Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kam naprej na višjo šolo?

Kam naprej na višjo šolo?

Dragi moji!

Tokrat se bom na vas obrnila z zelo pomembno temo. Moja hči se je odločila da bo šolanje nadaljevala na Srednji zdravstveni šoli Celje, kljub temu, da si sama bolj želi dela v laboratoriju (kemijski tehnik). Za to šolo se je odločila ker je Šolski Center Celje ni preveč všeč vendar pravi, da lahko tudi tako pridobi izkušnje.

Ko pa bo končala zdravstveno šolo pa si želi naprej na višjo kemijsko šolo in kakor ugotavljamo, ta ne obstaja. Težava se torej pojavi pri vpisu na fakulteto saj verjetno tja ne bo sprejeta, ker ni bila na ustreznem programu. Nekateri mi pravijo, da mora v zadnjem letniku SŠ opravljati 5. predmet, kar ni težava, vendar vseeno ne vem kako naprej s fakulteto. Danes sem slišala, da nekatere fakultete razpišejo, kateri 5. predmet je potrebno opravljati. Iskreno povedano sem popolnoma zmedena in ne razumem tega sistema, ali lahko s programa zdravstvene nege pride na fakulteto za kemijo?

Če kdorkoli ve več o tem se Vam za odgovor res zahvaljujem.

Lep pozdrav…

New Report

Close