Najdi forum

strah pred boleznijo

Pozdravljeni.

Moram na začetku povedat, da sem se po vsej vrjetnosti sam pripravil do stanja v kakršnem sem.
Nekaj dni pred novim letom sem se spustil v enodnevno avanturo z neko mlado punco katero do takrat sploh nisem poznal. Seveda sem uporabljal kondom, vendar sva se z dekletom tudi poljubljala in oralno občevala.
No nekaj dni zatem sem se v pogovoru z prijateljem zavedal svoje napake, ker sva govorila o spolno prenesenih boleznih. Seveda takoj človek pomisli na Aids.
Ker sem po naravi zelo čustven, sem si to na prav nenavaden način začel predstavljat da sem se že okužil. Nisem vec v redu spal, neprestano sem zacel mislit na bolezen in seveda strah da bom umrl. Po 3 tednih sem odsel k zdravniku in se dal testirat. Test je bil v redu in sem si zelo oddahnil. Vendar pa sem po nekaj dneh dobil v roke neko medicinsko knjigo, v kateri sem prebral, da je ta tes v zgodnji fazi okuzbe dokaj nezanesliv. Tako se je vse začelo od začetka, vendar še huje. Začel sem si najmanj 2x na dan merit vrocino, otipaval če že imam vnete bezgavke, vse me je srbelo in bolelo. Na potem pa sem po petih tednihšel še na krvodajalsko akcijo, saj tam kri pregledajo po bolj natančni metodi. Seveda sem o tem zdravnika opozoril. No naslednja dva tedna sta bila v pričakovanju rezultata primerno nervozna. Začel sem se trest, pojavili so se mi izpuščaji po čelu. No obvestila ni bilo in tudi klical me ni nobeden iz bolnice. Vse to pa je zadostovalo le za nekaj dni in ponovno sem se začel spraševat, če so sploh naredli ta natančen test za ugotavljanje HIV-a v krvi in podobno.
No sedaj se obračam na vas, da mi svetujete kako naprej saj sem precej obupan.
No tako se danes po vec kot dveh mesecih neprestano mislim na to strašno bolezen. Veckrat sem se do sedaj tudi s tem dekletom pogovarjal o tej bolezni, vendar je ona prepričana, da ni okužena. Testirat pa se ni dala.
Kaj vi mislite?
Hvala

Spoštovani Mare,
muči vas danes relativno pogost problem, ki ga zgolj z besedo ni dopovedovanjem ni mogoče odpraviti, ublažiti pa le za krajši čas.Poseči bo treba po zdravilih, ki vam jih bo predpisal psihiater,ob obisku pa boste dobili še ves potzebni psihotrerapevtski suport.Najbolje je, da se tam oglasita oba s prijateljico, ona bo delovala kot vaš “objektivni ego.”

New Report

Close