Najdi forum

Vaje za raven trebuh, itd.

Pozdravljeni,
na vas se obračam, ker sem v dilemi glede mojega problema. Na internetu sem prebrala ogromno gradiva na temo ravnega trebuha, vaj in vsega kar spada zraven.
Moj problem je verjetno malo nenavaden – namreč ne želim se znebiti nobenih odvečnih kilogramov (glede na mojo višino jih imam ravno prav – tudi po izračunu ITM se uvrstim pod normalno težo, poleg tega pa tudi ne bi rada izgubila preveč kilogramov, ker mi potem nobena oblačila ne bodo več prav – že zdaj nosim hlače številko 34 zaradi bokov).
Problem je sledeč: na trebuhu imam tisti obroč, ki izgleda kar velik, ko se usedem in me počasi začenja zelo motiti, zato bi rada nekaj ukrenila glede tega.
Zdaj me pa zanima, če ima mogoče kdo kakšne podobne probleme in seveda, kakšno rešitev priporočate? Kaj res pomaga in v približno kolikem času, ter seveda najbolj pomembno – kaj bi bilo najprimernejše zame, glede na to, da ne iščem načina, kako izgubiti kilograme, temveč le obroč okoli trebuha. Mi priporočate kakšne vaje samo za trebuh (čeprav sem nekje prebrala, da se s tem le krepijo trebušne mišice, je to res?) ali mogoče kakšne tiste naprave, ki jih oglašujejo po tv (pas ali pa tisti metuljčki ali kaj podobnega).
Sem pa stara 20 let, imam nekje 163-165 cm in okrog 50-51 kg.
Hvala že vnaprej za kakršnekoli nasvete in pomoč.
Lep pozdrav vsem.

Tek in dieta sta nujno potrebna za to. Najbolše bo, da se lotiš ketonske diete, ki ti bo definitivno pomagala omiliti trebuh do te mere da te ne bo motilo. Torej bistva. 0 oz zelo malo OH, to nardiš tako da ješ zelenjavo, zmerno količino beljakovin in veliko zdravih maščob in dodat potrebne maščobne kisline.
No to ni vse. Potem pa moraš še tečt redno, da bo telo imelo kaj črpat za energijo. Ko porabiš več kot poješ bo telo začelo iskat energijo, ki pa jo imaš okoli trebuščka in to traje kar nekaj časa, nikakor ne zgine čez noč, ne smeš pa goljufat, ker potem ne bo učinka.
Vaje za trebuh ti učvrstijo mišice na tem predelu in čisto nič ne zravna.

Lp

Hvala za odgovor. Zanima me še tole: po tej dieti in vsem ostalem kar ste opisali, ali bom izgubila tudi kaj kilogramov?
Pa še to – ali lahko tek nadomestim naprimer z vadbo na orbitreku?
Lp

Ja orbitrek je idealka. Ker tudi noge potem ne bolijo 😉 Kilograme dvomim da boš izgubila, ker tu se gre predvsem, da ješ take hranilne snovi, da se telo mora privadit, da ni OH in mora začet črpat po drugi strani nekaj da dobi energijo … iz maščob. Predvsem se boš znebila maščobe. Logično pa je, če bo premalo vnosa bo tudi kak kilogram padel, v začetku je to praktično posledica izguba vode in ni realno.

lp

Pa še to. En obrok v tednu moraš imet tak kot bi se sicer sedaj prehranjevala(sklepam da z več OH).

lp

Hvala za pomoč!

Hej, GoranP, eno vprašanje tudi z moje strani.
Veliko sem prebrala na temo izgubljanja maščobe na samo določenih delih telesa. Očitno je to praktično skoraj nemogoče, saj ko hujšamo, izgubljamo maščobo po celem telesu nekako enakomerno. OK, do sem vse lepo in prav. Mi je pa zadnjič posvetil žarek upanja, ko sem nekje (pravzaprav na forumu o gibanju, kjer svetuje Mito) zasledila, da če so mišice ogrete in delaš z že ogretimi mišicami vaje za določen del telesa (v našem primeru za trebuh), naj bi se nad ogretimi mišicami vsaj deloma “topilo” več maščobe kot drugje po telesu. No, meni je sicer to kar logično, ne vem pa, kaj o tem menite drugi, predvsem tisti, ki imate malo več pojma o vsem skupaj. Ne verjamem pa v hujšanje z nekimi Abtronici in podobnimi napravami – žal. Kaj pa učinek savne?

