Najdi forum

Lepo pozdravljeni!

Pišem vam, ker imam eno težavo. Zdi se mi, da sem postala odvisna od čokolade. Ko zagledam čokolado se ji preprosto ne morem upreti kljub mojemu močnemu karakterju. Ni važno v kakšni obliki je samo, da ni jedilna ali pa kakšna slaba. Kako naj si pomagam?
Je pa še tako, da ob menstrucijah nujno potrebujem košček ali 5 čokolade,da me mine napad.

Prosim pomagajte mi, ker si sama ne morem!

Povrhu vsega pa še cele dneve v službi sedim in se mi čokolada dobesedno nalaga na nepotrebna mesta.

Zahvaljujem se vam za dogovor in vas lepo pozdravljam!

Spoštovana Marjetka,
čokolada vsebuje najmanj dve spodbujevalni učinkovini kofein in lecitin.Slednji se uporablja kot emulgator, je pa tudi pomemben člen v tvorbi nevrotransmiterja serotonina, ki v našem centralnem živčevju ureja razpoloženje in ki ga po domače imenjujejo kar hormon sreče.Če vas motijo stranski učinki čokolade( naraščanje telesne teže, mozolji in zaprtje) poskusite z lecitiskim preparatom Lecitonom, ki ga dite v lekarni v prosti prodaji.Če sta v ozadju vaše “čokoladne potrebe” depresivno razpoloženje in pomanjkliva sposobnost doživljanja užitka, jima posvetite več pozornosti (lahko z obiskom pri psihiatru), pa bo čokolada ostala le neobvezen posladek.

Hojla!

Podoben problem imam tudi jaz. Tudi sama se ne morem upreti čokoladi in bi jo najraje pojedla na tone in sicer za zajtrk, kosilo, večerjo.
Včasih je edina stvar, ki mi hodi po glavi čokolada in če je ne dobim ratam poplnoma slabe volje.
Se mi pa zgodi, da je včasih ne morem videti ali pa ne pomislim na njo tudi po par dni skupaj.

Mogoče bi bil že skrajni čas da se ustanovi društvo anonimnih čokoladoholikov? 🙂

Pazi, da se ti ne raztegnejo usta! ;))))

Tudi jaz sem zasvojena s čokolado in sem pogruntala en super način za odpovedovanje, ki pa niti ni najbolj poceni.

Lahko si kupiš manjšo čokolado, narediš griz, pa jo potem odvržeš, čeprav je nisi do konca pojedla. Pa nam bo mogoče uspelo.

New Report

Close