Najdi forum

Prehranski navigator

Živjo vsem, ki se trudite znižati težo. Tudi jaz se trudim že nekaj časa in sem tudi nekaj kg že izgubila. Zdaj pa ugotovim, da premalo kalorij na dan pojem??!! jem veliko zelenjave pa beljakovin, OH bolj malo in sladkarij nič.Po izračunih pa pojem na dan samo okol 600 kalorij in menda je to premalo in nezdravo ?! Ni mi jasno. Kolegica pravi, da bi hujšala tudi če bi še 1xveč kalorij pojedla na dan. Meni se pa zdi, da bi se začela rediti. Res mi ni jasno tole s kalorijami. Ne bi jih pa zdaj povečala, ker se bojim, da ne bom nič hujšala, kvečjemu se bom zredila. Kaj sem sploh šla računat, zdaj se pa obremenjujem s tem. Drugač se dobro počutim in nisem lačna, samo hrepenim pa po sladkarijah, to pa.

Jutro,
glede na to,da ti je prehranski navigator izračunal(če si vpisala točno vse podatke)samo malo zmanjšaj kcal na dan za toliko,kolikor imaš namen shujšati.
Pa pojdi še na spletno stran Vem,kaj jem in si še tam preračunaj, koliko rabiš na dan.
600 kcal se tudi meni zdi absolutno premalo in lahko zboliš na dolgi rok.

Zmanjšam naj kalorije, je pomota? Kaj sem jedla včerej:
Z- 7ih-črna kava in žemlja
M- 10ih -črna kava
K- 12ih- zelena solata, paradižnik, dve trdo kuhani jajci
M- 14ih – črna kava
V- 17ih – grški jogurt, borovnice
zvečer – janežev čaj

Ne ne nisi me razumela.
Ne zmanjšaš teh kalorij na katerih si danes in to je kot praviš 600.
Prehranski navigator ti je izračunal na podlagi tvojih podatkov,ki si jih vpisala,koliko kalorij dnevno potrebuješ dnevno samo zato,da ŽIVIŠ.
Od teh kalorij pa zmanjšaš recimo 200,300,ker ne vem,koliko moraš shujšat.

Pa za dopoldansko malico vključi kakšno sezonsko sadje!

New Report

Close