Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Umetna oploditev po onkološkem zdravljenju

Umetna oploditev po onkološkem zdravljenju

Živjo. Stara sem 35 let, nimam še otrok in me čaka onkološko zdravljenje. Ponudili so mi shranjevanje jajčnih celic. Mislila sem, da to vzamejo ven in to je to. Potem pa so mi predstavili ves postopek – hormoni, injekcije, odvzem in v vsem tem stresu in šoku ne vem, če to sploh zmorem. Me pa zanima dejansko, koliko časa po uspešnem onkološkem zdravljenju ti dajo zeleno luč za morebitno umetno oploditev (ali je to 5 let, ko si uradno zdrav) in koliko je pri 40+ letih postopek umetne oploditve sploh uspešen?

Zdravo!

Odgovorov sicer nimam, lahko pa povem da sam postopek z injekcijami ni tako grozen. Dobila bos injekcije in cez en teden bo kontrola koliko foliklov je nastalo. Nato bo stop injekcija in cez dva dni punkcija jajcec. Ce gre vse lepo, traja 10 dni vse skupaj.

Morda bi vseeno poskusila, saj ne ves kako bos razmisljala cez nekaj let. Tako bos imela vsaj moznost, ce bi se odlocila za otroka.

Kdaj po tvojem zdravljenju bi bilo primerno pa najbolje, da se pogovoris z svojim zdravnikom. Verjetno ti bodo po koncu zdravljenja vse povedali.

Zelim ti srecno na poti zdravljenja.

New Report

Close