Najdi forum

gnojenje

Dolgo časa sem tuhtala in premišljevala ter si končno dala operirati prsi
( dvig in zmanjšanje ) novembra lansko leto. Sprva sem bila navdušena, vendar pa so se sčasoma začeli pojavljali sami problemi.
Imam zelo občutljivo kožo in ob limanju steri stripov ter narejenem korzetu, se je koža močno vnela in ob odstranitvi posnela. Steri stripe pa je bilo potrebno menjavati vsakih 14 dni.
Ko se je zadeva končno odstranila, sem po tuširanju opazila ( ko sem se obrisala z brisačo ) rumene madeže. Zadeva se je začela močno gnojit. Šla sem na pregled in rečeno je bilo, da mi delajo problemi notranji šivi, katere so mi odstranili. Ampak zadeva še sedaj ni zaceljena ( rana se ne osuši oz. zaceli ).
Tuširam se ravno zaradi tega na vsake 2 dni, ker imam občutek, da če bom zadevo non stop močila, da bo še slabše. Namažem se s kremo in sterilno z gazo prelimam ognojek, vendar pa po dveh dneh začne grozno smrdeti.
Jutri imam sicer kontrolo,… vendar pa sem že čisto obupana. Da sem vedela, kakšni problemi bodo s tem nastali, se za to ne bi odločila.
Pomagajte mi prosim!!!!!!!!!

Lp,….

Pozdravljeni

Najverjetneje je pri vas prišlo do vnetja in delnega propada maščevja dojke. To zadržuje celjenje, povzroča izcedek, oteklino in bolečine.
Tak zaplet niti ni tako redek, je zelo neprijeten, zdravljenje podaljša lahko tudi za več mesecev, običajno pa se ob vstrajni negi pomiri in nadaljne operacije niso potrebne.
Če se izkaže , da gre za obsežnejše vnetje ali propadanje tkiv je potrebno mrtvino odstraniti , počakati da se tkiva zacelijo in dojko oblikovati kasneje. Tako resen zaplet je zelo redek.

Koža po večjih operacijah dojke je pogosto dlej časa bolj očutljiva, suha pordela. Tudi to pri večini s časom izzveni.

Lep pozdrav in čim hitrejše okrevanje

Aleš

New Report

Close