Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Mušice in občasno bleščanje

Mušice in občasno bleščanje

Pozdravljeni,

Stara sem 38 let, dioptrijo imam -1.5 na obeh očesih. Zadnjih pol leta se mi občasno dogaja, da v sluzbi ob delu z računalnikom (v službi nosim leče) vidim mušice, občasno imam tudi občutek, da se mi pred očmi blešči ( v službi imamo zelo močne luči, ki me ob delu z računalnikom zelo motijo, saj je svetloba premočna, vendar žal sodelavke nimajo posluha, da bi le to zmanjšale, prav tako imamo v pisarno to belo svetobo ). Ob okulističnem pregledu za očala mi je zdravnik rekel, da je z mojimi očmi vse b.p in da gre zgolj za motnje v steklovini. Mene pa navedeno ob delu z računalnikom kar moti (kaki dan bolj, vcasih tega sploh ne opazim), očesni pritisk je tudi vredu. Redkeje se mi te težave pojavljajo doma. Imam pa zadnje čase tudi občutek zelo utrujenih oči, zelo suhih, tudi oči so na videz bolj rdeče (zato sedaj nosim zgolj očala). Naj omeni da imam tudi nizek pritisk, večinoma okrog 90/60 (že vse življene).
Hvala za odgovor.

K prejšnjemu zapisu naj še dodam da je izmerjen pritisk 20 in 21 mmgh.

Hvala za odgovor

Spoštovani, motnjave v steklovini imajo kratkovidni pogosteje kot pravovidni. Dioptrija pri vas je sicer nizka, vendar se teh motnjav ne boste znebili. Očesni pritisk ima sicer mejne vrednosti in vam priporočam da ga na 2 meseca kontrolirate pri vašem oftalmologu, ki ima zabeležene vse prejšnje izvide. Za pečenje bi vam priporočal umetne solze, kadar se to pečenje pojavi. Tudi te vam bo predpisal vaš oftalmolog. Za delo v službi z računalnikom vam priporočam da najdete takšno lego računalniškega ekrana, da bleščanja od luči ne bo več, če sodelavke nočejo zmanjšanja jakosti žarnic.
lepe pozdrave in čim manj skrbi, dr. Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close