Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija Rinoplastika in septoplastika

Rinoplastika in septoplastika

Pozdravljeni,

Zaradi poškodbe v otroštvu imam kriv oziroma zvit nosni pretin, ki bi najbrž zahteval septoplastiko. Od nekdaj pa me precej moti tudi bunkasta konica nosu in tako v vsakem primeru razmišljam o rinoplastiki.

Zato me zdaj zanima:
-Ali je mogoče združiti oba posega – torej septo- in rinoplastiko – ter od česa je to sploh odvisno?
-Ali lahko oboje hkrati opravi isti (ustrezno usposobljeni) kirurg ali pa gre brezpogojno za sodelovanje dveh kirurgov?
-Ali vsaj del stroškov (septoplastika) v tem primeru krije zdravstveno zavarovanje? (Deviacijo pretina je že potrdila računalniška tomografija, ki sem jo opravil pred kratkim, pogovora z otorinolaringologom o možnosti korekcije pa sicer še nisem opravil.)
-Ali obstaja realno tveganje, da ob neuspešni rinoplastiki obtičiš s stanjem, bistveno slabšim od prvotnega, oziroma z očitno deformacijo, ki je niti morebitni popravek ne more rešiti (– tudi npr. ob izbiri katerega od najbolj priznanih kirurgov v Sloveniji)? Dodatni korektivni posegi/stroški me namreč ne begajo pretirano, me je pa precej strah nepopravljivih napak.

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav.

New Report

Close