Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija bolec obcutek

bolec obcutek

Pozdravljeni,

Prosila bi za pomoč. Od laserske operacije naprej se mi vsake nekaj časa, včasih kar pogosto, pojavlja bolečina v zgornjem delu očesa (pod veko). Ponavadi se zgodi, če si oko zamencam ali pa ko se zjutraj zbudim in želim odpreti oči. Občutek je tako pekoč, da v kolikor z vodo ali drugo tekočine ne zmočim očesa, le tega brez bolečin ne morem odpreti, hkrati pa se mi oko kar nekako “zarotira”, kot da bi nanamerno močno zavila z očesom. Na kliniki, kjer sem imela operacijo, so me odpravili, češ da je to posledica suhega očesa. Večkrat sicer uporabljam kapljice, pa se mi kljub temu to dogaja. Tudi po tej rotaciji, me kljub takojšnji uporabi kapljic, oko še kar nekaj časa peče.

Hvala že vnaprej in lp

Spoštovana, za točno diagnozo bo potreben pregled takrat, ko čutite pekočo bolečino in zbadanje. Takrat bo potrebno obarvati roženico, da se bo videlo ali je povrhnja plast epitelija odluščena. To je relativno pogost pojav po laserskih operacijah roženice. Preventivno pa so seveda zvečer umetne solze v obliki gela. Sčasoma naj bi se te težave vedno redkeje pojavljale in nato izginile .LP , dr Gorazd Kolar.

*******************************************

New Report

Close