Lp

Nobena vaja ga ne naredi takega. Vsaka vaje poveča le mišico ne spravi pa maščobe dol. To bi bla izolirana vaja za trebuh in bi lepo trebuh narastu. Kar je pomembno pri topljenju maščob je zagotovo to, da moraš biti tešč za najbolše rezultate. Ker potem ni potrebno 30min tečt, da se proces komaj začne ampak lahko takoj telo išče maščobne rezerve po telesu. Kje točno bo začelo pa ti ne znam povedat. Predvidevam, da tam kjer največ rezerve ostane pride zadnje na vrsto. Za najboljše rezultate se priporoča izvlečke zelenga čaja in kofeina(v kapsulah pridejo), ki pospešijo proces razgrajevanja maščob in pohitrijo metabolizem in niso nevarne.

Lp

Nobena vaja ga ne naredi takega. Vsaka vaje poveča le mišico ne spravi pa maščobe dol. To bi bla izolirana vaja za trebuh in bi lepo trebuh narastu. Kar je pomembno pri topljenju maščob je zagotovo to, da moraš biti tešč za najbolše rezultate. Ker potem ni potrebno 30min tečt, da se proces komaj začne ampak lahko takoj telo išče maščobne rezerve po telesu. Kje točno bo začelo pa ti ne znam povedat. Predvidevam, da tam kjer največ rezerve ostane pride zadnje na vrsto. Za najboljše rezultate se priporoča izvlečke zelenga čaja in kofeina(v kapsulah pridejo), ki pospešijo proces razgrajevanja maščob in pohitrijo metabolizem in niso nevarne.

Lp[/quote]

Se strinjam, dejansko tam, kjer je največ maščobe, ta zadnja odide, če sploh odide.
Lenka01, jaz sem brala malce drugače, pa tudi en od trenerjev na fitnesu mi je povedal, da je topljenje maščobe na najbolj ogretih delih intenzivnejše. Primerjavo mi je dal z govejo juho: toplo zlahka precediš, mrzla ne gre preko cedila. Meni je svetoval, naj za trebuh uporabljam nek “termo pas”, drugim, ki imajo največ maščobe na stegnih in zadnjici “termo hlače”, katerih učinek je masaža ob gibanju.
Imam oboje, a kaj ko ju ne uporabljam dosledno. Zagotovo pa drži, da pas in hlače globinsko masirajo kožo in s tem tudi podkožno maščobo, ki se v procesu metabolizma hitreje spreminja v maščobne kisline, ki potujejo v kri in po njej v mišice. Po teku/hoji je območje hlač ali pasu pordelo, vroče, hlače in pas pa do fula preznojeni. Če drugega ne, postane koža mehka in napeta, haha, kar je v mojih letih že kar velika pridobitev 🙂
Pa tudi prav je tako, da tam, kjer je maščobe največ, tudi ta odhaja počasi, da ima koža dovolj časa, da spet postane prožna. Iluzorno bi bilo sanjati, da bi imele plosk trebuh, če imamo že 10-20 let trebušček mehko obložen, koža se je temu prilagodila. Meni se je zgodilo, da sem po izgubi 10 kg imela kožo nad popkom kar nabrano.

