Forum: Iščete delo, delavca?

Dobro službo in dobrega delavca je vedno težko najti. Povejte svoje reference, bodite pošteni do sebe in drugih. Prostor namenjen iskalcem dela in delodajalcem, raznim vprašanjem v povezavi s pripravo CV-jev, motivacijskih pisem, iskanjem prostih delovnih mest, pripravo na zaposlitveni intervju in podobno.

Enostavna dela v Avstriji

Nova tema
Default avatar Štajerka 02 Feb 2009 16:31

Uredim vam delo v Avstriji: kuhinjska pomočnica, sobarica, gospodinjska pomočnica, pomoč pri negi...gre za dnevno vožnjo, nekateri delodajaci nudijo tudi prenočišče in hrano. Priporočam torej, da se javite tisti/e, ki ste doma največ 40 km od avstrijske meje.

Plača po kolektivni pogodbi: cca 800 eur neto, prevoznih stroškov v Avstriji nimaš priznanih, razen če se dogovoriš z delodajalcem. Gre za sezonska dela. Trenutno je na voljo eno že od 1. marca, največ jih bo pa s pričetkom s 1. aprilom.

Potrebno je pogovorno znanje nemškega jezika in solidna telesna kondicija.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar esrela 02 Feb 2009 19:17

Kje,v katerem kraju se opravlja delo kuhinjska pomočnica, gospodinjska pomočnica?

Koliko ur na dan?

Od katere do katere ure?

Kako je z vikendi?

Default avatar tian28 02 Feb 2009 20:10

Ali to pomeni, da so vsa dela, ki jih omenjate (pomoč pri negi in v kuhinji, itd...) sezonske narave?
Plača je za vsa dela 800 EUR neto ali je možno zaslužiti tudi več? Ste vi posredniška agencija in del plače zadržite zase kot provizijo?

Z vsem spoštovanjem, ampak po mojih informacijah se da v Avstriji (tudi z enostavnimi deli) zaslužiti mnogo bolje kot 800 EUR na mesec. Preverite samo oglase na straneh Zavoda za zaposlovanje za delo v tujini. Za pomoč v kuhinji ponuja gostišče v Avstriji 1200 EUR na mesec, pa še hrana je zastonj.

Default avatar Štajerka 03 Feb 2009 07:24

esrela napisal:Prikaži citat
Kje,v katerem kraju se opravlja delo kuhinjska pomočnica, gospodinjska pomočnica?

Koliko ur na dan?

Od katere do katere ure?

Kako je z vikendi?

Gre za različna dela z različnim trajanjem delovnega časa, večina delodajalcev ima 40 urni teden. Vsi delodajalci brez izjeme plačajo nadure, če so potrebne. Gre za različna dela, večinoma delajo sobarice dopoldne, v kuhinji se dela ponavadi z deljenim delovnim časom popoldne, nega je lahko tudi nočna. Vikendi se večinoma delajo.

Default avatar Štajerka 03 Feb 2009 07:38

tian28 napisal:Prikaži citat
Ali to pomeni, da so vsa dela, ki jih omenjate (pomoč pri negi in v kuhinji, itd...) sezonske narave?
Plača je za vsa dela 800 EUR neto ali je možno zaslužiti tudi več? Ste vi posredniška agencija in del plače zadržite zase kot provizijo?

Z vsem spoštovanjem, ampak po mojih informacijah se da v Avstriji (tudi z enostavnimi deli) zaslužiti mnogo bolje kot 800 EUR na mesec. Preverite samo oglase na straneh Zavoda za zaposlovanje za delo v tujini. Za pomoč v kuhinji ponuja gostišče v Avstriji 1200 EUR na mesec, pa še hrana je zastonj.

Vsa dela so sezonske narave, ker za enostavna dela Avstrija ne izdaja delovnih dovoljenj, če gre za pogodbo za nedoločen čas.

V začetku so pogodbe sklenjene v skladu s kolektivno pogodbo, redkokateri delodajalec ponudi več. Več plača le tisti, pri katerem delaš več kot osem ur dnevno ali si nastanjen pri njem. Pri mladih mamicah z družino je tako, da se redkokatera odloči za bivanje v tujini več mesecev. Jaz ponujam dela, pri katerih se voziš vsak dan.

Za informacije o stroških posredništva, ki so nekje 100 eur, pišite na email: [email protected] .

Default avatar natasa_dren 03 Feb 2009 18:55

Lp

Lahko začnem takoj, znam nemško, sem delala 3 leta v Avstriji. Vozila bi se iz Maribora. Izkušnje imam v negi, sem delala z starostniki, lahko pa delam tudi v kuhinji.
Pokličite me na tel.040222345, ali mi pišite na mail: [email protected] .

Hvala

Default avatar Štajerka 07 Feb 2009 11:49

Vsem zainteresiranim sporočam, da ima email v zadnjem času kar nekaj težav, zato ne morem odgovarjati na pošto. Trajajo že kakšne dva tedna, zato bom čez kak teden, če ne bo bolje, odprla nov email naslov.

