Najdi forum

okrogla, a ne več dolgo

Takole, odločitev je padla. Tukaj sem odprla temo, ker bo to nekakšen moj dnevnik, kjer bom tedensko napisala kako besedo in svojo težo.

Hujšala sem po neštetih dietah, zdržala kak dan ali teden, včasih samo od ponedeljka do torka 🙂
enostavno sem sita odrekanj, štetja kalorij, razmišljanja o tem kaj smem in česa ne 🙂 pila sem nupo, zeleno kavo, oolong čaj, jedla vsaki dve uri…ni da ni …

Če jem več obrokov na dan, sem zelo lačna in napsihirana …
Potrditev: našla sem kar nekaj resnih študij, da je treba jesti le 2-3 x na dan, se takrat primerno najesti, med večerjo in zajtrkom pa je dobro imeti 12 ur razlike. Veliko tega je na netu, lahko same pobrskate. zame velja tista, manj ko jem, manj sem lačna.

Pred tednom dni sem začela metodo 8 ur. Pri iskanju moralne podpore sem našla hr forum, kjer dekleta jedo samo do 15 ure, potem se hrana in pijača zaključita, pije se samo še vodo.
Začela sem se tako prehranjevati, jem vse, zajtrk in kosilo, kar je pač doma in kar skuham, malo pred 15 uro pa pojem sadno malico.

prvi rezultat:
začela 111,9 kg, danes 106,9 juhuhu v 7 dneh

gibanje bom vključevala postopoma, za začetek moram narediti generalno čiščenje kompletnega stanovanja, začenjam s kuhinjo.

mimogrede…v nekem članku sem prebrala, da če dan začnemo z ovsenimi kosmiči v posnetem mleku, je to enako, kot če bi pojedli dve žlici sladkorja 🙂 zame to sigurno drži, ker mi OH močno dvignejo lakoto in željo po sladkem.

vesela bom, če se katera pridruži tej temi, ni važno po katerem principu hujšate …važne so spodbude.

naslednje tehtanje bo v soboto, upam da bo rezultat spet spodbuden. do takrat bom zglancala tudi kuhinjo. glede na to, da je že dolgo nisem očistila detaljno, me čaka ornk miganje in skakanje po lojtrci gor in dol.
še malo se pohvalim, živimo v najvišjem nadstropju stolpnice in že cel teden hodim iz službe peš po stopnicah.

torej, zajtrkujem kot kralj, kosilo delim s prijatelji, večerjo dam sovražnikom :))

hej.

super, da si se odločila za tak način hujšanja. do treh in potem nič več. veš kaj bom probala it s tabo v boj s kilogrami 🙂 jaz si jih želim dol počit 20. imam 81.2 kg. rada pa bi jih imela cca. 60 kak kg več ne bo panike 🙂

vem pa, da ta način prehranjevanja zares deluje 🙂 sedaj moram samo v glavi razčistit, da po kosilu ne bom več “lačna” sej ubistvu je pri meni problem požrešnost.

bi te pa prosila za kak link od hrvaških forumov, da si malo preberem tako za motivacijo.

SUPERRR, pozdravljena 🙂
danes je tak dan, da sem doma in sem ves dan čakala, da se katera še javi 🙂

evo, link, ki je meni dal misliti. še posebej ker so punce tako pozitivne ena do druge 🙂

coolinarika.com/forum/zdravlje/dijete-i-mrsavljenje/57545/#content_container

vesela sem, da sva dve in se bova podpirale…če ti kaj pomaga, sama po nasvetu prijateljice pijem vročo vodo. to je iz kitajske medicine menda, ampak dejansko pomaga. tudi pri meni je težava požrešnost, sicer se pa po kilah vidi 🙂

joj jaz upma, da bova obe vstrajali do željenega cilja in da ne bo pretežko 🙂

pa hvala za link 🙂

Draga. ABBA
najprej te lepo pozdravljam … sem se kar nasmehnila ob misli kako skačeš po kuhinji .. verjamem da blestita ti in tvoja kuhinja ….
Tudi jaz sem shujšala pred 6 leti 25 kg …
S tem da zjutraj jem kot kralj
Zvečer pa kot berač 4 ure pred spancem
Vmes pijem vodo in med obroki imam 3 ure … da ne jem čisto nič …. če slučanjo postam lačna se zamotim … npr. Pospravljanje … sprehodi itd … a najbolj važno je ko te zagrabi saj veš lakota …. si rečem … naglas
Hvala ne … zato, ker se imam rada … in res vsako jutro postane lepše …..
Verjemi vase !!!!! In postala boš pravi metulj

