Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Kdaj lahko začnemo nositi leče?

Kdaj lahko začnemo nositi leče?

Mene pa zanima, pri koliko letih lahko začnem nositi leče – trenutno jih imam 18 in ali je priporočljivo leče nositi že od samega začetka (brez da bi predhodno nosil očala), ter ali obstajajo leče za dioptrijo 2 (ne vidim na daleč).
Hvala za odgovore!

Priporočeno je uporabljati očala in leče (očala morajo vedno biti za rezervo in za pavze). Ste idealni nosilec leč glede na leta. Leče seveda obstajajo v vaši dioptriji in imamo jih vedno na zalogi:

Lp.

pozdravljeni!!

mene pa tudi zanima če lahko nosim leče.Sem stara 13 let in imam že 5 let enako dioptrijo (+1.25).Ali mi priporočate uporabo leč ali moram biti starejša! Prosim vas za odgovor na moj naslov.

Sicer lahko, da se kdo ne bo strinjal s tem, vendar smo sedaj na šolanju obravnavali, da pri teh letih ni nobenih zadržkov. Naprimer: sin mojega profesorja, star 12 let že nosi kontaktne leče.

Jaz sem tudi stara 12 pa sem dobila leče mesec nazaj.

Tudi mene zanima kdaj lahko začnem nositi leče, stara sem 13 moja mami pravi da sem še premlada?

Zgoraj je že napisan odgovor!

Sama sem začela nositi leče pri 12ih letih, zdaj sem stara 24 in jih še vedno nosim. Glede na to, da pred 12 leti leče še niso bile tako pogoste v Slo., sm bila neke vrste poskusni zajček. Moram reči, da nikoli nisem imela težav, vendar je zelo pomembno, da z lečami delamo odgovorno in skrbno, torej čista podlaga, povsem čiste roke, redno vsakodnevno menjavanje tekočine, pred spanjem odstraniti leče iz oči (tudi če so primerne za spanje, priporočam, da se odstranijo) …
Ko bom imela svoje otroke, pa jim vseeno ne bi priporočala leč pred 15. letom … Naj se oko dokončno razvije. Sicer ne vem, do katerega leta se oko razvija, ampak moje prve leče so bile poltrde, ki so manjše, in to ravno iz razloga, ker je bilo oko še premajhno za mehko lečo.

sem star 14 let in približno 1 leto nosim očala. pri nekaterih aktivnostih me ovirajo zato bi raje kontaktne leče. ali jih že lahko imam? dioptrija -2.5

Da, lahko.

Lp.

Zdravo,lahko nosim leče…star sem 14 let in imam diptrijo okrog 0,75. Bi jih lahko nosil ?

Da, lahko.

Lp.

Zdravo!
Mene zanima, če bi lahko že začela nositi leče. Stara sem 14 let. Očala pa nosim že skoraj 3 leta. Moja dioptrija je -2,25 in -2,50, sicer se mi pa povečuje vsako leto.. Hvala za odgovor.:D

Da, že lahko začnete z lečami, seveda po pregledu oči za kontaktne leče.

Lp.

Trenutno imam 12 let pa me zanima kdaj lahko začnem nositi barvne leče? Hvala za odgovore:)

Glede korekcijski kontaktnih leč ne bi imel zadržkov, pri poplavi barvnih leč, kjer so proizvajalci manj znani, pa imam. Odvisno, koliko imajo te leče propustnosti za zrak in koliko časa dnevno jih boste nosili. Tudi za vašo odgovornost gre, kako ste redoljubni (glede čiščenja in shranjevanja)? Tu ni enoznačnega odgovora….

Lp.

Na eno oko imam že dolgo -0,75 dioptrije in -1,5 cilindra obrnjenega 180 stopinj. Ker je drugo oko v redu ne nosim ničesar. Zdaj me pa zanima možnost, da bi imela pol leče. Mislim leče samo za na tisto stran na kateri ni v redu. Ker včasih (zelo poredko) me malo boli glava (veka in okolica veke nad očesom s cilindrom ). Zanima me, če bi bil potem tisti del ves čas v redu?

Takrat lahko začneš nositi leče, ko si zapomniš ime amebe, ki je oči.

Da, mislim da bi bil. To boste najlažje videli, če preizkusite…

Lp.

Pozdravljeni!
Že 8 let nosim kontaktne leče. Nikoli nisem imela problemov pri nošenju leč. Me pa zanima koliko ur dnevno lahko nosim hidrogelne leče? Jih lahko nosim dnevno okoli 12-14 ur, vendar tako, da jih nosim od jutra 6 ur, nato jih vzamem iz očesa za kakšne 2-3 ure, potem pa jih spet vstavim v oko in jih nosim še kakšnih 7-8 ur, pred spanjem pa jih seveda ponovno odstranim. Ali je to slabo za oči? Vsaj enkrat tedensko, običajno med vikendom sem popolnoma brez leč, da se oko spočije.
Že v naprej se Vam zahvaljujem za odgovor. Lp

New Report

Close