Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Hujšanje pod zdravniško kontrolo

Hujšanje pod zdravniško kontrolo

Pozdravljeni!
Slišala sem, da imaja v Mariborskih termah _ FONTANA, hujšanje pod zdravniško kontrolo. Ker sem se odločila, da bi jo rada sprobala, bi se rada najprej pozanimala pri vas, če je to sploh zdrava dijeta. Namreč rada bi se znebila le kakih 10 kg, toliko, da pridem na svojo idealno težo, ker upam, da mi bo to izboljšalo previsok pritisk. Ker ni ravno poceni me zanima kaj mi svetujete vi? Ali še obstaja kakšen boljši način? Vem da je potrebno dost gibanja in tega se tudi držim, pa tudi dosti tekočine pijem in jem veliko sadja in zelenjave, vendar shujšam le nekaj malega. Prosim če mi lahko svetujete! Za vaš odgovor se vam v naprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam!

Spoštovani!
Pristopa v mariborskih termah žal ne poznam. Navajate, da poteka pod zdravniško kontrolo kar je vsekakor spodbudno. Odločitev pa je seveda vaša.
Prijetno bivanje, če se za program odločite.
Z lepimi pozdravi,
Mateja Hafner

Tudi sama razmisljam, da bi svojemu zdravniku predlagala da bi malo hujsala :o))
Predvsem me zanima pri kateri tezi se zdravniki odlocijo in ti predpisejo tablete (mislim da so xenical) za pomoc pri hujsanju. Sama bi rada shujsala od 5-10 kg, vendar mi kljub primerni prehrani to ne uspe.

Pri indeksu telesne teže nad 30. Ne pozabite, da so tudi zdravila zgolj pomagalo in ne čudež.

Tudi hujšanje pod zdravniško kontrolo ne zagotavlja zdravega hujšanja. Sem se včeraj pogovarjala s prijateljico, kateri je osebna zdravnica predpisala dieto s 700 kalorijami dnevno!!!!!!!!!! In pri tem mora prijateljica shujšati max. 8 kg. Ob takih “zdravjenjih” se sprašujem, kje dobivajo dololočeni zdravniki licenco za svojo dejavnost.

Razumem da je tak ekstrem potreben v primeru nujnih operacij, kjer je treba težo v najkrajšem možnem času znižati maksimalno, ampak 24 letna ženska s 9 mesečnim otrokom in 700 kalorijami dnevo……….

Saj, naša zdravstvena “stroka”.

New Report

Close