Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Navajanje na ocala

Navajanje na ocala

Pozdravljeni,

Prva ocala sem dobila 1.5 leta nazaj(pri 29 letih).. dioptrija se mi je poslabsala, zato sem letos(oz konec l2020) sla po nova stekla, na katera se enostavno nisem mogla navaditi. Sla sem na ponovni pregled v drugo optiko, kjer so mi rekli da je dioptrija izmerjena ok, samo neki koti so bili narobe nastavljeni/zbruseni ,zato sem videla vse vijugasto. Narocim nova stekla, katera imam zdaj 1 teden, ampak ne gre in ne gre se navadit na novo dioptrijo. Sploh pri delu z racunalnikom imam obcutek da se mi vsake toliko “zvrti”.. mogoce kaksen nasvet? Dioptrija je za dalec in ni extra visoka(-1.5 ,-1.25 in pa nekaj cilindra)

Najbrž so vam povečali cilindre in potem so simptomi takšni kot jih opisujete. Jaz bi vztrajal en do dva tedna in če ne bo boljše, pojdite nazaj.

Lp.

Pozdravljeni,

Tudi jaz imam probleme z novimi očali. Na dalec in na blizu se z njimi zelo dobro vidi. Problem imam pa s predmeti oddaljenimi caa. 10 do 15 m ki do kar nekako neostri (recimo registrska tablica). Glava me po njih nic ne boli tudi sliko mi ne izkrivlja.. dioptirjo je na obeh – 0.70 ter 1.75 in 2.00 cilindra. Kaj naj naredim? Za odgovor se ze vnaprej zahvaljujem.

Torej, tu pri vas je mogoče malo drugačna zadeva, lahko da dioptrija za daleč ni pravilno izmerjena. Nič niste napisali, kako je s starimi očali? Če vas to moti, svetujem, da greste nazaj in vse to poveste optiku.

Lp.

New Report

Close