Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk punkcija

punkcija

Pozdravljeni!

V petek sem bila n apunkciji in mi najprej zdravnica, ki mi je naredila punkcijo ni našla bule, potem ko sem se ulegla na bok mi jo je našla in s prstom držala na njej, ko sem se vlegla nazaj na hrbet. Potem me je z iglo zabodla…no, mene pa nekaj drugega skrbi-kako naj vem, da mi je punktirala iz bule? Saj ni nobene garancije, da je ob bulici, ki je velikosti češnje zadela prav njo?

Hvla vam za odgovor, Laura

Lepo pozdravljeni, gospa Laura!

Predvidevam, da je to bila citološka punkcija. Seveda vedno obstaja možnost,
da zdravnica ni zadela mesta, kateri nas dejansko zanima, zato citološke
punkcije niso 100% zanesljive.
Žal nobena diagnostična metoda ni 100% natančna, zato je priporočeno, da se
metode med seboj kombinirajo…
Priporočam vam, da “v miru” počakate rezultate punkcije in se pogovorite s
svojim zdravnikom, ki najbolje pozna vaš primer.
Kaj drugega vam zaenkrat ne morem svetovati. Če boste imela ob rezultatih
punkcije kakšna dodatna vprašanja, sem vam seveda še naprej na razpolago.

V upanju na najboljše vas pozdravljam.

Pozdravljeni!Mene zanima kaj pomeni citološka punkcija?Mene je namreč kirurginja poslala na citološko punkcijo Lipoma femoris bil,naj nebi bilo nič nevarnega me pa vseeno zanima če mi lahko malo bolje razložite.Zanima me še koliko časa se čaka na izvide citološke punkcije.Za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem.

Odgovor:

Pri citološki punkciji vzamemo, s pomočjo tanke igle, vzorec celic in ga pregledamo oz. analiziramo v citološkem laboratoriju.

Koliko časa boste čakali na rezultate, povprašajte na samem pregledu.

Spoštovani,
mene pa neki zanima in sicer, sem šla na punkcijo ene premikajoče se bulice, in je bil izvid benigen. Ko sem po punkciji tretji dan tipala bulice skorajda nisem zatipala, sedaj po dveh tednih pa mam občutek da je spet nekoliko večja, sicer ne tako kot je bila pred punkcijo,,vendar je malo večja. A je to normalno, ali je to kak slab znak? Naj omenim da se naredila tudi mamografijo in uz in noben ni pokazal nič hudega.
hvala za vaš odgovor.

Ne vem, kaj pomeni citološki izvid benigen. Če je to benigna cista in je v njej tekočina, se včasih zgodi tudi to, da se cista ponovno napolni. Če so to majhne ciste, praviloma niso nevarne in vam ni treba biti v skbeh. Da bi jih neprestano punktirali, pa tudi ne pride v poštev. Imela ste mamografijo ter ultrazvok, nobena od teh ni pokazala na sumljive spremembe, tako da razloga za preplah ni. Držite se redne priporočene kontrole.
Ker nobena od metod ni 100% zanesljiva, priporočam kot dopolnilo še metodo BreastScan. Če bo tudi ta v mejah priporočenega, je verjetnost, da bi bolezen spregledali res minimalna. Ne tipajte se vsak dan, ampak le po vsaki zaključeni menstruaciji.

New Report

Close