Najdi forum

LP. Moj problem je da nemorem shujšati saj se stalno redim. Stara sem 21 let tehtam približno 68 kg velikost okrog 165m. Kljub temu da se trudim enostavno nemorem shušati, uživam veliko sadaja, tekočine,vendar tudi sladkarijem se ne uprem, obilnejši obrok je le kosilo, uživam tudi kontracepciske tablete vendar je bilo pred uživanjem le teh razlika le 2-3 kg. Moj problem je tudi da ne grem redno na blato in sem večkrat zaprta, Kaj mi predlagate da shujšam ne 50-55 kg ki sem jih imela še dve leti od tega. Kakšne djete naj se lotim.

Najlepša hvala za odgovor! LP

Pozdravljena!

Jest imam prav podobne probleme kot jih imaš ti.Samo da imam velik več kilogramov.Čist sem zaprt in nimam dobre prebave.
Ne vem kaj naj ti predlagam.Vsekakor ne takih diet,kjer moraš jesti non-stop eno in isto hrano.Glede obiljnejših obrokov pa je boljše, da jih sploh ni.
Najboljše, da ješ večkrat na dan pa manjši obroki.Tako od 3-5 na dan manjši obroki.Nikoli se ne smeš najesti.
Z uživanjem sadja in zeljenjava pa kr nadaljuj.
Če potrebuješ kak nasvet,pogovor lahk pišeš na mejl!
Jest ti želim,da bi ti uspelo shujšat na željene kilograme.Samo ne smeš se preveč obremenjevat pa velik volje in vztrajnosti!
Z najlešimi željami te lepo pozdravljam

Aleš

Draga Valentina,
povsem ste ujeti v začarani krog jo-jo diet (HITRE DIETE-HITRO PRIDOBLJENI KILOGRAMI). Sadje in zelenjava sta super, za uravnoteženo prehrano pa potrebujete tudi OH, proteine in maščobe.
Veliko več faktorjev vpliva na določanje vaše ciljne telesne teže kot zgolj višina in teža. Pri nas kot vitalni faktor uporabljmo stopnjo presnove.

Princip št. 3 v dieti z izgorevanjem je naslednji: jo – jo diete zmanjšajo presnovo.
študija, ki jo je izvedel dr. Kelly Brownell iz univerze Yale (New England Journal of Medicine, 1991, 324,1899) je dokazala, da imajo ljudje s pogostimi spremembami v telesni teži (jo -jo efekt) zelo povečano obolevnost srca in večjo verjetnost prezgodnje smrti, kot tisti s stabilno težo. V Journal of American Medical Association, oktober 1994 pa je ameriški Nacionalni inštitut za zdravje objavil, da ujetost v jo-jo diete ne samo doprinese k povečanemu tveganju za zdravje ampak tudi prispeva k temu, da je vsaka nadaljna dieta težje izvedljiva.
Torej, priporačam vam, da ga prekinete in se lotite individualnega pristopa k uravnavanju telesne teže in celostne obravnave.
Tak pristop vključuje določanje izhodišč, primerno hidracijo, psihologijo (Zakaj si želite shujšati?), telesno vadbo in zdravo in uravnoteženo prehrano.
Vzrokov za zaprtje pa je lahko več, vse od hormonalnega vpliva, nepravilne prehrane, tekočine!, premalo gibanja…
Z lepimi pozdravi,
Mateja Hafner

ZA ZAPRTJE JE DOBRO DA NATEŠČE POJEŠ SUHE SLIVE,KI SI JIH PREJŠNI DAN NAMOČILA V VODI,HKRATI PA POPIJEŠ ŠE TO VODO.LAHKO PA TUDI NEKAJ ČASA JEŠ KIVI,SEVEDA NA TEŠČE IN VELIKO TEKOČINE,ZELENJAVE IN SADJA(NE BANAN KER ZAPIRAJO PRAV TAKO KORENJE,RIŽ,…)PRI HUJŠANJU PA SAMO TO MANJŠE KOLIČINE IN POISKUSI OD 6.00 – 12.00 SAMO SADJE IN VODO,NESLADKANO KAVO ALI ČAJ.12.00 – 20.00 KOSILO IN VEČERJO V NORMALNIH KOLIČINAH VEČERJO VČASIH KAR SPUSTIM.20.00 – 6.00 NAJ ŽELODEC POČIVA.JAZ SEM TAKO SHUJŠALA V 3.TEDNIH ZA 6KG.

L.P. IN SREČNO.

New Report

Close