Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija Cirkumcizija zaradi fimoze pri odraslem

Cirkumcizija zaradi fimoze pri odraslem

Pozdravljeni.

Zaradi fimoze sem dobil napotnico za obrezavo penisa pa mi ni bilo razloženo na samem pregledu in me malo skrbi ter imam par vprašanj.

1. Operacijo imam čez dobre 4 mesece. Uriniram lahko normalno, mastrubacija je malo bolj problematična ampak ni tak problem, bolj me zanima ali se lahko stanje poslabša v tem času in kaj potem?

2. Poleg tega imam tudi močen primer hidradenitis suppurative. Veliko območje okoli splovila je vneto ter konstantno izloča gnojne izcedke ter kri. Skrbi me kako rano zavarovati pred možnim vnetjem? Seveda bo rana obvita z gazo vendar v mojem primeru HS-ja je res ogromno izločkov in se bojim da bi lahko prišli skozi gazo (če pride skozi spodnje hlače in navadne hlače).
Enako me tudi zanima po tem ko se rana zaceli, lahko HS povzroči novo vnetje na glavi penisa ker je koža odstranjena?

3. Občasno tudi kadim travo. Pred posegom zagotovo ne bom kadil vsaj kak teden ali pa dva, enako tudi po posegu, bi pa rad slišal še vaša mnenja glede te teme?

4. Če je kdo izmed vas imel tako operacijo v odraslosti, kakšne so vaše izkušnje? Za samo operacijo sem prebral da je neboleča, po operaciji pa par dni bolečine ter zatekanja. Je potrebno vzeti bolniško in ali se lahko sam vozim nazaj domov? Zanima me tudi kako je z uriniranjem ter mastrubacijo oz koliko časa traja da se rana zaceli? Poleg tega kako je potem z glavico penisa, glede na to da je zelo občutljivo na dotik?

Hvala v naprej vsem za informacije.

New Report

Close