Obema najlepša hvala za odgovore.
No, s tem, da maščoba na mestih, kjer je je največ, tudi najkasneje odide, sem se že zdavnaj sprijaznila. Pa mislim, da je to predvsem zato, ker se maščoba topi povsod približno enako in tam, kjer je je največ, se je stopila v enaki meri kot tam, kjer je je najmanj. In potem nas moti samo še tam, kjer je ostala. Če bi se izmerili, bi ugotovili, da smo tudi tu izgubili na obsegu.
Glede na to, da imam za izgubiti še kakšnih 20 kg, lahko verjamete, da teh 20 kg ni obešenih samo na trebuhu, ampak imam dovolj dela tudi z ostalimi deli telesa. Vendar če bi se dalo kakorkoli vsaj malenkostno še pospešiti izgubljanje maščobe npr. na trebuhu, pa bi bilo super, saj čez leto ali dve, ko bom nekako na pravi teži, trebuh ne bi bil “moteči element”. A sem zakomplicirala, a ne? Res pa še nisem razmišljala o nakupu termo pasu, ker preprosto nimam nobenih informacij, ali stvar res vsaj malenkostno deluje ali ne. Saj ne pričakujem nekih čudežnih in drastičnih uspehov, ker vem, da se bom morala sama potruditi in pošteno delati še naprej na topljenju maščob.
Koža pa, hvalabogu, kljub izgubljenim 20 kilam še nikjer ne visi in se ne guba. Verjetno se imam zahvaliti predvsem dejstvu, da hujšam lepo počasi, malo pa morda pripomore tudi telesna vadba.
No, omenjene kapsule bom pa preizkusila.

Lp

Lenka01, o pasovih sem že pisala daleč nazaj.
Sama ga uporabljam jeseni na kolesu, pozimi za nordijsko hojo in hojo v hrib, predvsem pa pri teku na smučeh ob res nizkih temperaturah.
Ta pas me predvsem ščiti pred mrazom, ko sem vsa preznojena. To je najučinkovitejša dobrobit pasu!

Vesele korake!

Drage vse,

raje kot da kupujete pasove, si okrepite tistega, ki ga ze imate – lastne globoke misice[/b]!

Jaz sicer nisem imela kakih vecjih problemov s tezo, vedno sem pa imela mehkejsi trebuh (obroc, kot pravis). Kar bi ti iz lastne izkusnje res priporocila, je pilates! zame je bila to res eno boljsih odkritij, ne samo zaradi oblikovanja telesa in vec energije, ampak tudi zaradi drugacnega zavedanja same sebe, umirjenosti… Jaz vsaki priporocam obisk v Tanergiji (center ima prostore v Ljubljani), to pa zato, ker sem sama naredila kar precej ovinkov, preden sem nasla take vaditelje, ki so res tam zate. Preverjeno!!!

GoranP, je kje zapisano o ketonski dieti, kak jedilnik? Jaz veliko hribolazim, kolesarim…tud pazim pri prehrani…kg so šli pa sedaj gor namesto dol…lansko leto sem jih 10 izgubila…jem pa podobno že kake tri leta…

Ne vem če ti smem prilepit link do drugega foruma. Lahko pa pošljem na privat ?

TUDI MENE ZANIMA KETONSKA DIATA?

Odgovorjeno privatno.


Tebi ne morem odgovorit, ker nisi prijavljena oz. nimaš emaila, da bi kam odpisal.

Khm, jaz potrebujem vaje za trebuh. Bi se dalo odstraniti maščobe iz trebuha v 2-3 tednih? Prosim, če mi odgovoriš kar semle. Redno delam trebušnjake. Niso mi ravn onajbolj pomagali. Ne smem imeti diete, ker imam določena zdravila, ki mi to preprečujejo, saj moram jesti zelo veliko, ker mizdravila zmanšujejo težo, a ne pomagajo pri “šlaufu”.

Brez vsaj manjše spremembe v prehrani za vsaj nekaj časa, brez dovolj beljakovin, manj maščob in OH ter rednemu športanju (skratka doseči moraš kalorični deficit), dvomim, da lahko odstraniš maščobe samo iz trebuha. Samo trebušnjaki še niso nikomur pomagali :). Kaj lahko ješ in kaj ne smeš? Prehrana je tukaj najpomembnejša.

Pemina ti je že povedala bistvo. Pričakujemo še tvoj odgovor. Drugače pa imaš zelo specifičen odgovor na tvoje vprašanje v enem od mojih postov v drugi temi.

Lp

Zmedena sem.. baje, če hočeš pridobit lepo definicijo vidnih mišic na trebuhu, moraš imeti tam maščobo, katero potem samo zamenjaš za mišice.
Torej če maščobe ni, potem tudi mišic ne bo?
Kljub temu pa se priporoča ketonska, da se zgubi še zadnji delež maščobe.
Ali je se potrebno prvo zredit, nato začet telovadit, na koncu pa še začet s ketonsko dieto?

New Report

Close