Najdi forum

Spoštovani

Že eno leto in pol imam iskušnje z 5 let mlajšim fantom. Veva da naju nekaj globjega veže in tako živiva skupaj že leto dni. Problem je v tem da pri delu ki ga dela ga ljudje dosti izkoriščajo za kar je sigurno premalo plačan in stem tudi njegova samozavest nižja. Vse bi bilo uredu če nebi njegovo delo ki je produkcija vplivalo vsaj jaz tako mislim da je od dela negativno. Ko pride ponoči domov gre samo še spat, zjutraj se takoj pri kafetu že skregava, namesto da se vsaj proba pogovoriti z mano mu ni prav če nergam in začne žaliti ali pa ustane in gre dalje. Takega obnašanja mi je počasi že dovolj ker čutim da me ne sliši, ne upošteva, ne spoštuje. Ni mi vseeno nevem pa kako naj se začnem z njim pogovarjat da me prav razume in tudi sliši. Če mu stopim na trn
pa ne da mu zares, vendar je dovolj da on tako razume ker mu nepaše drugače razumeti. Kot napr. vprašam ga kaj ima pa danes na sporedu? I(pred tremi dnevi mi je rekel da bo moral z nekim človekom še enkrat neko stvar naresti, jaz si pa tega nisem zapomnila in sploh nevedla kateri dan bi naj to bil). Brez razložila ali vprašanja je bil njegov odgovor glasen, aroganten, provokacijski Hja danes pa imam na sporedu pičke in žur, zatem se je oblekel in šel. Bila sem šokirana cel dan slabe volje, od teh njegovih obnašanj sem že utrujena brez energije in nevem kaj naj naredim. Ko je zvečer prišel nazaj je prav veselo povedal ah sej je vse uredu sem že pozabu kar je bilo zjutraj, odgovorila sem mu da pa jaz nisem pozabila in debata je bila končana. Tako je vedno ko ima veliko dela, ko so kakšne prireditve, vse zanemari mene pa najbolj. To me boli in žali.
Ima neko grdo navado govoriti grdo ali pa v kletvicah. Kljub mojim pripombam ne neha ampak si še več dovoli. Zmedena sem že vsa od takšnih obnašanj, nemorem se nato navadit, kljub temu da on to vsaj zasluti in mu je potem žal, in z kakšno gesto hoče to popravit, se stvari ponavljajo.
Prosim svetujte mi kaj in kako.Sama se imam že za noro in sem brez moči .Sprašujem se kako lahko to prenašam in zakaj še to prenašam? Nevem na kakšen način in kaj me to še z njim drži,saj mi v ničemer ne pomaga, ne sodeluje prej otežuje z svojo nezainteresiranostjo ali omalovažuje in ko sva v takem odnosu kot sedaj niti odnosov nimava sploh jih pa imava mogoče enkrat na mesec kar vem da ni normalno, on se zgovarja s tem da je utrujen, ker prebije po cele dneve do dveh ponoči pri delu, ali da sam neve zakaj ne itd.dovoljuje karkoli, pomaga pa tudi nič pri tem. Nisem oseba ki lahko z nekom prav lahko prekine, in vem da se imava rada in da pa marsičesa oba neznava o medsebojnem izražanju in reševanju odnosa. Niti pod razno pa tudi ni on tip da bi se šel o problemih pogovorit z nekom tretjim.
Prosim za nasvet
Lep pozdrav in hvala za odgovor.

Spoštovana Nina,
vtis imam,da ste v vajinem odnosu nezadovoljni le vi, vaš fant pa se ne pritožuje, saj v končni fazi vedno vi popustite in nesporazum zgladite.Si prestavljate vajino zvezo čez dvajset let?Si ga predstavljate kot očeta vajinih otrok?Odgovorite si na obe vprašanji in strategija vašega bodočega ravnanje se vam bo zelo jasno prikazala.

Partner se z vami grdo obnasa, vas ne spostuje, niti vasega prijateljskega rapolozenja, ki mu gre celo na zivce, z vami ne razpravlja o svojih problemih (pa ne zato, da bi vas pred njimi zascitil, saj se obnasa arogantno in vam ne dopusti blizu), vi pa ste oseba, ki potrebuje vec. Ocitno ste sposobni nuditi nekomu zelo lep, poln odnos. Odnos, v katerem se partnerja lahko pogovorita, v katerem sta srecna, kadar sta skupaj, skupaj predebatirata in prebrodita krize. Vas partner je popolnoma nezrela oseba in vi ga s svojim ujckanjem ne boste spremenili, pa tudi z ostrejsim pristopom ne, ker se bo odnos le se zaostril. Ce ste na vprasanja dr. Rejca odgovorili sami pri sebi tako, da ga ne vidite kot oceta skupnih otrok, bo najbolje, da zvezo cimprej prekinete. Si lahko predstavljate, da bi poleg tega moskega-otroka, ki ga imate, imeli se nekaj otrok, ki se bodo zaradi omalovazujocega odnosa oceta do vas zaceli obnasati enako? Zapostavljeni boste vi. Partner se vam posmehuje, ko pa mu gre dobro in se cuti mocnega, vam milostno zviska poda roko. Na bolecine, ki vam jih povzroci, pozabi kot bi zamahnil z roko. Saj ni nic! Vi pa trpite. Je negotov vase in se ne zna odpreti. Povejte mu, da boste v primeru, da je pripravljen na spremembe svojega vedenja, se vztrajali z njim. Bodite odlocni in ne popuscajte. Vendar iskreno dvomim, da se bo kaj spremenil.

Jaz ti bom povedal tako…
Spoznal sem dekle in ko sva lih po 4 mesecih bila super skupaj, sem moral iti na delo v tujino, vracal sem se samo za vikende, petek,sobota, nedelja…
V zacetku je bilo vse ok.. kasneje pa sem opazil da sem dekle izgubil samo zaradi “usranega” dela.. Ker enostavno sem prihajal utrujen za vikende domov in prakticno sem videl le pocitek, kaksen sprehod del nedeljski seks ki je bil cisto enolicen brez vseh idej in uzitkov… To sem opazil sele sedaj ko sem se vrnil domov… Ko nimam vec dekleta, sedaj ko bi vse rad popravil, ko imam cas…

Sluzba in delo po moje je to tudi velik vzrok zakaj gre toliko stvari narobe..

marko je pisal/pisala:
>
> Jaz ti bom povedal tako…
> Spoznal sem dekle in ko sva lih po 4 mesecih bila super
> skupaj, sem moral iti na delo v tujino, vracal sem se samo za
> vikende, petek,sobota, nedelja…
> V zacetku je bilo vse ok.. kasneje pa sem opazil da sem dekle
> izgubil samo zaradi “usranega” dela.. Ker enostavno sem
> prihajal utrujen za vikende domov in prakticno sem videl le
> pocitek, kaksen sprehod del nedeljski seks ki je bil cisto
> enolicen brez vseh idej in uzitkov… To sem opazil sele
> sedaj ko sem se vrnil domov… Ko nimam vec dekleta, sedaj ko
> bi vse rad popravil, ko imam cas…
>
> Sluzba in delo po moje je to tudi velik vzrok zakaj gre
> toliko stvari narobe..

New Report

Close