Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Refleksno zapiranje oči ob merjenju očesnega tlaka

Refleksno zapiranje oči ob merjenju očesnega tlaka

Spoštovani,

pred časom sem bil na okulističnem pregledu. Ko mi je medicinska sestra poskušala izmeriti tlak v očeh, so se mi kot že tolikokrat doslej oči refleksno zaprle ravno takrat, ko je medicinska sestra pihnila z napravo proti očesu in s tem je bilo tudi onemogočeno merjenje očesnega tlaka. Vljudno prosim za informacijo, kaj bi se dalo narediti proti tem refleksom in da bi bilo merjenje očesnega tlaka izvedljivo? Zavedam se pomembnosti navedene preiskave, a moje oči se žal refleksno odzovejo vsakič, ko jo medicinska sestra poskuša narediti. Hvala že vnaprej za informacije.

Klemen

Spoštovani,
svetujem vam da prehitite aparaturo na naslednji način:
S široko odprtimi očmi glejte z obema očesoma v zeleno znamenje med rdečimi. Pred večkrat pomežiknite z obema očesoma, da navlažite oči. Ne mislite na preiskavo , mislite na kaj drugega , po svoji izbiri. Aparature so tudi tako konstruirane, da izmerijo skoraj vedno za desetinko sekunde pritisk pred refleksnim mežikanjem. Seveda pa mora biti tudi sestra potrpežljiva in po po večkratnih neuspešnih poskusih ne sme obupati. Praktično vedno je možno izmeriti očesni pritisk na tak način in s potrpežljivostjo preiskovalca in preiskovanca. Pa LP, dr Gorazd KOlar

*******************************************

Spoštovani,

danes sem imel ponovno okulistični pregled, spet so mi merili očesni pritisk in kljub temu, da sem se držal vseh vaših nasvetov, meni niso mogli izmeriti očesnega pritiska. Očesni refleksi pri meni so tako hitri, da sploh ne more aparatura izmeriti pritiska, preden se oči zaprejo. Kaj se še da narediti? Zelo sem razočaran in obupan. Ni nobene druge metode?

Vaš oftalmolog vam lahko izmeri očesni tlak tudi z drugo metodo in ne z vpihom v predel očesa. Povejte mu da vedno refleksno zaprete očesno špranjo. Lep pozdrav, dr Gorazd Kolar

*******************************************

Spoštovani,

ko sem oftalmologinji rekel, da vedno refleksno zaprem očesno špranjo, mi je oftalmologinja dejala, da me ne bo mučila in zaključila s pregledom. Vljudno prosim za naziv in/ali naslov oftalmologa v Ljubljani, ki je vsaj malo potrpežljiv…

Lp.,

Klemen

Spoštovani, kolikor vem v ambulanti dr. Pfeiferja v Ljubljani lahko izmerijo očesni tlak tudi na drug način, da ne bo refleksnega zaprtja oči. Lahko jim tudi pokažete najino dosedanjo korespondenco. Gotovo boste prišli do rezultata in vam želim, da bi bila normalna vrednost. Lep pozdrav, dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close