Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja aranžerska šola v Ljubljani

aranžerska šola v Ljubljani

Bila bi vesela kakršne koli informacije v zvezi s to šolo. Hči se odloča o nadalnjem šolanju, pa o tej šoli ne ve kaj dosti. Koliko je zahtevna, ali je bil vpis do zdaj omejen, ali bi bila sploh primerna za njen uspeh, ki ni najboljši. Ima pa precej teh ustvarjalnih sposobnosti.

Kaj pa Srednja šola za oblikovanje (Križanke) in Plesna gimnazija?

Aranžerska šola res ni zahtevna, zato pa se vanjo vpisujejo učenci s specifičnimi učnimi težavami, taki, ki so imeli že v OŠ DSP (dodatno pomoč), pedagoško pogodbo, inštruktorje, celo nepismeni se znajdejo tukaj, najhuje pa je, da skoraj ne slišiš slovenske besede, res bedno!

Kar pravi David drži, vpiši se raje na oblikovno šolo .

Res bedna šola, naredi jo vsak, učitelji pa tko tko, eni so v redu, drugi so popolnoma brezveze.

Če ti v šoli ne gre in bi rada imela zgolj narejeno kakšno srednjo šolo potem je aranžerska ta prava.

Problem je potem z zaposlitvijo. Nikjer več ne jemljejo aranžerjev. Prijateljica ima narejeno to šolo, v preteklosti je imela kar nekaj nagrajenih izložb, pa ne dobi službe. Priporočam kaj drugega.

Kot aranžer res ni mogoče dobiti službe, zato se potem zaposlimo kot trgovci, No za to delo pa je dovolj triletna trgovska. Res bedno kaj šole vse “prodajajo” na informativnih dnevih, realnost pa je povsem drugačna. Po končani šoli pa potem ugotoviš, da se sploh ne moreš zaposliti, pa še malo možnosti je za nadaljevanje študija.

Živjo, tudi sama sem po poklicu aranžerski tehnik in čudi me, ko zvem, kakšno je stanje trenutno na tej šoli.
Takrat, ko sem jo sama obiskovala, program ni spadal med najbolj zahtevne in tudi ne najlažje.

Sicer pa drži, aranžerjev skoraj ne potrebujejo, sem sama izkusila na lastni koži.
Mogoče imajo prednost moški (zaradi terenskega dela, pa tudi narave dela, recimo pri kaki firmi, ki se ukvarja z izdelavo in montažo napisov) pa mogoče še kakšen svetovalec – prodajalec v trgovini, poslovodja si tudi lahko s to izobrazbo, je pa seveda dobro imeti nekaj delovnih izkušenj, tudi cvetličarne kdaj zaposlijo aranžerje pod pogojem, da obvladajo trende v cvetličarstu, v glavnem pa trenutno aranžerji počnemo vse drugo, samo aranžiramo ne. jaz sem recimo strokovni delavec v društvu in opravljam vsa dela od A do Ž. Tako da drži, da smo aranžerji zelo iznajdljivi ljudje.

Kaj pa medijski tehnik, tudi primeren program za tiste ustvarjalne, pa z mogoče malo slabšim uspehom. Moja hči se v naslednjem letu odloča o bodočem poklicu, pa sva šli kar letos pogedat ta program in jo je navdušil.
Vsi res ne morejo na oblikovno (prevelik vpis in omejitve) ali pa na gimnazijo (preveč zahtevna)

Veliko sreče.

Problem je ta, da šola propada saj ni dijakov. Šola je enostavno prelahka in mi je žal za tista leta. Ni delovnih mest za aranžerje, pa še nikakršne podlage za faks nimam. Pač spustijo kot rečeno vsakogar, da o učitelji sploh ne govorim (so seveda izjeme). Pač zame ta šola ni bila ta prava, morda pa za koga drugega.

Hvala za vsa vaša mnenja. Zdaj pa res ne vem kaj bi.Če je tako, potem res nima smisla hoditi na to šolo.Imate morda še kakšen predlog?

Če ima hči težave z učenjem, če je imela dodatno strokovno pomoč že v osnovni šoli in če vam je vseeno katero srednjo šolo bo končala potem je to ta prava šola.
Kot pravi DAMI je bila to nekoč solidna šola danes pa je stanje tako kot pravi David aranžer.
Predlogi za druge šole?
oblikovna, medijski tehnik, zobozdravstveni tehnik, vzgojiteljska itd

Koliko pa poznata medijsko?
kot sem že napisala, sem ta program spoznala, ko sem šla lani na informativni dan s sinom, letos sva šli pa še s hčerko pogledat in če bi se se sama še enkrat odločala za poklic, bi si prav gotovo izbrala to šolo, če pač zaradi slabšega uspeha ne bi mogla na gimnazijo ali oblikovno. Če bi morala izbirati med aranžersko ali medijsko, je prav gotovo prednost medijska.

Veliko sreče.

David Aranžer:
Šola je zahtevna in morš bit dost ustvarjalen, profesorji res da znajo popuščat so pa tudi zelo strogi, vem, ker sama hodim na to šolo in vi očitno nimate pojma ! Poleg tega jaz nisem imela nobenih ˝DODATNIH POMOČI˝ v OŠ, tko, da s takimi komentarji se mal zadržite, dijaki na tej šoli so zelo pametni, kar očitno da vi ne veste, poleg tega pa nevem kaj imate proti temu, če se izobražujemo na taki šoli ¨ČEFURJI˝ kakor nam pravite, veste zelo se trudimo, da govorimo slovensko in se učimo, sam Slovenci so pač zelo zahrbtni in ne cenijo nobenega truda, tako, da prosim, da take nepotrebne komentarje zadržite zase, ker ste zelo žaljivi in se pozanimite preden karkoli rečete ! Da vas ni sram !!!!!!

Na žalost je res tako, da so se moralne vrednote pri nas precej “razblinile” in vsakdo lahko vse reče. Vsi smo si enaki in tega bi se morali zavedati. Nihče ni več in bolj pomembne od drugega. Vsak poklic je spoštovanja vreden.

Nataša Durjava

[i][i]mag. Nataša DurjavaGeštalt-izkustvena družinska psihoterapevtka[/i][email protected][/i]www.mojpsihoterapevt.siTudi naša šibka področja nam lahko postanejo izziv, če se soočimo in sprijaznimo z njimi. Verjamem v moč odkritih besed, zato vam želim biti v pomoč pri vprašanjih, kako v hitrem tempu vsakdanjika stabilizirati sebe, kako postati osebnostno močnejši, kako krepiti svoje kompetence in kako poskrbeti tudi zase.

kok točk pa sploh rabis za to solo k nikjer nič ne piše o tem

Tudi mene zanima koliko točk potrebuješ, ker nisem blestela v OŠ in tudi DSP-ja nimam…
LP

živjo, koliko točk rabiš za aranžersko smer?

O pa je zahtevna, učitelji za mat in šlo pa Poden od podna

New Report

Close