Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Prosim za odgovor

Prosim za odgovor

Pozdravljeni !

Sem 21 let star fant in imam slednje tezave:..
Pri 12 letih so se mi pojavili ti mansi floaterji od taktat jih vidim samo ko sem pozoren na svetli podlagi . takrat sem bil na pregledu ocesnega ozadja izvid mi je mama rekla da je blo vse bp steklovina itd . Ni bilo odstop steklovine niti cesarkol drugega samo neke moznjave, katere naj nebi bile nic posebnega, se mi pa ze vrsto let dogaja da ko sem na mocni svetlobi ko gledam mocno svetlobo vidim kot utripanje ( ne kot da mi utripa svetloba ) , naj omenim da se mi je tudi pri 12 letih dvakrat pojavila ocesna migrena( polkrog v obliki crke c v enem ocesu za cca 30 min pol pa use uredu ) od takrat naprej nic vec. Vidim dobro brez dioptrije v zadnjih dveh letih pregled za vozniski izpit vse normalno in pregled za sluzbo tudi tam je bilo super , ker sem bil frej v karanteni me je zacelo to utripanje malo motiti oz skrbeti. Seprav v temi vse normalni v temni sobi vse normalno, tudi popoldan v sobo vse normaln orazen ce nekaj casa gledam v belo steno in cakam na utrip srca , naj pa omenim do ko laufam mi utripa kot bi vidil utrip zile v svojem ocesu kot neksen blisk strele kater zgine to vidim takrat ko mi mocno bije srce in mislim da ta utrip ( ni utrip svetlobe ) vidim na bitje srca In na mocno svetlobo ko mi sveti v oci kot naprimer ko se sonce odbija na polico na oku in se mi zdi kakor da utrione na svake tok kakor srce ta svetloba ,mogoce se je to zdaj pojavilo cca 2 mesca nazaj ali prej nism bil pozoren,od takrat dalje tezje spim sem zelo obremenjen izcrpan sicer zdaj sem zacel se delati treniram malo manj. naj omenim da sem v kratkem izgubil 20 kulogramov in ko se je zacela karantena ni bilo fitnesa in sem pricel tecti vsakodnevno uzunaj, v temi alpa ce mi svetloba pade s strani na kot uca vidim un entopicni fenomen kakor sem prebral na neto in vidim kakor oziljev svojem ocesu,klical vse povsod nujne napotnice nedobim samo redno kater je za pregled cakati zelo dolgo. Ko sem zasoan se ki zdi slabse oziromo ko sem pod stresom

Spoštovani, vse težave in optični pojavi, ki ste jih zelo natančno opisovali izvirajo iz normalne prekrvavitve mrežnice, oziroma dogajanja v pretoku krvi v mrežnici. Da ste izgubili 20 kg seveda pripomore k tem znakom. Gotovo so tudi spremembe krvnega pritiska, katerega kontrolirajte. Nekaj motnjav ima vsako oko. Alarm povzroči njihovo nenadno povečanje in zameglitev vida. Občasno le kontrolirajte pri oftalmologu očesno ozadje , optične medije in ostrino vida. LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

Najlepsa hvala za vas odgovor.

Lp, Jan

New Report

Close