Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Zavračanje dojenja in bruhanje

Zavračanje dojenja in bruhanje

Pozdravljeni!

Prebrala sem ze kar nekaj vaših odgovorov pa žal nisem dobil odgovora, ki bi mi razjasnil mojo situacijo.

Imam hčerko staro 2m in pol. Rojena v 39t 1d, porodna teža 3330g. Je bolj zaspane sorte za dojenje, med dojenjem je pogosto zaspala, veliko je bilo potrebne spodbude, doji se tudi po 30 min na dojko in več. Kmalu po prihodu s porodnišnice sem začela z dodajanjem AM, saj kljub maratonom dojenja ni bila sita in je cele dneve jokala. Ko sem ji po dojenju začela dodajati AM, je postala spet dobrovoljna. Dojim z nastavki, tako da sem videla kdaj mleka zmanjka. Sedaj obroke kombiniram, proti večeru včasih dobi samo flasko, dopoldne in ponoči pa se trudim, da jo izključno dojim.

Zadnje čase po dojenju obilno poliva, včasih bruha. Zdi se, kot da polije celoten obrok. Po adaptiranem mleku polije malo.

Že 2dni pa zavrača tudi dojenje. Dere se, joka, noče niti zagrabiti nastavka. Tudi v polsnu jo ne uspem prepričati v dojenje.

Prosim za pomoč. Najlepša hvala.

Pozdravljeni.

Dojenčki po hranjenju velikokrat izbruhajo nekaj mleka, do tretjega meseca je to čisto normalno. Ker pa ste opazili, da vaša dojenčica poliva večje količine mleka, vam svetujem, da spremljate napredek telesne teže. Poleg tega bodite pozorni na pleničke; spremljajte lulanje in kakanje.

Ali poliva takrat, ko obrok kombinirate ali takrat, ko samo dojite? Ste se morda začeli drugače prehranjevati, dodajati kakšne prehranske dodatke, vitamine?

V primeru, da bi dojenčica slabše napredovala jo mora nujno pregledati pediater, ker je mogoče, da gre za refluks, ki povzroči, da se vsebina iz želodca povrne v zgornja prebavila, posledično dojenček bruha.

Lep pozdrav,

Jasna Dolamič Gričar

Jasna Dolamič Gričar, mag. Izobraževanje in svetovanje JADRO, s.p. tel: 040 761 258 http://izobrazevanje-in-svetovanje-jadro.si/

New Report

Close