Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Skeleč zob po zalivki

Skeleč zob po zalivki

Spoštovani,

stara se 26 let in v četrtek mi je zobozdravnik zaplombiral (srebrna zalivka) šestico levo zgoraj, ki je z vseh strani že precej “obdelana”. Odkrušil se mi je namreč del stare zalivke, tako da imam na polovici zoba zdaj novo. In težava? Zob (oz. bolje rečeno POLOVICA zoba – področje, kjer je nova zalivka) me namreč že od obiska zobozdravnika precej skeli, tako da z levo stranjo ne morem jesti, bolečino pa čutim tudi ob pitju (pijem čaj&vodo sobne temperature) in močnejšem dihanju skozi usta. Ta ista polovica zoba (tako krona kot tudi vrat) skeli tudi ob pritisku s prstom.
Brala sem vaše odgovore na podobne teme (čeprav nism zasledila takega primera, kot je moj – amalgamska zalivka & samo polovica zoba) & vem, da je možno, da me skeli zaradi vzdraženosti po posegu.
V zadnjem tednu pa opažam tudi neprijeten vonj po gnoju iz predela pri istem zobu, vendar pri drugi polovici (ne na sveže plombirani). Morda vseeno obstaja povezava?? Zobozdravnik ni nič rekel, da bi med vrtanjem kaj opazil. Dlesni mi ne krvavijo. Kaj to pomeni? Obstaja razlika med vnetjem dlesni in vnetjem zoba? Gre morda za vnetje pod zobom? Pred enim letom mi je domači zobozdravnik sedmico zraven trenutno problematičnega zoba moral izpuliti zarad groznega vnetja pod zobom …

Upam, da mi boste lahko svetovali; vaše mnenje bi mi veliko pomenilo, saj sem trenutno v tujini, kar situacijo z obiski zobozdravnika še dodatno otežuje …

Hvala vam & lepo pozdravljeni

Pozdravljeni,

zob je po izdelavi nove zalivke občutljvejši, saj se pri brušenju ustvarja ti. dentinska rana. Občutljivost sčasoma izgine, če se povečuje, je potrebno postopati.
Med vnetjem dlesni in vnetjem zoba obstaja bistvena razlika.
Glede na simptomatiko, ki jo opisujete, gre za preobčutljivost po izdelavi nove plombe. Če se bodo nevšečnosti stopnjevale in bo bolečina jačala, predlagam ponoven obisk zobozdravnika.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

pozdravljeni,
imam podoben problem,

najprej sem mi je zgodila zgoraj opisana situacija,
novo plombo mi je zobozdravnik odstanil,

zob mi je zdravil eno leto,

včeraj mi je saniral korenino,
dobila novo plombo,

upala sem, da me sedaj ne bo več bolelo
(ko sem imela v zobu zdravilo me ni bolelo popolnoma nič),
se pravi počakam še par dni, če gre res za preobčutljivost po posegu,
in potlej mi ne preostane nič drugega kot ponoven obisk

Spoštovani!

Meni je zobozdravnik naredil belo plombo na sedmici levo spodaj. Od kar mi je naredil plombo imam bolečine v zobu, malo v dlesnu, neverjetno skali ko kaj popijem ali pojem, pa čeprav je na sobni temparaturi.

Jaz do sedaj nisem imela nikoli takšnih težav. Mi so naredili 2 plombi na enkrat na desni strani spodaj na 4 in 5 in ni bilo problemov.
Morda mi lahko pomagate razumeti te bolečine.

Hvala za vaš odgovor.

Pozdravljeni,

res bi vam rada pomagala, vendar prek neta težko. Kje se pa nahajate? Stomatološka doktrina se v razvitem svetu ne razlikuje kaj dosti, oz. sploh ne. Kaj se dogaja z vašim zobom ne morem vedeti brez pregleda; ugibanje pa ni primerno, saj vas lahko popolnoma zavede. Moti me, ker vam je naredil amalgamsko plombo; le te se namrec ukinjajo. Skelenje lahko nakazuje na normalno reakcijo zoba po preparaciji ali pa na slabo narejeno plombo ( pregreta pulpa, puščen karies, slaba zaščita pulpe); res ne morem vedeti brez pregleda, žal.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni,

gre verjetno za preobčutljivostno reakcijo po izdelavi plombe. O tem sem že velikokrat pisala…uporabite prosim brskalnik.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close