Ga. Nataša! Tisto delo, ki je s pričetkom 1. marec, je za sobarico. Po petnajstem februarju se bom sestala z vsemi, ki bodo zainteresirani za delo v Avstriji. Povedali mi boste lahko, katere pogoje bi sprejeli...npr. dopoldansko delo, oddaljenost od bivališča manj kot x km,....kasneje se vam bo ponudilo samo tista dela, ki so za vas sprejemljiva.

Default avatar k72 09 Feb 2009 08:10

nekaj direktnih linkov (kjer se lahko sami zmenite, brez da kdo pobira provizijo)

Jobsuche Österreich
Mit semantischer Suche rasch und effizient zum neuen Job.
www.austriajobs.at

http://www.kaerntenjobs.com/showjob_ajax.php?id=1358

Stellen Kärnten
Ihr Job in Kärnten Jetzt Ihre passende Stelle finden!
www.jobrapido.at/KarntenStellenangebote Kärnten
6.500 aktuelle Top-Jobs + Tips + Profil + Gehaltsrechner uvm. hier
www.Karriere.at/Stellenangebote

delo doma
http://www.willhaben.at/iad/job/jobsuch ... d=11768938

Default avatar Delo od doma 09 Feb 2009 10:01

Mi lahko prosim posredujete kak mail, kjer vas k72 lahko kontaktiram osebno? Imam nekaj vprašanj za vas!

lahko pa vi meni pišete za začetek na [email protected]

Lep dan!

Default avatar Delo od doma 09 Feb 2009 10:01

Mi lahko prosim posredujete kak mail, kjer vas k72 lahko kontaktiram osebno? Imam nekaj vprašanj za vas!

lahko pa vi meni pišete za začetek na [email protected]

Lep dan!

Default avatar Delo od doma 09 Feb 2009 10:03

POPRAVEK!

[email protected]

Default avatar k72 10 Feb 2009 09:05

včeraj sem objavila nekaj linkov, kjer si lahko pogledate dela,

vendar sama ne delam v avstriji in ne posredujem del.

samo pač nekaj spletnih naslovov sem objavila, da lahko sami spremljate njihove ponudbe,

mislim, da je še eden

www.karriere.at

sicer pa, ko se odprejo prvi, vidiš še povezave do drugih.

torej, NE PONUJAM OZ. POSREDUJEM KAKŠNIH DEL.

lep dan vsem skupaj,
k.

Default avatar Štajerka 16 Feb 2009 11:16

Svoj oglas sem objavila, ker delavci velikokrat ne poznajo niti slovenske delovne zakonodaje kaj šele avstrijske. K72, informacije, napotki in nasveti, s katerimi sem v pomoč ljudem, ki vstopajo na avstrijski trg dela, so veliko cenejše kot ure in ure sedenja in iskanja informacij, ki jih človek nujno potrebuje, če želi poznati pravice in obveznosti, postopke, inštitucije,....v Avstriji.

Email ima še vedno težave, v kratkem bom objavila nov mail naslov.

Default avatar iskalka zaposlitve 18 Feb 2009 21:16

jaz sem odaljena od avstrijske meje 10 km BAD RADKESBURGA,ZNAM ZELO DOBRO NEMŠKI JEZIK, IN RADA BI DELALA KJE V HOTELU KOT SOBARICA, ALI V KUHINJI...
PROSIM ČE SE mi napišeta vaš e mail naslov da vas kontaktiram...
ali pa se javite na mojo tel številko 041 838 485

Default avatar natasa_dren 20 Feb 2009 12:52

lp

Mislim, da niste resni

Default avatar ........ sramota ........ 20 Feb 2009 14:10

@Štajerka pa saj se šalite......... mesečni zaslužek 800 € v AVSTRIJI ?!
Vi dobesedno nategujete ljudi. Kam gre pa ostalih 500 € vsaki mesec od vsakega delavca, ki mu "VI" zrihtate delo? Seveda v vaš žep.

DA VAS NI SRAM!

Default avatar k72 22 Feb 2009 19:06

ravno zato sem jaz objavila linke, da zainteresirani malo vidijo koliko so plačana kakšna dela.

Default avatar Štajerka 23 Feb 2009 19:07

Nataša! Delo sobarice vas ne zanima...a vas lahko kontaktiram, ko bodo sedaj spomladi ostala dela?

K72...800 je neto plača, prosim za info, kje je več. Konkretno me zanima za tedensko 40 ur in da ne rabiš biti nastanjen pri delodajalcu.

Default avatar Mojcka 23 Feb 2009 21:56

Že tisto kar je bilo na Euresu oz. Zavodu objavljeno za Tirolsko je bilo 1000 evrov plus hrana in namestitev, za delo v hotelu.

Default avatar NIKSA 24 Feb 2009 11:12

Pozdravljeni. Tudi mene zanima kakršnokoli delo v Avstriji. Sem iz Koroške, tako da ne bi imela daleč za vozit. Pripravljena sem sprejeti delo takoj. Hvala .

Na vrh