Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija pomanjšanje prsi

pomanjšanje prsi

pozdrevljeni!

zelo rada bi si dala pomanjšat prsi, ker se mi zdi da imam glede na mojo postavo zelo prevelike. zanima pa me kako ta poseg poteka in koliko stane? stara sem 20 let.

hvala za odgovor in lep pozdrav

Zdravo

Zmanjšanje dojk ali po kirurško, redukcijska mamaplastika je poseg pri katerem odstranimo odvečno kožo, maščevje in žlezo prsi. Operiramo v splošni anesteziji, zarežemo okoli prsne bradavice in navzdol v gubo pod dojko, izrežemo odvečno tkivo in prsi znova oblikujemo. Velike dojke so običajno povešene, zato s posegom popravimo tudi položaj in velikost prsnih bradavic. Po operaciji ostanejo brazgotine okoli areole (pigmetiran obroč okoli prsne bradavice), na spodnjem polu dojke in v gubi. Če dojki nista simetrični skušamo različnost odpraviti.

Po operaciji ostanete v bolnici dan ali dva. Okrevanje nadaljujete doma.
Vsaj dva do tri tedne po posegu bosta dojki verjetno otekli in podpluti. Celjenje praviloma traja 2 do 3 mesece.

Kaj s posegom pridobite?
Dojki bosta manjši, zaradi odstranjene mase bo hrbet razbremenjen. Mogoče si boste bolj všeč.

Zapleti?

Na dojkah bodo vidne brazgotine , ki bodo s časoma manj opazne, bodo pa vedno prisotne.
Občutljivost prsnih bradavic bo lahko manjša ali odsotna za določen čas ali trajno.
Sposobnost dojenja bo lahko zmanjšana ali je ne bo več.
Dojki bosta lahko nekaj mesecev boleči in otekli.
Lahkjo pride do počasnega celjenja brazgotin ali do odmrtja dela kože ali bradavic.
Splošna anestezija je varna vendar vas kljub temu izpostavlja določenim tveganjem.

Cena je odvisna od vrste posega. Pri nas med 500 in 800 tisoč SIT.

Prilagam še povezavo do krajše slikovne informacije v zvezi z zamnjšanjem dojk.

Lep pozdrav

Aleš

New Report

Close