Najdi forum

spolni odnos z živalmi

Spoštovani!

Morda ste na forumu, kjer se pogovarjamo o spolnosti prebrali temo OVCE, kjer je eden izmed fantov povedal tudi, da je imel spolni odnos z kravo in kuro. Osebno vem še za veliko takih primerov (ker sem velika ljubiteljica živali, imam odprte oči za vsako vrsto nasilja nad njimi). Menim, da to ni “le objestnost” ali kaj takega, temveč da gre za primere, ko je nekaj hudo narobe v glavi posameznika, ki se za to odloči…
Kaj menite vi? Se kdaj ukvarjate tudi s takimi primer(k)i in kako pomagati takemu človeku, kako ga obravnavati???
Najlepša hvala za odgovor!

Spoštovana “Dobra mačka”,
spolni odnosi z živalmi sodijo med redkejše motnje spolne preference( t.i.parafilije) in se pojavljajo predvsem v okoljih in situacijah kjer je spolni odnos z odraslo osebo posebej tabuiziran, na primer prepoved odnosov pred poroko ,zaradi estremnih verskih stališč,rasnih ali akih drugih predsodkov,ali kot izhod v sili, pri v samoti živečih shizoidno osebnostno strukturiranih pastirjih z nižjimi inteligentnostnmi sposobnostmi, v urbanih predelih pa tudi pri umsko ustrezno opremljenih,vendar hudo osebnostno motenih ljudeh, pri katerih lahko hkrati obstaja več vrst parafilij, med njmi ni tako redko tudi obsceno telefoniranje.
Zdaj pa k vašemu vprašanju;V tako nagonsko prežeti patologiji je možna strokovna pomoč le tedaj,če prizadetega njegovo početje moti in si ga zato sam želi opustiti, vendar je tretman dolgotrajen in uspeh negotov,povsem brezplodno pa je “prijatejsko dopovedovanje”,če sam nima ustreznega motiva, ali če spremembi celo aktivno nasprotuje.Ker se lahko parafilije kot simptom pojavijo v nediferencirani fazi nekaterih duševnih bolezni,je tej možnosti potrebno posvetiti posebno pozornost,v tem oprimeru je prognoza same parafilije ugodnejša,

Zanima me kaj menite o splonem odnosu s psom,velikokrat se o tem kaj sliši, je vse to bolezen?

Spoštovana Lidija!

Odnos med človekom in živaljo, ne glede na vrsto ali pasmo, sodi med motnje spolne preference – parafilija in kaže na socialno nezrelost, tudi če v siceršnjem življenju na drugih področjih ne izstopa v negativno smer. V vsakem primeru gre za prikrajšanje zatisto, kar predstavlja poln, kvaliteten spolni odnos med ljudmi. Preberite si tudi moj odgovor z dne 4.3.

New Report

Close