Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija rekonstrukcija dojke

rekonstrukcija dojke

Lep pozdrav!
Zanima me rekonstrukcija dojke. Pred dobrimi 8 leti so mi zaradi tumorja odstranili dojko. Takrat so mi odsvetovali rekonstrulkijo. To je bilo povezano predvsem z mojo starostjo inz vprašanjem rodnosti. ( stara sem bila malo čez 20 let) No sedaj rodila ne bom več. Pojavil pa se je drug problem. Prde dobrimi 2 leti so mi ugotovili metastaze na pljučih. Začela sem z hormonskim zdravljenje, ki je uspešno. Trenutno je popolna remisija. Počutim se uredu in tudi sicer nimam nikakršnih problemov. Zanima pa me ali lahko še upam na rekonstrukcijo. Moram reči da me proteza vedno bolj moti. Prosim vas za vaše mnenje.

Pikica

Pozdravljeni

Reronstrukcija dojk je načeloma možna. Vendar se morate prvo pogovoriti z vašim onkologom. Če ni onkoloških kontraindikacij se lahko oglasite v naši ambulanti kjer se bomo dogovorili o najustreznejši rešitvi vaši težav.

Za rekonstrukcije dojk obstaja tedenski konzilij, kjer se onkologi in plastiki odločamo o posamičnih pacientih in primernih oblikah zdravljenja.
S strani plastične kirurgije leta in možne nosečnosti niso ovira za rekonstrukcije dojk.

Lep pozdrav

Aleš

New Report

Close