ABBA a ti se boš vsak teden tehtala? jaz se ne bom do sredine marca. bom probala zdržat toliko časa brez tehtnice. se bojim, da bi lahko zgubila voljo, če kak teden ne bo šlo dovolj dol.

no sej včeraj je bil šele prvi dan. aja a ti ješ v teh 8h urah čisto vse ali tudi kaj paziš, da ni ravno preveč cukra in podobno?

hvala za spodbudne besede tebi cvet. Sem vesela, da si uspela shujšati po najstarejši metodi 🙂

@ še ena 🙂 jaz sem bom tehtala tedensko, tudi zato, ker mi da pozitiven rezultat malo vetra v hrbet 🙂
drugače sem si pa pripravila nekaj oblačil, ki jih ali oblečem s hudo težavo ali pa sploh ne.in bom po tedenskem tehtanju poskusala kaj obleči. v soboto so na vrsti črne kavbojke, ki jih sicer navlečem na rit in tu se je 3 tedne nazaj končalo 🙂 v soboto poročam, kako bo. ko te oblečem (normalno, ne tako, da potem ne smem dihat v njih), imam pripravljene druge hlače in krila.

jem pa čisto vse. za zajtrk jem palačinke, šmorn, polento, proseno kaše s suhimi slivami, sendvič, toast, ocvrta ali kuhana jajčka, pašteto…pač kar je doma in kar jedo drugi.
v službi ob kavi včasih pojem kos peciva, ker s sodelavkami pogosto pečemo in prinesemo.
jem vse sadje, vso zelenjavo, vse meso, morsko hrano, tudi OH vse po vrsti.

ko sem prebrala tisti hr forum sem videla, da ženske dejansko jedo vse, od kremšnit do čokolade, vendar vse do 15 ure. če me prime želja po čokoladi, grem na avtomat in si privoščim kaj majhnega. ampak odkar nimam teh stvari prepovedanih, tudi želja ni tako huda 🙂

v enem tednu sem tako 2x pojedla kos peciva in 2x sem si privoščila malo čokolado. pijem kavo z mlekom, brez sladkorja.

Pozdrav, tudi jaz se pridružujem, upam, da mi bo končno uspelo. Da končno pride tisti dan, za katerega pravim, danes se še najem jutri pa začnem.

dobrodošla monica 🙂

vedno začnemo “jutri” ali pa še raje s ponedeljkom 🙂 seveda nam bo uspelo, saj je skrajni čas 🙂

Pozdravljene!

Jaz se vam tudi pridružujem pri hujšanju…s tem, da bom jaz jedla čez celi dan, najmanj pet obrokov. Moja dieta bo v bistvu zdrava prehrana, torej veliko zelenjave, beljakovin…polnozrnati OH, nič kruha,…veliko vode. Skušala bom minimizirat sladkor.

Pred pol leta sem imela strogo dieto zaradi zdravstvenih razlogov in sem z (vem, da se grdo sliši) lahkoto shujšala 17 kg v dveh mesecih. In to samo zaradi tega, ker nisem jedla ničesar iz bele moke, sladkorja, polnozrnate izdelke, nič sokov…lačna nisem bila nikoli…aja, pa jedla sem petkrat na dan, česar prej nisem prakticirala. Jaz nebi zdržala, če bi jedla samo do 15ih, tako da bom pač jedla do 20ih…spat grem ob cca 23.30.

Moja začetna kilaža: 86. Željena: 70kg.

Se veselim skupnih uspehov in klepetov, LP.

Dekleta, žene, živjo!

Tudi jaz bom to probala, ker sem že malce obupana :/ imam 88kg, ki nikakor ne padajo dol; imam pa eno vprašanje – je možno, da se jesti preneha recimo ob 17. uri ali pozneje? meni nikakor ne bi zneslo nehati jesti ob 15.uri, je prehitro in bi ves čas mislila samo na hrano…

Pozdravljena Just me 🙂

počasi se nas bo nabrala lepa družbica 🙂 kolikor sem raziskovala po netu, ostaja knjiga o 8 urni dieti, kjer avtorja svetujeta 8 urno “okno”, najbolj optimalno naj bi bilo jesti med 9 in 17 uro, lahko pa tudi med 10 in 18. nekateri jejo od 12 do 20.

Meni najbolj paše zaenkrat končati ob 15, sem pa danes prvič začutila, da dopoldne sploh nisem več lačna. tako sem pojedla samo solato in spila šalico kave, ostalo pa prinesla nazaj domov. sem pa potem kasneje začutila lakoto.

