Najdi forum

dieta iz kliničnega centra

Pozdravljene,

Zasledila sem, da sprašujete po tej dieti. Moj mož je na ta način izgubil 16 kg, sicer se je res držal, kar pa meni žal ni uspelo. Oz. tako, dieto je imel 14 dni, razen vikendov, ko se je normalno prehranjeval, to pomeni komplet kosilo itd. Je pa tista dva dni gonil kolo kot nor. No, ta dieta mu je pomagala, da si je spremenil presnovo, skrčil se mu je želodec, kar je najpomembnejše,saj je vedno imel občutek sitosti oz. količine hrane je občutno zmanjšal. Prva dva tedna je izgubil 6 kg, nato pa so se začeli kg sami topiti, ko je dieto ponovil še za 14 dni.No, dieto sem tudi jaz nekam založila, gre pa pribjižno takole.
Za zajtrk lahko poješ malo črno žemljo, obvezno samo črno kavo brez mleka ali kislo repo. Za kosilo velik zrezek na žaru, zelena solata z limono, večerja kuhana šunka v poljubnih količinah. Pve tri dni so menda enake, pol pa zamenjaš kosilo in večerjo, dva dni v tednu tudi zraven kuhane šunke za kosilo kuhano jajce ali pa 10 dag sira itd. V soboto vem, da je za kosilo pečen piščanec in spet solata, večerja sadje ali jogurt. Meso lahko nadomestiš tudi z ribo ali 10 dag sira, če ga ne ješ.
Fora je v tem, da ne mešaš snovi, zato lahko tudi jdoločene jedi ješ v neomejenih količinah.
Upam, da sem vam vsaj malo pomagala. Če je dobim, vam jo pošljem.

Če jo najdeš bi bila vesela. Hvala.

Lija

Jaz sem šla skozi to dieto in res deluje, samo sem mislila, da ne bom preživela vsega tistega mesa…

Lp B

Jaz bi bil tudi hvaležen za to dieto.

L.p.

Boštjan

Evo vam dieta:

DIETA ZA HUJŠANJE (9 KG V 14 DNEH)

PONEDELJEK ZAJTRK kava brez sladkorja v poljubnih količinah
KOSILO 2 kuhani jajci, osoljena kuhana špinača ali brokoli
VEČERJA 1 velik zrezek ali biftek na olju, zelena solata

TOREK ZAJTRK črna kava brez sladkorja, 1 mala žemlja
KOSILO 1 velik zrezek, zelena solata, kakršnokoli sadje
VEČERJA kuhana šunka v poljubnih količinah

SREDA ZAJTRK črna kava brez sladkorja, 1 mala žemlja
KOSILO 2 kuhani jajci, zelena solata in 1 paradižnik
VEČERJA šunka, zelena solata

ČETRTEK ZAJTRK črna kava brez sladkorja, 1 mala žemlja
KOSILO 1 kuhano jajce, 10 dag sira, kuhana repa , korenje ali brokoli
VEČERJA sadje in jogurt

PETEK ZAJTRK repa, korenje ali brokoli z limono, črna kava brez sladkorja
KOSILO kuhana riba ali pečena na žaru, 1 paradižnik
VEČERJA 1 zrezek, zelena solata

SOBOTA ZAJTRK črna kava brez sladkorja, 1 mala žemlja
KOSILO piščanec na žaru
VEČERJA 2 kuhani jajci, repa, korenje ali brokoli

NEDELJA ZAJTRK čaj z limono brez sladkorja
KOSILO 1 zrezek na žaru, sadje po izbiri
VEČERJA po želji z jedilnika

Navodila:
1. Solato pripravi s kisom, oljem in soljo
2. Meso pripravi s poprom in soljo.
3. Sladkaj samo z Natrenom.
4. Pij navadno vodo.
5. Osmi dan začni dieto od začetka in nadaljuj še 1 teden.
6. Po 14 dneh začni z normalno prehrano.
7. Če natančno upoštevaš dieto, shujšaš 9 kg v 14 dneh. S to dieto se naj bi spremenila presnova (metabolizem) in 3 leta ostane takšna. To dieto uporabljajo v UKC.

Trenutno sama hujšam po njej in vsem želim veliko uspeha. Je učinkovita in se da zdržati.

Evo vam je (copy-paste iz foruma Kulinarične Slovenije).Pa veliko uspeha, če se vam bo dalo mučiti po tej dieti.

