po širokem,pa počes,pa vertikalno….

Sprašuješ se,če je to ljubezen?Iz navezanosti,sproščenosti,zaupanja se je najprej rodila zaljubljenost,morda to prerašča v kaj več in si se mal tega ustrašil.
Doma je ena rutina,ki ti ni všeč,a bojiš se spremembe.Bodi dober do sebe in si uredi življenje tako,da ne boš do konca življenja trpel za tistim,kar ti zelo veliko pomeni (v tem primeru sex).
Kaj ti rabi zakon,ki je na vzven ena farsa,za katero ti propadaš in si lažeš sam sebi.Življenje je samo tvoje in če ne boš za tem krmilom stal ti,kdo pa bo?Ona (tvoja žena),ki ti je zafurala na nek način življenje in ubila sanje v boljšo in srečnejšo prihodnost.

Ni prav,da si dovoliš porezati krila,s katerimi bi lahko poletel v objem osebi (ljubici),s katero sta v tem primeru kompitabilna in imata možnost skupaj zaživeti brez skrivanj in krivde.

OSEBE,KI ZANEMARJAJO IN IGNORIRAJO SVOJE ZAKONCE,SO LJUDJE,KI NISO ROJENI ZA ZAKON.TAKI SE NE BI SMELI NIKOLI POROČITI,PA BI BILO TUDI MANJ LOČITEV.ZAKAJ TEGA NIHČE NE POVE NAGLAS,KER JE TO VELIKA RESNICA. NIHČE NI DOLŽAN Z NJIMI ŽIVETI SAMO ZATO DO KONCA SVOJIH DNI,KER IMA S TO OSEBO PEČAT NA MATIČNEM URADU IN / ALI CERKVI.
TO NI IZDAJA PARTNERJA,KER ONI VAS JE IZDAL ŽE PRED VAMI!

Žal mi je zate zato,ker se čustveno podhranjen.N akoncu bi pa vsi s prstom kazali za tabo,kakšen “prasec”si.Nič zato,imaš pravico,si vzeti tisto,kar ti manjka!Ona ima tako vse!

Še boljše,da z ljubico razkrinkata svoj uradno obstoječi zakon.Tako bi bilo najbolj pošteno za vse vas.Ustvarita si novo skupno pot,kjer vama sexa ne bo manjkalo,pa tudi za ostalo,če sta normalno urejena in pošlihtana ne bi smel biti problem.

Žene ne ljubiš,z njo si iz navade,asistence in strahu,da te ne bo okolica obsojala.Javnost ima zmeraj kaj za povedat,pa če je res ali pa ne. S tem se ne obremenjuj,briga te za njih.Oni govorijo,pa naj.Življenje je pa še vedno samo tvoje in ti si gospodar svojega življenja!

to ni ljubezen ali zaljubljenost, to je navezanost. Dosti ljudi ne razlikuje ama nobenega pojma in vse mečejo v isti koš

Temu bi balkanci rekli “Udarilo seme v teme”. Najbrž ‘ljubezen’ za nekatere ….

Po pol leta skakanja na ljubico in po tem, kar si povedal, je prezgodaj še za karkoli, lahko pa ti nepristranski opazovalec že sedaj mirno garantira naslednje; 

1.) Žene nimaš več rad, oziroma, ker je še uporabna za določene zadeve, jo “rad” ponucaš za to, ker verjetno kaj skuha, opere, pospravi, zlika, nabavi, ti ga zdrka na roko, pa to… (ne ljubiš pa je več). 

2.) Na ljubico “rad” skačeš in piješ z njo kavo, torej, “rad” jo imaš, ker te dobro poseksa, kar je podobno, kot imam jaz rad nov avto, ki mi dobro potegne 🙂 zaradi vgrajenega čipa (ne ljubiš je, kot jaz ne ljubim avta z vgrajenim čipom, če razumeš analogije razne).

3.) Ne vem, kako dobro računaš, ampak iz matematičnega vidika ni možno, da ljubiš obe, saj že vsako posamezno ne ljubiš 🙂 ; pri tem “rad” ne mešaj z “ljubiti”, ker imaš ženo “rad” zaradi tega, ker jo uporabljaš za določene usluge, recimo gospodinjske in še kakšne, frajlo pa zelo zelo “rad” uporabljaš za spolne usluge in ona tebe tudi. 

