Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Neboleča bela bulica na ustni sluznici, ki je krvavela

Neboleča bela bulica na ustni sluznici, ki je krvavela

Pozdravljeni

Star sem 24 let. Sem nekadilec, ampak sem pa bil kot otrok izpostavljen cigaretnemu dimu, saj sta starša kadila v hiši. Enkrat tedensko pa priznam, da si dam duška, kar se alkohola tiče. Sicer sem zdrav.

Pred cca 14 dnevi sem pa opazil na sluznici pod spodnjo ustnico nebolečo belo spremembo, in sicer na levi strani. Takrat je krvavela. Lahko, da jo imam dlje časa, saj sem jo opazil slučajno. Tisti dan se ne spomnim, da bi se mogoče ugriznil. Razen če sem se med spanjem. Sprememba, ki še vedno ni izginila, je v obliki bulice velike cca 5 mm. Je rahlo privzdignjena nad površino sluznice, tako da se jo z jezikom da zatipati. Ima okus po kovini, ampak ne krvavi več.

Malce me že skrbi. Ali obstaja možnost raka? Ali mislite, da je ta tvorba nenevarna? Če v nekaj dneh ne bo izginila, bom šel k zobozdravniku.

Hvala za odgovor in lp

Pozdravljeni,

kar opisujete je ranica, verjetno kot posledica ugriza ali pa zamašeno izvodilo male sluznične žleze. Verjetno bo izginila brez posledic. Če bo slučajno vztrajala dlje časa ( npr. 2 tedna), pojdite na posvet k zdravniku. Rakave spremembe v ustni votlini ne zrastejo tako hitro… v dnevu ali dveh, temveč ostajajo prisotne več tednov.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close