Najdi forum

Jedilnik – mnenja

Živjo,

imam 32 let, 155 cm, 49kg, rada bi prišla na 45. Imam drobne kosti (sploh rame so zelo ozke) in se kar vidi maščobne obloge kot jahaške hlače.
Hujšam 4 mesece, iz 52 sem prišla na 49. Črtala sladkarije (prej sem imela za kosilo npr. 300g mlečno čokolado, pudinge, smokije in podobne bedarije, ostali obroki sveži in zdravi) in uredila dieto približno tako kot je navedena po alinejah, ena od zapisanih variant na dan.
Zaradi celiakije ne uživam pšenice. Razen mlečnih čokolad nisem ljubiteljica OH, oziroma veliko bolj uživam v mastni začinjeni hrani.
“Treniram”: vsak dan 40 min z lažjimi utežmi(več ponovitev 1,5kg ročke, manj ponovitev s 5kg) in trakovi, 3krat na teden tečem.

Zajtrk:
-žlica skute+žlica grškega jogurta+žlica medu+sok limone
-napitek: šejk iz žlice grškega jogurta, vanilijevega proteina, banana, voda, cimet
-proteinski puding v riževem mleku

Kosilo:
-ocvrto jajce+špinača+začimbe
-ocvrto jajce+feta
-dve pesti riža+kuhana zelenjava
-solata+tuna
-piščanec na pari+olivno olje+zelenjava
-pečene bučke+čičerika
-piščančja obara
-skuta+feta+jogurt+vložene koruze v namazu na papriki
-kuhana špinača+feta
-kuhana špinača+kuhano jajce
-krompir+sir+rezina puranjih prsi
-kuhano jajce+tofu+paradižnik

Večerja:
-proteinski šejk
-sadje in oreščki
-jogurt in granola
-skuta+feta+špinača+olivno olje
-namaz iz skute, sušenih paradižnikov,špargljev… na surovi papriki

Malica:
-sadje+oreščki
-žlica arašidovega masla
-granola kroglice (naredim sama)
-paradižnik+mocarela+olivno olje+začimbe

Meso uživam cca 3x na teden, riž/krompir cca 3x. Navadila sem se zaspati z blagim občutkom lakote.

Mnenja kako uspešno priti v manjše hlače?

Pri tvoji teži ne moreš pričakovati, da bodo kg hitro kopneli. Glede na to, da s svojo prehrano in telovadbo kilograme zgubljaš, ti SAMO VZTRAJAJ! Mogoče bi spustila vse, kar je vloženo, namaze in kombinacijo ” krompir+sir+rezina puranjih prsi” in raje krompir z zelenjavo ali sir z zelenjavo, ali meso z zelenjavo. VZTRAJAJ ! Navijam zate!

Hvala za predloge, krompir+sir+prsa bom razbila na ustrezne obroke in bila pozorna še na kake kombinacije, ki bi me znale zanašat v napačno smer.

Namaze pripravljam sama, to so razne kombinacije: skuta+jogurt+začimbe+sir+sveža zelenjava, sušene/vložene zelenjave (paradižniki, olive, šparglji, vložene koruzice) dam malo, imajo zelo intenziven okus, sploh ko dodam čili, poper,…se pa notri znajdejo še bučno olje, olivno olje, meso, ki ostane od večerje, med, gorčica,….čisto stvar navdiha in stanja v hladilniku. 😀 Jem jih s surovo zelenjavo (pomakam not surov korenček, zeleno ali pa namažem na polovico paprike).

Se še kaj oglasim 🙂
Pošiljam motivacijo!!!

Super jedilnike imaš in ideje za jedi. Hvala 😉
Želim ti uspešno hujšanje.
Kar se tiče jahalni hlač pa predlagam predvsem vadbo za to področje. Če boš zgubljala težo in istočasno okrepila stegna in rit, bo rezultat hitreje viden.

Moje mnenje je,da si že dovolj v “majhnih hlačah”,zato samo treniraj,da vse okrepiš!
Jedilni je pa ok!

New Report

Close