4.) Jaaaa, pogovori se z obema skupaj, na kavi v troje, preberi jima tale svoja in ostala razmišljanja in povej še nam, kaj sta rekli na to, bo hudo zanimivo. 🙂 

Nič od tega ni to, kar sprašuješ, prav nič od tega ne spada pod ljubezen. Mal si izgubil razsodnost, zaradi previsokega nivoja sperme in testosterona, kot je nekdo slikovito ugotovil. Zato se športno trajbaš okrog, našel si eno hudo potrebno frajlo na svoji frekvenci, neposeksano, godno in radodarno, ki je rabila močan potisk in to je vse, kar je očitno na prvi pogled. Nič posebnega to ni … še; 🙂 to se dogaja dnevno. Bereš kdaj statistiko ločite…v? No, to tvoje trajbanje je prva faza na statistično dokaj zanesljivi poti do tam. 🙂 

Zato, za kaj več ti mirno počakaj nekaj več, kot le pol leta. Počakaj recimo… tri, štiri leta. Če boš pridno delal na tem, kar vneto počneš in če dočakaš čas, da se ločiš (ljudje danes umirajo tudi v srednjih letih, ko jim pritisk preveč pade :-)),da razdeliš premoženje, potem, da dočakaš, da se loči frajla, če te seveda nima ona pa samo za seks :-), počakaš, da tudi ona razdeli premoženje, mater, spet bodo advokati zaslužili :-), potem preživiš z njo in vsem, kar ji pripada (njeni otroci, tvoji otroci, morebitni skupni otroci pes in še en pes, tvoji dolgovi, skrbi, bolezni in njeni dolgovi, skrbi, bolezni…., skupni križi in težave in dolgovi, skrbi in bolezni, itd…) vsaj nekaj začetnih let in če preživiš to, nato dočakaš, da pride frajla v meno čez dobrih 10 let, nato dočakaš še 10 let, da bo celotno obdobje primerljivo s tem, ki si ga baje preživel z ženo, to je 20 let in nato, leta 2035 šele lahko zapišeš tule odgovor na svoje vprašanje iz leta 2015, na katerega ti ne more odgovoriti nihče drug, kot le ti 🙂 :

ali to frajlo res – ljubiš? :-) 

Za ženo imaš že znan odgovor. Namig; mogoče ti ga pa čez 20 let frajla niti zdrkala z roko ne bo več, kot ti ga sedaj žena. Zato, daj, mal premisli, ko ti pritisk in nivo sperme naslednjič pade na sprejemljiv nivo, kaj za hudiča delaš narobe, da ženi ni res, ampak res čisto nič do takega, kot si. Jaz jo namreč povsem razumem in samo iz tega, kar si o sebi zapisal tule.

🙂

Lep pozdrav 
marinec

@marinec: v tvojem postu je cel kup smeškov in predvidevanj. Mogoče, mogoče … Mogoče bodo srečni v troje, mar ne? “Matematična” možnost za to je.

pred radovedna. in ženino ime je njen mail.da te ne bo kap.Siva starejša,hvala bogu da ni lepša od mene ,samo to me tolaži

jaz ko berem vase zgodbe mi ni nič všeč če se v zakonu poročis imas svojo ženo in žena ti rodi otroka ko otrok pride na svet se vse spremeni že partner ne dojema kaj se pri njemu dogaja in zdaj so prisle drugačno življenje zdaj imasta s ženo otroka moras pomagati pri otroku in ženi nemores pa sedeti na dveh stolih žena ti je dala bogastvo ti pa nisi zadovoljen in potem iščes ljubico to ni resitev moras se sprijazniti da imas zdaj svojo družino ne ljubico to trpijo otroci pol so pa težave moski bol razmislite kaj počnete ko vidite neko žensko mislis da je bog ona ima isto sranje v družini to nemore biti res

A to da 15 let prosi za seks ok? Meni ni, dobesedno ga ponižuje. Pač njegova stvar, sam psrašuje da kaj naj naredi ker se je zatreskav v ljubico … no po 3 letih je nekaj naredil.

20 let poročena 15 let fehta verjetno po rojtvu otroka? Kar pove da je za otroka naredit in skrbet za družino.

Sam sem imeo veliko ki se jih ni mož doma dotaknil- tako so mi rekle. Čez čas izvedel da so same zavračale seks sa možem meni se pa prepustile da sem jih obdelal…Dvoličnost.

Moški trdite da fehtate za seks. Torej je nekaj pri vašemu fehtanju narobe. Da samo ležiš na kavču in čakaš da ti žena da… Ni ga hudiča, da bi tudi vsaka žena bila rada fajn potešena, samo ko se ji res ne da dat enmu težaku, ki čaka, da dobi kosilo na mizo, oprano v omaro in pospravljeno stanovanje. Ženske za sex z možem rabimo žal več, dober partnerski odnos. Če ta štima, se spoštujeta med sabo je vse ok.

Ti sprašuješ nekaj, česar ti nihče ne more odgovoriti. Predlagaš odgovornost na druge. Ti veš kakšna so tvoja čustva in nihče ne more tega čutiti. Kako ti naj kdo na tvoja čustva odgovori? Kako naj kdo čuti, koliko imaš ti koga rad?Lahko razložiš?? Lahko ti le povem, da življenje hitro mine in sami smo tisti, ki kujemo svojo srečo. Ti moraš vedeti ali si pripravljen na ločitev, ti moraš vedeti kaj si želiš. In le ljubica ve ali bi lahko zapustila moža. Vprašanja, ki jih objavljaš na forumu drugim neznancem postavi sebi in ljubici, le tam lahko dobiš odgovore. In pri 42 letih bi lahko že vedel kaj si želiš od življenja.

Tvoj prispevek je v popolnem nasprotju z dognanji na področju psihologije. 😉

New Report

Close