Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Modrostni zob bolečine, dežurni in kritje zavarovalnice

Modrostni zob bolečine, dežurni in kritje zavarovalnice

Spodaj desno imam modrostni zob, popolnoma zrastel ampak se je nekaj dni nazaj začel premikati (ne maje se). Včasih se stisne k sedmici tako hudo, da sploh ne morem do konca zapreti ust ker je osmica nekoliko na višji ravni od ostalih zob. Prav tako povzroča bolečine. Ker se mi pa modrostni zob stalno pomika naprej in nazaj, mi bolečine blaži vsakič ko se pomakne nazaj.

Približno vsak drug dan me močno boli sedmica zaradi modrostnega ko se pomika naprej. Sedmica je sedaj postala nekoliko bolj občutljiva, ker me zaboli že ko se jo kar koli dotakne. Zadnje tri dni sem imel tudi vročino in desno uho me še vedno malo boli. Naj povem še, da ima sedmica večjo luknjo zato se še bolj bojim da jo bom zgubu zaradi osmice.

Modrostnega bi najraje odstranil, ker ni prvič da se mi je stiskal ob sedmico, je pa prvič da mi je povzročal bolečine in prvič da se je pomaknil toliko naprej da sedaj grizem v njega.

Če grem k dežurnemu, a bi zavarovalnica krila stroške?

Pozdravljeni,

dežurna služba je namenjena odstranjevanju bolečin, kar pa pomeni začasno rešitev. Predlagam obisk svojega zobozdravnika. Ključni problem je sedmica s kariesom, ki ga je potrebno sanirati čimprej. Šele nato se boste ukvarjali z modrostnikom; ga odstraniti ali ne.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close