Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija bolečina v čeljusti

bolečina v čeljusti

Stara sem 65 let, relativno zdrava. Predlanskim sem delala zgornji mostiček čez vse zobe, lansko zimo pa spodnji – delno protezo, nekaj zob imam oblečenih in sprednji štirje so še moji. Takrat sem imela veliko težav in bolečin, ker se je mostiček /proteza zaradi določenih problemov delal dvakrat zaporedoma.
Pred slabim mesecem me je občasno začelo boleti na desni strani spodaj pod šestico in sedmico, ki sta oblečena. Pri šestici so bili uničeni živci, sedmica naj bi bila »živa«. Večinoma čutim topo bolečino v čeljusti, nekje od 6 ali 7 proti ušesu, včasih pa imam občutek kot bi me nekaj vleklo od desne ustne konice diagonalno proti čeljusti in občasno me boli tudi uho. Dosedaj bolečina ni bila pretirano huda, se pa poveča ob dotiku, še posebej na notranji strani pri 6 in 7 in nižje pod dlesnijo proti kosti. Najprej sem mislila, da gre za le vneto dlesen, zato sem posvetila čiščenju še večjo pozornost, grgrala žajbelj, mazala z gengigelom ipd. Vmes je bilo kakšen teden boljše, nato se je bolečina spet pojavila in danes se mi zdi še bolj ojačana.
Sprašujem, kaj mi je narediti. V tem času mi je težko oditi v ambulanto, saj ne bi rada izpostavljala ne sebe, ne zobozdravnikov, obenem pa me je strah, da se kaj dogaja s kostjo, in da bi zavlačevanje prineslo še kakšne večje težave.
Naj dodam še to, da me že nekaj časa pesti pekoč jezik v sprednji tretjini, in da sem zaradi tega obiskala tudi orl, kjer niso zaznali nič posebnega.
Hvala za vaše mnenje in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

omenjen predel zob, torej 6 in 7 je potrebno rtg slikati in na osnovi tega postaviti točno diagnozo. Verjetno bo potrebno zdravljenje zob. V trenutnih razmerah imamo strokovne smernice spremenjene zaradi morebitnih okužb; svetujem vam, da omilite bolečino z analgetiki. Če bo bolečina prehuda in se bo pojavila tudi oteklina, pa vam predpišemo antibiotično terapijo.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close