*LM* tudi tebi pozdravček 🙂

tvoj načrt vsebuje več odrekanja kot moj, a ker smo različne, vsaka sebe najbolje pozna. dobrodošla med nami 🙂

mene je premamilo, nisem zdržala do sobote in sem že danes probala črne kavojke in juhuhu, jutri grejo z menoj v službo 🙂 vesela zelo 🙂
moja prva želja in cilj – dvomestna teža 🙂

Punce zdravo!Tudi jaz se pridrozujem.38 let,84 kg.V prvi fazi bi rada izgubila 10kg.Akcija z jutrisnjim Dnem.8 urna dieta.Se vagaries spet v soboto.

Abba kdaj imaš zopet tehtanje?

Bravo ABBA! To je tisti občutek, ki ti daje dodatni zagon…Veliko uspeha še naprej!

Jaz vem, da moram nujno shujšati najmanj 15kg, da pridem pol 75, ker to naprej več ne gre tako… Probala sem že vse možne diete, nič ni delovalo in to mi je zbilo voljo in željo po novem poskusu.
Tokrat se bom res potrudila, malce me je strah, ali dieta res drži, ali bom sploh zmogla ne jesti 16 ur skupaj, ampak res bi rada izgubila te kilograme. Probala bom vključiti še nekej telovadbe, pa bomo videli. Od jutri naprej začnem, vam poročam čez 14 dni če je kakšen napredek, vsem pa želim, da gredo kilogrami dol. 🙂

Lep večer!

Jutro punce! 82,1 kg.malo ampak zadovoljna.Se beremo!

Sicer nisem strokovnjakinja za prehrano, se pa zadnje čase veliko ukvarjam s tem. Pred par meseci sem se odločila za bolj zdravo življenje in uvedla nekaj korenitih sprememb. Najprej bi vam svetovala, da opustite ideje o tem, da se zadnji obrok poje popoldne, potem pa nič več. S tem boste telesu naredile dolgoročno škodo ker se bo navadilo, da takrat ko hrano potrebuje in je ne dobi začne s procesom ‘skladiščenja’, kar pomeni, da začne vse hranila shranjevati za ‘hude čase’, ko hrane ni. Presnova se lahko upočasni in ob manjši količini hrane vseeno teža ne gre dol. Mogoče vam bojo take diete kratkoročno pomagale pri izgubi kilogramov ampak vedite, da je to večinoma le na račun vode

Jejte čez cel dan, več manjših obrokov, predvsem pa opustite izdelke iz bele moke, sladkor,…na začetku je težko ker smo navajeni velikih količin ogljikovih hidratov ampak telo se hitro prilagodi na nov sistem.

Sama jem ko sem lačna, več manjših obrokov. Sadje jem samo dopoldan. Jem pa več zelenjave ter beljakovinske hrane. Telo ne sme čutiti lakote. Pri meni so spremembe ogromne. Sploh ne čutim več potrebe po sladkarijah, trebuh je raven,..kile so šle dol,…jem pa vse razen izdelkov iz bele moke, sladkarij, krompirja in predelane hrane

Lep večer vsem skupaj

Danes sem skoraj izpustila tehtanje, ker sem pred svojimi dnevi in sem že od včeraj vsa napihnjena. Ampak sem pridna in še vedno se prehranjujem znotraj 8 ur. in vedno lažje oblečem svoje črne kavbojke :))
1,5 kg manj v preteklem tednu :)) počasi, a vztrajno gre dol 🙂

Be jib super rezultat 🙂 sem vesela zate zelo 🙂

dietka, cenim, da si se potrudila napisati post, vendar naj ti povem, da tudi jaz nisem strokovnjakinja za prehrano, se tudi sama precej ukvarjam s tem. in ne verjamem več temu prehranjevanju preko celega dneva. nasprotno, resne študije so potrdile, da veliko obrokov uničuje slinavko in jetra. veliko je tega na netu. porast diabetesa in debelosti, se je začel, ko je prehrambena industrija začela propagirati zajtrk kot najbolj pomemben obrok, da so se začeli prodajati cukra polni kosmiči. in ko so se začeli prodajati prigrizki.

torej, da ne bom predolga. zdravstvene študije – torej tiste, ki jih izvajajo zdravniki, ne pa prehranska industrija, so pokazale, da mora biti čas prehranjevanja krajši od časa posta. zato se zahvaljujem za tvojo izkušnjo, a za svoje trditve boš morala prilepiti argumente. pa prosim ne tiste iz rumenega tiska ali forumov, ki propagirajo umetno prehrano. prosim za take, kjer so spodaj podpisani zdravniki.

evo nekaj linkov z moje strani

wearechange.si/zakaj-je-dobro-jesti-manjkrat-na-dan/

wearechange.si/poskrbimo-za-trebusno-slinavko-drugi-del/

didienrichtoday.com/tedx-video/

lep večer še naprej dekleta, uživajte ob gledanju olimpijade 🙂

New Report

Close