Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija začasna plomba – bolečina ne poneha

začasna plomba – bolečina ne poneha

Še ena, ki se je zaradi slabe izkušnje v otroštvu zobozdravnika izogibala 7 let (ne, nisem ponosna na sebe). Ampak me je to zelo zaznamovalo

Ker me je par dni nevzdržno bolel zob (ta se je pred časem odkrušil, in mislim da je tudi plomba padla ven), nobena protibolečinska tableta ni več primila, sem sklenila da je pa zdaj dovolj in da morem nekaj narediti za sebe. V glavnem izvedela sem, da nimam več izbranega zobozdravnika (naj bi me izbrisali – nekaj v zvezi s tem da je odšel med zasebnike) in sem šla k dežurni zobozdravnici.

Takoj sem omenila, da me je strah; dobila lokalno; vem da je omenila karies; kar je delala ne vem, sem raje zaprla oči, in slišala samo brušenje. Dobila sem listek, kjer je zapisala carpol+ cov (če se ne motim gre za začasno plombo in zdravilo). Šlo pa se je za šestico, desno zgoraj.

Ampak bolečina (kot da bi kljuvalo) ne preneha. Kdaj bi naj prenehalo? Da ne grem po enem dnevu za brezveze nazaj – predvidevam da tudi to potrebuje svoj čas? Težko tudi jem, ker me ob ugrizu boli – čeprav je sedaj bolečina malo drugačna kot prej, a je še vedno prisotna. No, pa še modrostni zob je začel spodaj rast  tako da še to boli zraven 
Rada bi si sedaj vse uredila, ker grem drug teden na dopust in si tam resnično ne želim težav. Sedaj bom pa malo pogledala za prostimi zobozdravniki in se čimprej k nekomu naročila

Pozdravljeni,

Bolecina je zdaj verjetno minila. Dodala bi le to, da je bila izvedena le prva pomoc in je zob potrebno oskrbeti cimprej. Potrebno je endodontsko zdravljenje, sicer boste zob izgubili.

Srecno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni!
Da ne odpiram nove teme bom kar tu vprasala upam da dobim odgovor glede na to da je ze to stara tema.

V ponedeljek 12.12. Mi je zobozdravnica vstavila zacasno plombo ker je stara(zacasna) padla ven. Od tega je ze tri dni (15.12). Zdej me pa zanima ali je normalno da po vstaviti zacasne plombe zob boli?( na dotik,ob ugrizu.. Drugace pa samo kluva, in se cuti srcni utrip) zraven tega so me zaceli boleti mandlji.
Za odgovor se vam ze v naprej zahvaljujem
Lp.

Pozdravljeni,

ker je preteklo že nekaj časa, so stvari verjetno že razčistile. Stanje z bolečino je urgentno in upam, da ste poiskali pomoč. Kljuvanje v zobu kaže na vnetje pulpe.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close