Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Oteklina na zgornji veki pri dojenčku

Oteklina na zgornji veki pri dojenčku

Pozdravljeni,
moja 4 mesečna punčka ima že od rojstva izcedek iz obeh očesov. Ker so mi svetovali masažo solzevodov, sem to izvajala, vendar se je na levi zgornji veki v očesnem kotu naredila oteklina vijolične barve-kot neka bulica, ki pa ni trda. Iz tega očesa še priteče izcedek, sploh zjutraj, ko se zbudi ali ko joka. Če pritisnem na bulico,ne da izcedka. Pregled pri okulistu mi je odsvetoval uporabo Tobrexa, ki mi ga je predpisala pediatrinja, tako da ga nisem uporabila, ker naj ne bi bilo bakterijskega vnetja.Na izvidu piše: koža vek rožnata,robovi in punktum prilegajo zrklu,v notranjem očesnem kotu nad kanalikulom zg veke oteklina in blago lividno pobarvanje kože, brez izrazite zatrdline.Zrklo mirno,tarzalna veznica rožnata. Roženica gladka, prozorna, brez defektov epitela.Šarenica nepresvetljiva,zenica centralno, okrogla, simetrična, reagira na direktno in indirektno osvetlitev, leča prozorna, steklovina čista..,,,Dejal je , da je zatrdlina lahko kot lokalni odgovor na masiranje.Predpisal pa mi je Vismed multi gtt 6-10 x na dan. To ji sedaj redno dajem že en mesec, pa ni izboljšanja, tudi ne razumem kako bi te kapljice lahko zmanjšale oteklino.Začelo me je že skrbeti, da je oteklina nastala zaradi masiranja, tudi to oteklino sem občasno še masirala.To oteklino ima sedaj že več kot 2 meseca. Ali je to normalno, da oteklina toliko časa ne izgine?Ali mislite, da je lahko prišlo do kakšne hujše poškodbe pri masaži (popokane žilice ali kaj podobnega) in ali bo to izginilo?Kaj se da še storiti, da to izveni?
Hvala in lep pozdrav,
Silva

Spoštovan, zelo lepo ste opisali vi in oftalmolog spremembo na zgornji veki. Po opisi bi pomislil na razširjeno veno. Na vsak način se sprememba ne sme večati. Poskusite brez zdravil in le opazovanje. Pri kakršni koli spremembi pa seveda poiščite takoj očesnega zdravnika. Lep pozdrav, dr. Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close