Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Fertimed klinika češka

Fertimed klinika češka

Pozdravljeni!
Na forumu izpred nekaj let sem opazila mnenja, predvsem pozitivna za Fertimed kliniko v Olomouc na češkem. Mislim , da je bila zadnja objava v letu 2013. Sedaj pa te klinike noben več ne omenja. Sem jim tudi pisala, pa žal nobenega odgovora.
Ali kdo ve, ali so sploh še aktivni?

Hvala

Pozdravljena,
Svetujem ti kliniko Reprofit v Brnu. Odzivni, strokovni, prijazni…

Se strinjam z Davinci. Tudi midva sva bila v Reprofitu in nama je uspelo v 1. postopku z darovanim zarodkom. Odzivni, prijazni in strokovni. Vse pohvale.

Hvala obema za priporočila za reprofit. Fertimed naj bil malo cenejši, pa njihov program mi je odgovarjal. So bila pa mnenja o njih zelo stara. Na ceniku drugih klinik se niti ne znajdem. Sem si pa ogledovala tudi Reprofit, ja, mogoče se namenimo tja.

Lp

Reprofit, odlični so, sama sva bila tam takoj ko so začeli delati, tretji poskus uspel, doma dva sedemletnika, darovana zarodka, odvijalo pa se je tako drugače od načrtovanega, da sta čista darova z neba.

Pikapolonica999 , lepo je to slišat. Pa si na darovane zarodke dolgo čakala? Si bila samoplačniško? Jaz jih štejem že 39, pa se mi malo mudi.

Pri naju se je odvijalo vse zelo hitro. Konec avgusta sva šla na posvet na najino željo, da jih osebno spoznamo, v začetku septembra so že imeli zarodek za naju, v začetku oktobra je bil transfer, naslednje leto poleti se je rodila naša navihanka, ki naju razveseljuje. Rodila sem pri 44 🙂

Uau lencka, to je blo res hitro. Mislim da navadno na donatorje dolgo čakaš. Pa si rabila kakšno potrdilo od ginekologa v sloveniji , da rabiš doniran zarodek? In kako je bilo s povrnitvijo stroškov?
Oprosti za toliko vprašanj.

Lp

Stara sem bila 44

Midva sva šla samoplačniško, ker mi itak ni pripadalo nič od zavarovalnice več (pri nas starost do 43. let). Nobenega potrdila nisem potrebovala za doniran zarodek, tako sva se odločila sama, oni so najprej svetovali donirano jajčno celico. V Reprofitu imajo lastno bazo doniranih zarodkov, tako da ni nekih dolgih čakalnih dob. Pred vključitvijo v postopek sem jim opisala najino pot, postopke v Sloveniji, poslala izvide. Na Češkem sva bila zaradi postopka 5 dni, lahko bi bila vsega skupaj 2 dni, ampak sva si vzela še čas za ogled mesta. Postopek je bil cca 1300, zdravila cca 160, potem je pa tu še hotel in prevoz. Veliko lahko kar doma opraviš, recimo pred transferjem sem pri svojem ginekologu naredila UZ maternice, da je izmeril debelino, UZ sliko sem poskenirala in jim jo poslala po mejlu, da so potem dočili datum transferja. Kar se je meni zdelo super, je tudi to, da pri njih lahko dobiš recept za zdravila za postopek (pred transferjem in tudi vse do 12 tedna), ki jih lahko kupiš v lekarni, ki je v isti stavbi, kot so oni. Ni ti treba tega pri naših zdravnikih fehtat, razen če imaš super ginekologa oz. osebnega, da ti napišejo ta zdravila. Meni je sicer nekaj malega potem še moja zdravica napisala, ker mi je zmanjkalo.

Ne na zarodke nisem dolgo čakala, sploh niso bili v planu. Ko sva tretjič prišla gor po darovano žensko celico so nama povedali da nič ni raslo in nama ponudili darovane zarodke (for free, ker je bil že tretji postopek, plačala sem le akontacijo za darovane ženske celice, to je bilo cca. 1900 Eur). Ker je postopek že tekel. Zdravnik je šel pogledat v sosedno sobo in prišel nazaj da ima nekaj za naju, svežega in z najinimi karakteristikami. In so mi jih kar vsadili. Dva zelo močna zarodka, ki sta se držala do konca, kljub peklenski nosečnosti.

Tole sta pa Super obe opisali. Hvala za tako podrobne opise. Bom kar najverjetneje pisala na reprofit. Sem dobila kar motivacijo zdej. 😀
Hvala in uživajta v krogu vajinih otročkov.

Lp

Še eno vprašanje imam za vse , ki ste šle na kliniko Reprofit.
Jaz sem dobila datum 15.maj, za donirano jajčno celico.

Do takrat pa so mi naročili jemati BCP- birth control pils, torej kontracepcijske tablete. Brez prestanka, so rekli.
Zakaj, kaj je fora , če preprečujejo nosečnost? Ali je kje drugje “hakelc”?
Ali ste jih ve tudi morale jemati?

lp

Firekate,
Jaz imam tudi eno vprasanje zate. Kaksna je pa cena celotnega postopka donirane celice?

Pozdravljena,
Jaz sem imela postopek z darovanim zarodkom in moj protokol kontracepcijskih tablet ni vseboval.

Cena donirane jajcne celice s postopkom je 4800eur in več, če imaš še kakšne dodatne želje.

So mi že na reprofit odgovorili, BCP moram jemati, da uskladijo moj cikel z donatorko.

No Očitno midva še ne bova šla na češko, naju je pravkar najin ginekolog zavrnil, češ da državna komisija ne bo odobrila moje prošnje, ker še vedno imam svoje jajčno celice, pa čeprav manj kvalitetne. Totalen hladen tuš. Je rekel, da si on ne bo blamaže delal pred komisijo. In da še nisem toliko stara. Čeprav mi vsakič reče , da sem že stara in da se mudi in da se mi zarodek ne ugnezdi, ker ni dovolj kvaliteten, niti da seme ni najboljše.
Zdej mi pa res ni nč več jasno.
Verjamem, da imajo druge najbrž še slabše stanje, ampak samo čakat na srečo se mi pa tudi ne zdi smiselno. Sploh če sem vsakič razočarana in me vedno bolj psiha daje.
Najverjetneje bova šla zdaj v Mb probat.

Lahko greš samoplačniško. Če imaš še svoje jajčne celice, sicer manj kvalitetne se ti lahko zgodi, da ko ne bodo več kvalitetne bo znalo biti tudi prepozno za kake druge celice. Vem da se sama tudi vprašala nisem kaj mi pomeni toliko denarja, samo šla sem.

Ja sej… sva tudi to mislila, pa sva rekla zaenkrat greva v Mb, potem pa na češko. Je kar nekaj keša, in če ne rata bi bla potem še bolj razočarana, pa še 5 jurjev popušiš, tko rečeno. Sej ne, da bi mi denar toliko pomenil. Mi ne pomeni, samo težko ga toliko izberem, pa potem spet, pa spet… če ne uspe,ane.
Nisem mislila da bo tolk psiha in razmišljanja. Zdej bom probala mal pozabit in se vrgla v delo.

New Report

Close