Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Kri pod zalivko

Kri pod zalivko

Spoštovani,

Zobozdravnica mi je pol leta zdravila trojko zgoraj, bil je prisoten karies, kasneje pa mi je zob ponovno odprla zaradi vnetja zobne pulpe. Zob mi je koreninsko zdravila in ko je bilo zdravljenje končano je bila narejena bela zalivka. Očitno pa mi odprtine ni dobro sčistila, saj je v zobu, torej pod zalivko (vidno z zunanje strani) ostalo malo krvi.

Zanima me, ali lahko pričakujem v prihodnosti karies pod zalivko, ali je to samo estetska napaka? Ker živca nimam več me tudi skrbi, da širjenja kariesa ne bom čutila in bom tako izgubila zob.

Prosim vas za odgovor, kaj naj storim, ali naj grem nazaj k zobozdravnici, da mi še enkrat odpre zob?

Najlepše se zahvaljujem!
Helena

Pozdravljeni,

Od kod vam prepričanje, da je pod zalivko kri? Po opisu sodeč je malo verjetno da gre za kri. Morda gre za nečisto površino pred vstavitvijo plombe ali pa samo za zabarvanje zaradi odmrle pulpe. Žal pred spleta ne morem oceniti za kaj gre. Je pa res, da vsa dela v stomatologiji zahtevajo najvišjo možno stopnjo natančnosti in če temu ni tako, je delo nekvalitetno opravljeno, posledice pa občutne (karies, izguba zoba, nefunkcionalnost zoba ipd.) Težko vam svetujem kaj narediti. Najmanj kar lahko storite pa je ponovni obisk omenjene zobozdravnice, ki jo opozorite na svojo težavo.
Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Spoštovani,
Hvala ta odgovor. Od kod mi prepričanje, da je kri? Ker je viden madež svetlo rdeče barve, med izdelavo zalivke pa je dlesen ob zobu malo krvavela. Vsekakor bom omenila zobozdravnici ob naslednjem obisku.

Lep pozdrav

New Report

Close