Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija operacija po operaciji

operacija po operaciji

pozdravljeni
pred 2 letih mi je začela rasti bula na levem stegnu ,ko sem šla na pregled
na onkološki institut v lj so ugotovili da imam tumor .morala bom na operacijo pri kateri mi bodo izrezali bulo da bi preprečili razvoj novi rakavih celic mi bodo izrezali tudi mišico.tako da bom morala hoditi z uporo in berglami.če sem prav razumela zdravnico bom tam ko je mišica imela lukno.mene zanima če se lahko z lepotno operacijo in kakšnimi korekturami to polepša ,da bi noga bila vsaj na videz normalna in če se da to na napotnico ali samoplačniško
hvala za odgovor
mihi

Pozdravljeni!

Osnovni namen zdravljenja je odstranitev tumorja in ohranitev življenja, naslednji je ohranitev funkcije (občutek, gibljivost, moč, čim boljša hoja) in šele nato estetski izgled. V takem zaporedju se tudi odločamo za posege.
Če gre za obsežne posege, kjer je potrebna takojšnja rekonstrukcija, pri istem posegu sodelujemo kirurgi večih strok.

Po odstranitiv tumorja in dovolj velike količine okoliškega tkiva ostane tkivna vrzel.

Če je v okolici dovolj mehkih tkiv kirurg rano zašije, če ne je potrebna plastična rekonstrukcija s tkivi iz bližine ali z oddaljenimi tkivi. To je področje kjer plastični kirurgi sodelujemo z onkologi in drugimi strokami.

Predlagam vam, da se po končanem onkološkem zdravljenju oglasite v naši ambulanti.

Srečno

Aleš

New Report

Close