Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Višina nadomestila za očala ZZZS

Višina nadomestila za očala ZZZS

Pozdravljeni,

stara sem 54 let in že od svojih zgodnjih 20. let nosim očala. Prejšnji teden sem šla po dveh letih zaradi konkretnega poslabšanja vida na pregled.

Izmerjena mi je bila naslednja dioptrija:

AR desno: +6.25 Dsph + 0.75/175 Dcyl
levo: +5.25 Dsph + 0.50/175 Dcyl

Vid desno: prsti na 2 m sc, +5.75 Dsph = 1.0
levo: 0.05 sc + 5.00 Dsph + 0.25/180 Dcyl = 1.0, binokularno je cilinder ne moti

Rp. očala
Rp. očala za bližino: add + 1.75 Dsph, bere J1

DIAGNOZE:
[list]H52.4 Starostna slabovidnost (presbiopija)[/list]
[list]H52.0 Daljnovidnost (hipermetropija)[/list]
[list]H52.2 Astigmatizem[/list]

Ker slabo vidim tako na blizu, kot na daleč, bom ponovno dala izdelat bifokalna očala. V optiki sem si že ogledovala nove okvirje in se pozanimala o višini ZZZS nadomestila za očala. Zelo čudno se mi zdi, da naj bi dobila okvirno zgolj 30€ nadomestila, saj sem nazadnje imela manjšo dioptrijo in se prav tako odločila za bifokalna očala, pa je bilo nadomestilo ZZZSja znašalo več kot 100€.

Prosim za vaše strokovno mnenje. Je nadomestilo res tako nizko ali so se morda kje zmotili? Skušala sem si že raztolmačiti višino nadomestila z ZZZSjeve spletne strani, a se ne znajdem.

Že vnaprej sem vam lepo zahvaljujem za odgovor.
Lp, A

spoštovani, pogledal se pravilnik ZZZS in vaše dioptrije ter ugotovil, da vam pripada za daljavo šifra 2103031905 očala z organskimi stekli za daljavo do vklučno 2 D cyl za dobo dveh le v vrednosti 67,070 EU ter
očala za bližino šifra 2103031915 – očala za bližino z organskimi stekli za bližino do vključno 2Dcyl za dobo 2 let v vrednosti 67,70 EU.
Lep pozdrav, dr Gorazd Kolar

*******************************************

Pozdravljeni,

zahvaljujem se vam za hiter odgovor.

Zanima me še naslednje: ali lahko obe olajšavi uveljavljam pri izdelavi enih korekcijskih očal z bifokalnimi lečami?

Lep pozdrav,
A

spoštovani, mislim, da lahko uveljavljate, morali sta pa pa preteči 2 leti od predpisa prejšnjih očal( daljave ali bližine. Lep pozdrav, dr gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close