DIETA ZA HUJŠANJE (9 KG V 14 DNEH)

PONEDELJEK ZAJTRK kava brez sladkorja v poljubnih količinah
KOSILO 2 kuhani jajci, osoljena kuhana špinača ali brokoli
VEČERJA 1 velik zrezek ali biftek na olju, zelena solata

TOREK ZAJTRK črna kava brez sladkorja, 1 mala žemlja
KOSILO 1 velik zrezek, zelena solata, kakršnokoli sadje
VEČERJA kuhana šunka v poljubnih količinah

SREDA ZAJTRK črna kava brez sladkorja, 1 mala žemlja
KOSILO 2 kuhani jajci, zelena solata in 1 paradižnik
VEČERJA šunka, zelena solata

ČETRTEK ZAJTRK črna kava brez sladkorja, 1 mala žemlja
KOSILO 1 kuhano jajce, 10 dag sira, kuhana repa, korenje ali brokoli
VEČERJA sadje in jogurt

PETEK ZAJTRK repa, korenje ali brokoli z limono, črna kava brez sladkorja
KOSILO kuhana riba, 1 paradižnik
VEČERJA 1 zrezek, zelena solata

SOBOTA ZAJTRK črna kava brez sladkorja, 1 mala žemlja
KOSILO piščanec na žaru
VEČERJA 2 kuhani jajci, repa, korenje ali brokoli

NEDELJA ZAJTRK čaj z limono brez sladkorja
KOSILO 1 zrezek na žaru, sadje po izbiri
VEČERJA po želji z jedilnika

Navodila:
1. Solato pripravi s kisom, oljem in soljo
2. Meso pripravi s poprom in soljo.
3. Sladkaj samo z Natrenom.
4. Pij navadno vodo.
5. Osmi dan začni dieto od začetka in nadaljuj še 1 teden.
6. Po 14 dneh začni z normalno prehrano.
7. Če natančno upoštevaš dieto, shujšaš 9 kg v 14 dneh. S to dieto se naj bi spremenila presnova (metabolizem) in 3 leta ostane takšna. To dieto uporabljajo v UKC.

Koliko pa je mesa?

Tukaj vam pa pošiljam dieto:DIETA ZA HUJŠANJE (9 KG V 14 DNEH)

PONEDELJEK ZAJTRK kava brez sladkorja v poljubnih količinah
KOSILO 2 kuhani jajci, osoljena kuhana špinača ali brokoli
VEČERJA 1 velik zrezek ali biftek na olju, zelena solata

TOREK ZAJTRK črna kava brez sladkorja, 1 mala žemlja
KOSILO 1 velik zrezek, zelena solata, kakršnokoli sadje
VEČERJA kuhana šunka v poljubnih količinah

SREDA ZAJTRK črna kava brez sladkorja, 1 mala žemlja
KOSILO 2 kuhani jajci, zelena solata in 1 paradižnik
VEČERJA šunka, zelena solata

ČETRTEK ZAJTRK črna kava brez sladkorja, 1 mala žemlja
KOSILO 1 kuhano jajce, 10 dag sira, kuhana repa, korenje ali brokoli
VEČERJA sadje in jogurt

PETEK ZAJTRK repa, korenje ali brokoli z limono, črna kava brez sladkorja
KOSILO kuhana riba, 1 paradižnik
VEČERJA 1 zrezek, zelena solata

SOBOTA ZAJTRK črna kava brez sladkorja, 1 mala žemlja
KOSILO piščanec na žaru
VEČERJA 2 kuhani jajci, repa, korenje ali brokoli

NEDELJA ZAJTRK čaj z limono brez sladkorja
KOSILO 1 zrezek na žaru, sadje po izbiri
VEČERJA po želji z jedilnika

Navodila:
1. Solato pripravi s kisom, oljem in soljo
2. Meso pripravi s poprom in soljo.
3. Sladkaj samo z Natrenom.
4. Pij navadno vodo.
5. Osmi dan začni dieto od začetka in nadaljuj še 1 teden.
6. Po 14 dneh začni z normalno prehrano.
7. Če natančno upoštevaš dieto, shujšaš 9 kg v 14 dneh. S to dieto se naj bi spremenila presnova (metabolizem) in 3 leta ostane takšna. To dieto uporabljajo v UKC.
To dieto sem prekopirala iz foruma starši staršem in tudi sama bi začela z njo, pa se ne morem odločit. Ali res drži?

Tistih 9 kg v 14 dneh…no, ni čisto tako.
Nisem imela dosti odvečnih kg, v prvem tednu sem se znebila 2 kg, v drugem tednu 1 kg. Ko sem začela normalno jest mi je šlo pa dol še 4-5 kg. Teža mi je ostala…

LP B

OJ!

