Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Genetika v nosečnosti in NIPT Test pri mojem ginekologu ali pri vas ???

Test pri mojem ginekologu ali pri vas ???

Spoštovani,

Na vas se obračam s vprašanjem ali narediti krvni test in če da, kdaj bi ga lahko opravila. Stara sem 39 let iz Maribora in sem že v 22. tednu nosečnosti. Razlog zakaj se nisem prej odločala o tem vprašanju je ta, da me je zdravnica, ki ima pri opravljanju nuhalne svetline, dolgoletne izkusnje in velja za strokovnjakinjo na tem področju, ob upoštevanju rezultatov dvojnega hormonskega testa zelo pomirila, ko mi je zagotovila, da je na podlagi vsega kar vidi vse ok…da se je plod lepo videl in da statistiko pokvarijo zgolj leta starosti, ob upoštevanju vseh ostalih meritev pa je riziko nizek. Prav tako je moja ginekologinja na morfologiji povedala, da je vse ok, kar je pogledala…obe sta tudi videli spol ploda.

Se pa vseeno sprašujem ali naj naredim ta krvni test za mirno nosečnost, še posebej ker sem brala forume in zasledila, da se tudi pri ns in morfologiji da zmotiti oz.so ženskam kasneje ugotovili kromosonske napake….poleg tega je marsikatera ženska, še posebej starejša, delala ali AC ali NIPT test.

Prosim vas za mnenje ali in kdaj bi ga lahko opravila? V kolikšnem času bi lahko dobila rezultat?

Pa še eno vprašanje, kakšna je razlika med testom pri vas ali pri za to pristojnem ginekologu?

Zahvaljujem se vam za odgovor.

S spoštovanjem,
Marija

Pozdravljeni,

Neinvazivni genetski test NIPT iz materine krvi lahko opravite kadarkoli v nosečnosti. Tik pred porodom pa testiranje nima nobenega smisla. Kaj vas je v tem obdobju nosečnosti, ki kot je razumeti vašo zdravnico poteka optimalno, sedaj vznemirilo? Mimogrede morda gre za neroden zapis, pa vendarle: 99% zanesljivost informacije NIPT se nanaša na najpogostejše kromosomske napake pri plodu v nosečnosti in NE na žensko, ki ga nosi.

Predlagam, da bi se o prednostih in slabostih testiranje izčrpno pogovorili v naši posvetovalnici. Nekaj podatkov o NIPT testu Panorama, ki ga opravljamo v naši ambulanti si lahko ogledate na naši spletni strani in na koristnih povezavah, ki so na njej. Rezultati testiranja so na voljo povprečno v 10 -12 dneh. Test Panorama, ki ga opravljamo v naši ambulanti temelji na povsem drugačni metodi kot test Nifty, ki ga uporabljajo ginekologi. Panorama test ima v primerjavi s testom Nifty manj lažno pozitivnih in lažno negativnih rezultatov.

Če o tem, da bi opravili NIPT razmišljate resno, vam svetujem, da ga opravite čimprej, oziroma takoj.

Lep pozdrav,

New Report

Close