Ste pa zanimive!
Jaz tudi trenutno hujšam po tej dieti in je malenkost drugačna.
Brokolija in korenja ne omenja torekje za zajterk velika žemlja, riba je samo kuhana, kadar je jogurt in sadje je v neomejenih količinah,….
Anja

Spoštovana dr.Mateja Hafner!
Kakšno je vaše mnjenje glede tu opisane diete?
lp
Majda

Večkrat sem že odgovorila, da ne verjamem v strokturirane redukcijske diete po katerih vas bo večina skujšala, redko kdo pa se vpraša kaj potem? Visoko proteinske diete so iz medicinskega vidika na dolgi rok (več kot tri mesece) nevarne zdravju. Z medicinskega vidika je zdrava prehrana tista, ki vsebuje 55% ogljikovih hidratov, 15% proteinov in 30% maščov. Določena zdravstvena stanja in prehrana športnikov zahteva določene modifikacije.
Če ste prepričani, da omenjena dieta sledi tej sestavi, potem je zdrava, v kolikor ne, temu ni tako.

Z lepimi pozdravi,
Mateja Hafner, dr.med.

Oprostite,
ampak ali je mogoče, da takšno dieto priporočajo v KC?!?!?!
Saj to ne more biti res!
In če res ni, odkod takšno zavajajoče ime???

lp,
Ivana

Aleluja!
Kakšne neumnosti!
Na internetu (www.mojtrener.com) si lahko veliko preberete o tem.

Dva odlomka s tam:
1. “Pri hujšanju gre za izgubo maščobe, kar je dolgotrajen proces.
Začetnemu drastičnemu padcu telesne teže navadno botruje izguba vode in glikogena zaradi napačnega hujšanja.
Lahko pa se zgodi tudi, da namesto maščobe izgubite mišično maso, kar je še slabše. Mišice so namreč največji porabnik zaužite energije. Z izgubo le-teh se zmanjša tudi energijska poraba telesa, kar pomeni, da morate pojesti še manj, če se nočete nazaj zrediti.”
2. “Večina priljubljenih diet ni učinkovita predvsem zato, ker ne upoštevajo osnovnih dognanj prehrambene znanosti. Tri glavne težave tovrstnih diet so:
a) V veliki večini so zasnovane tako, da zmanjšujejo telesno težo in ne deleža telesne maščobe.
b) Ponavadi namesto deleža maščobe zmanjšajo količino mišičnega tkiva, ki pa je glavni telesni porabnik energije.
c) Telesno težo zmanjšujejo mnogo prehitro, kar privede telo v defenzivno stanje, v katerem poskuša narediti vse za zaustavitev oz. poznejše čim hitrejše ponovno kopičenje telesne maščobe (hitro dol hitro nazaj gor!). Zato se morate pri hujšanju, če ga želite opraviti smiselno in učinkovito, omejiti samo na zmanjšanje deleža telesne maščobe, ob tem pa ohranjati mišično tkivo, glikogen in vodo v telesu.

Kako pa to naredite, si lahko tudi tam preberete.

v pojasnilu k dieti piše, da se uporablja pri bolnikih z veliko prekomerno težo, katero je potrebno pred operativnim posegom kar najhitreje zmanjšati. kar se mene tiče-ne, hvala. sem jo prebrala in vrgla stran.

Ivana,
dieto sestavljajo dietetičarke v sodelovanju z dr. Pokornom v KC za POSAMEZNEGA bolnika individualno, glede na njegovo bolezen in zdravstveno stanje in potrebne cilje diete. Listek z neko tako določeno dieto že nekaj let kroži naokoli, njena strokovnost pa je prav zato vprašljiva…

oj!

zanima me kako zgubi telo vodo, če vsakodnevno vneseš 3-4 l vode?
Se prav, da nekje pokuriš toliko vode kolikor jo zaužiješ in si na istem.

Anja

tudi mene mika iti za 14 dni na to dieto, samo ne vem kako naj naredim. imam namreč terensko delo in povečini jem zunaj. kar pomeni, da ko nraočim purana na žaru, dobim nekje zelo mastnega čeprav prosim za pusto meso. bo dieta vseeno OK čeprav je zrezek pečen malo na ojlu.

Pozdravljeni !

Res me nekaj zanima:Alilahko pri tej omenjeni dieti ( klinični ) ješ sadje skozi ves dan ali samo takrat ko je to določeno ?
Prav tako pri dieti ,ki traja 90 dni ( saj veste en dan je škrobni drugi dan je ogljikovi hidrati … ) ali se tam alhko je sadje čez dan ali samo za zajterk.
Hvala lepa za odgovore .

oj!

Jaz sem držala dieto 1 teden in ni bilo problema jest vzunaj. Naročiš solato in meso na žaru ali lignje na žaru. Nikjer ne piše da je maščoba omejena.
Jaz sem v 1 tednu spravila dol 3,5kg.

Anja

New Report

Close